• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Nisam. Imao sam još nekog posla i strugao sam hrđu na kabini iznad akumulatora i kutiju pa da ofarbam.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kad zamijenis amortizere,provozaj se i obavezno javi dojmove. Cuo sam da oni imaju jako veliku ulogu u smanjenju buke i vibracija,pa ces vidjeti dal se kaj poboljsalo. Znam da je u kabini koleginog burgoina bilo nemoguce zivjeti od buke,zamijenili su nosace,i sad bez brige razgovara na mobitel unutra.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
moram zamjeniti izolaciju iznad akumulatora sa nečim drugim jer stara se skoro pa raspala
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Uzmi armaflex u ferotermu, mi smo na majoru kompletni pod odozdola obljepili, bolje neg ona njihova spužva.. Jbt, kak se kod tebe taj traktor raspada i sve odlazi na njemu tak odjednom?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja sam kutiju akumulatora i kabinu izoliral armafleksom u petrokovu sam ga kupoval samoljepljivi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Izolacija u vašim slučajevima pomaže radi buke ali uzrokujepojačano hrđanje i propadanje limenih djelova jer zadržava nnečistoće i vlagu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
je,pogotovo vlagu. kad operes traktor,ta spuzva se napije vode,i ako je hladno,ne posusi se par dana. ja tad uvijek maknem sve one gume s poda,otvorim vrata i siber,onda se to brze posusi. vec sam mislil skinuti to sve,i zamijeniti nekom debelom gumom,samo ne znam dal ona tak dobro eliminira buku...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Hrđa kad se nemre osušiti. Nema slobodnog prostora između izolacije i lima i vlaga se zadržava. Gazda prije mene ga je stalno lickao i prao i sa tim najvjerojatnije napravio još goru stvar a držao ga u zatvorenoj garaži.
Zetorboy. Jeli ima toga armaflexa malo tanjeg pa da se to more sušiti ?

Amortizeri promjenjeni ali mislim da nebu nekog posebnog efekta. U cjev ide 6 komada guma a u katalogu kod trgovca piše 4 kom pa sam stavio jednu staru sa svake strane i ove nove. Još to sve treba dobro pofarbati i dobro osušiti. Da je kakva grijana radiona :(party): radilo bi se svašta.
Koliko dojde mjerač goriva ? Ovaj radi ali ne svjetli kontrolka kad dojde na rezervu. Sve projereno osim mjerača.
Znam da gnjavim ali stavio bi sa odozada 2 radna svjetla gore na kabinu pa me zanima jeli dosta žica debljine 1,5 ili treba 2,5 ? Stavio bi na poseban osigurač.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam mijenjao mjerac goriva,cijena je 200-250kn,ne sjecam se tocno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kod mene nije radila ni urica,ni plovak,onda nikad ne znas koliko goriva ima,pa stalno guraš neki štap unutra,i uvijek krivo izmjeris... ja ga tocim do vrha prije nego izadem iz dvorista,ali starome sam vise puta vozio gorivo na polje,izgubi se vremena... tak da mislim da nije preskupo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dado armaflex imaš od o
0.5cm do 3cm.
On bas i ne upija vodu impregniran je i odbija vodu na velikim površinama jedino na rezu može upit al ima tankih traka samoljepljivih s kojima se spojevi zatvaraju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Amaflex ne upija možda ali blato koje ostaje upija, na to sam mislil
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Zato bi stavio tanji pa da ostane prostora između kutije i izolacije da se more oprati blato i da se poslje more osušiti. Ovak je bilo jedno do drugog i nemre se osušiti
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Mi smo na majoru stavili taj samoljepljivi 2 sloja po 3 cm i onda odozdola izrezali ploče od alu lima i wirtovim silikonom to zaljepili i zadihtali odozdo i ponitali, tak da nema greške :) armaflex inače ne upija vodu.
Problem sa kontrolkom sam i ja imao, izvadi van plovak i samo imaš jedan mali limić koji treba strugati po polukružnici kako pada nivo goriva , tu izgubi kontakt pa neradi.. Pol sata posla ;)
Kad smo već kod tog plovka, na majoru kak smo čistili rezervar (pvc) on na sebi ima dovod i povrat goriva i plovak se nalazi na tim cjevima, sve na jednom i jednostavnije izvedeno, neznam sad jel bi se to dalo staviti u limeni...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
A neznam kolko je to dobro sve tak zadihtati jer usljed razlike u temperaturi u kabini i ovih djelova vani sigurno dolazi do kondenzacije i onda stvarno ta vlaga nemože van iz toga prostora.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
neznam, ali opet mislim da je u svakom slučaju bolje nego kak je orginal bio, na ovim starijim ko moj je s doljnje strane folija aluminijska bila, a ovaj novi običnu spužvu 2 sloja... 2006 god, pod totalno istrulio i prohrđao
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
zetorboy-kod mene je taj limic na mjeracu poderao plocicu po kojoj klizi,i nije se dalo popraviti!
 

Najnoviji postovi

Na vrh