• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Jedino ako je neko nešta kemijal ali nema gdje staviti prekidač nego tamo gdje treba biti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa nema da, to je onaj potezni, i baš je tam di je muha pokazao, ali ta kontrolka ti je povezana isto sa prekidačem na papučici kvačila, recimo, kad stisnem kvačilo skorz do kraja, recimo, prilikom paljenja, ona se isto pali
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
To nisam primjetio ali danas se vozim uzbrdo i kad naglo stisnem gas upali se kontrolka (ista stvar kao i jučer). Trznem tu ručicu i kontrolka se ugasi dok to ne ponovim ili ponekad počne lagano treperiti. Več mi ide na živce. Da barem oče metar snjega do jutra ruknuti pa da ga navezem u garažu i da ga počnem raditi. Dosta se toga nabralo a nema se vremena za popravljati, a to mrzim kad nije sve kak treba
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Al nekužim, ak nemaš prekidača, onda ručka nema veze s time, nema joj onda šta dati kontakt da svijetli... aj poslikaj to najbolje... Prekidač ti dođe 30-ak kn.. a to je isto dosta osjetljivo da žica negdje struže po šasiji, izbilo bi odma osigurač od svjetla instrument table i desnih pozicija.. znam kad sam kod sebe to slagao...
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
To nisam primjetio ali danas se vozim uzbrdo i kad naglo stisnem gas upali se kontrolka (ista stvar kao i jučer). Trznem tu ručicu i kontrolka se ugasi dok to ne ponovim ili ponekad počne lagano treperiti. Več mi ide na živce. Da barem oče metar snjega do jutra ruknuti pa da ga navezem u garažu i da ga počnem raditi. Dosta se toga nabralo a nema se vremena za popravljati, a to mrzim kad nije sve kak treba

Ima rjesenja izvadis sujalicu i pici sala mala tako je meni od rucne znalo svijetlit i ja sam odpojio sa prekidaca jel mi se rucka znal nalo podicii i onda je svjetlila .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
mika75
Šta da ti kažem ? Prekidača nema, žice slobodno klateče a kontrolka reagira na isključivanje kardana. Ajd mi reci šta da otpojim kad je več otpojeno. Jedino sijalicu da izvadim kao što kažeš
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
E pa tako i rade neki majstori i uzmu ti 500 kunica ti sretan majtor napravijo kad slucajno zaviris i vidis da je majstor samo sijalicu skinuo

mika75
Šta da ti kažem ? Prekidača nema, žice slobodno klateče a kontrolka reagira na isključivanje kardana. Ajd mi reci šta da otpojim kad je več otpojeno. Jedino sijalicu da izvadim kao što kažeš
A jesi mozda gledao da ti nijsu zice koje trebaju biti na kardanu da su na rucnoj pa ti mislis da je kardan a ono rucna pogledaj da nije neko to ceprko po tim salterima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
to nemože spojit ni da hoće jel su žice knap iovak do šaltera: uzmi novi prekidač i stavi ga gore, i vidi onda kaj bude, i pazi kad budeš spajao, jel nije isto kak uštekaš đekove, onda hoče poluditi sat od manometra zraka hahaha i ak izvadiš sijalicu, ali to nemoraš ona i sama pregori, opet je žica pod naponom
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Gdje ima taj prekidač ? Zvao sam poljostroj on veli da ga nitko nije nikad to tražio. U Žabnu ima tri vrste a koliko sam skužio iz priče jedan je od kvačila za paljenje (onaj sa kuglicom), drugi nudi od deutza, a treči je od kočnice.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ja sam kod šterca uzeo, ma oni su ti svi isti i na isti prncip daju kontak. čim nema otpora šipkica nalježe na dio sa kontakotm koji mu daje signal, spuštanjem ručke, pedale, bilo čime, ti tu istu šipkicu vračaš na dio u prekidaču di nema kontakt.. sve je to isto, to ti je to http://www.trgo-agencija.hr/prekidac-potezni-stop-zetor-n-t.aspx
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
jeli normalno da ova piksa od nosača kabine ima ovoliko lufta ?

Kak se ova strana vadi van ? Nisam probao nego sam pripremio za sutra da promjenim prednje amortizere kabine.



how to print screen on pc
Gdje je najbolje staviti dizalicu da dignem kabinu i na šta da pazim da ne sj..... grijanje ili neke žice ?
Kroz poklopac gdje se štela lamela ide neka žica. Šta ona radi tamo ?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bratič na 7340 na jednoj strani uopče ni nematu piksu,pukla mu je i nemože tamo drugu stavit,ni neče vač tak koliko godina
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj klin(bolcn)ide kroz citav mjenjac.Izbijas sve komplet sa udarajuci sa te strane na kojoj si skinuo vijak.Moraces sasvim malo zadici kabinu .Razlog tome je zajeden bolcn na kontra strani(druga slika) .Kad ga izbijes tad mozes dizati kabinu.Prvo prethodno odvrni mandzetnu(gumu) oko volana.Mozda budes morao skinuti bocu od ulja za kocenje ako su ti crijeva kratka. Ako se dobro sjecam tad mozes podici dovoljno da izvadis gumenie nosace,a da nista drugo ne sjebes.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za podići kabinu da bi amortizere prednje skinuo moraš rezervar i kutiu s akumulatorom dole.
Najlakše flesencug i gurtne otvoris vrata i provuces gurtnu kroz kabinu.
Trebali bi biti dvojica i ne bi trebalo skidat kod volana nista jer ima ko kardan na osovini pomični dio.
Odignes ju 10cm i te gume idu van jedino pazi na dužinu Žica i crijeva od kočnica i kuplunga da ih ne strga ako su duge naknap zato bus vidio kad počneš dizat i gledas.
Mislim da ćeš jedino morat skinut plastičnu kuglu na ručki P D M otpojit stangicu spere i možda stangicu od prve vuče.
Crijevo od grijanja vidi sam Jel dosta dugačko da nebi puklo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kutija akumulatora skinuta i rezervar. Kutija je sa gornje strane toliko hrđava i trula kao da je bio u zimskoj službi. Da nisam skinuo sad za par god bi otpala sama.
Gogo. Gume (amortizeri) su 40 kn komad a idu 4 gume. Zadnje su po 180 kn.
Kvačilo i kočnicu netrebam dirati ništa ?
KUpljena i ručica ručnog kvačila ( ona plastika ) - 40kn
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Gdje si kupio tu plastiku za ručno kvačilo!?
Kvačilo i kočnica ti idu preko istog ulja, ako su ti dovoljno dugačka crijeva iz one kutijice za ulje ne moraš dirati ništa, ja sam na svome mijenjao ta crijeva i nisu baš dugačka tako da ćeš vjerojatno tu posudicu morati odšarafiti..
 

Najnoviji postovi

Na vrh