• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dali za skidanje zupčanika prednje vuče mora vuča ići dolje sa šasije ili se nekako može izvuči bez skidanja?

Naime, pojeli se zupci na prednjem dijelu kardana, a nije bajan ni taj od prednje vuče cca 2mm mesa mu fali što je dovoljno da pri velikom oprterečenju provrti čauru i oliže još malo zube. Sad ja to hoću skinuti i sa kardana onaj zadnji dio koji valja navariti na zupčanik vuče. Normalno kupiti drugi kardan i čaure.

Najviše pitam za skidanje vuče jer ne mogu gornja 3 šarafa dohvatiti gedorom, a ključ mi iskače jer su plitke glave...

I dali treba reduktore i poluosovibe isto van ili?

172 přední hnací náprava CARRARO - Dakle to. Slika 172a
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Trebalo bi vjerojatno skinuti vuču dolje i zamijenit centralni bolcn i/ili čahuru jer moguće da zbog lufta na njemu, stradaju i kroneri na kardanskom spoju.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Kolko sam gledal po slikama moraš sve raskopat da bi izvadil konusni zupčanik na kojem su se ripne poderale. Znači deremfencijal ( most cijeli) dole, rukavci širom zajedno sa planetarnim reduktorima i onda glava diferencijala van. Mnogo posla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Kad već to sve rastaviš, kak ti je 4340 rekel, pogledaj i po potrebi zamijeni pikse (poz 8, 2 i 22), te stanje lagera (poz. 15) na kojima se vrte rukavci.
Spojku (poz. 14) ugradi novu, a provjeri i stanje ripni na samoj uzdužnoj osovini.
Prevelik je to posel da bi se isplatilo samo nužno zakrpati.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma uzeo jučer novi kardan i čaure. Danas idem kupiti žirafu da mi bude lakše manevrirati s mostom i nakon sjetve pšenice ovih dana idem u sređivanje mosta. Nemam tu šta gubiti vrijeme, mogu samo poderati novi kardan i čaure bez veze. I mislio sam da cijeli most moram rastaviti, što i nije neki problem jer sam već mjenjao semeringe pa znam postupak. Najveći seks mi je skinuti most sa šasije jer teško ide dolje, već sam ga probao neki dan skidati, ali bez par pari ruku i montirača neće ići dolje. Najveći je problem što sam ovih dana stalno sam, svi drugi su okupirani nečim drugim pa nemam volje sam se s tim zahebavati jer ako nešto krene po zlu, a vjerojatno hoće i bez žirafe da pridrži most, budem napravio više posla nego pto već imam, al' ne sekiram se, za pripremu i sjetvu mi ni ne treba prednja vuča trenutno, nakon toga će biti remont pa ajmo dalje.

U svakom slučaju hvala na odgovorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
A ulaznu osovinu nebuš mijenjal?
Mislim da se to ne isplati popravljati jer se ripni brzo opet potrošili.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne, jer je prenos što se tiče zupčanika ok, samo su se poderali kroneri. Neisplativo mi je dati 4500kn za tu osovinu, ako mogu odsjeći stražnji dio starog kardana koji je dobar i navariti na tu osovinu za par sto kuna kod tokara. Na toj prednjoj osovini su kroneri poderani cca 2mm, a na kardanu je skroz otišlo.

Evo i slike
IMG_20191004_094821.jpg

IMG_20191004_094846.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Uh, cijena.
Ajd nek bu sa srećom.
Ima li kardan oslonac na sredini?
Meni je na Štoreu (isti koaksijalni pogon poput toga) plesala kardanska osovina pri većim brzinama pa sam ugradil lager na sredinu. Od onda nema više čudnih zvukova.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Nema kardan pen lagera.
Ah taj cararo kolko je dobar tolko je loš za novčanik, ovom je u prednju vuču otišlo oko 8tisuća s tim da su neke stvari navarivane i tokarene
 

Prilozi

  • 20180310_180639.jpg
    20180310_180639.jpg
    107.1 KB · Pregleda: 43
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma kada sam se raspitao za cijenu, odmah je bilo jasno da ću ići na soluciju krparenja.

Za te pare kupim skoro sve za generalku haha

Kada sam kupovao traktor, prednji most je bio u potpunosti repariran, ali godine ne redovnog podmazivanja i eksploatacija su napravile svoje. To tako bude kad se ne maže redovno. Dobio je luft i na glavčinama na onim piksnama ili što već je. Jeji ga, ja sam koliko toliko i podmazivao, a stari samo polužje iza gdje je vidio da ima mazalica i to samo kada kači tanjuraču pa podmazuje baterije na tanjurači :ROFLMAO: kaže ni ne zna da ima mazalica tu dolje, a na prednjem mostu, na glavčinama je par puta probao, mast nije htjela probiti pa se nije baš ni trudio. Ah ta zlatna generacija, isto kao punac, ajmo napraviti, a kasnije ćemo krpat hahaha Ne daj Bože pored njih kupiti novi traktor ili ne daj Bože kombajn, ne bi taj dugo pod njihovom rukom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Nemoj tak. Mnogi ne održavaju nikaj bolje. Izgleda da je taj most inače malo osjetljiviji nego kaj bi trebalo (čitaj, napravljen je da se kvari) kak i sva današnja tehnika.
Riješil buš sad to, pa bu trajalo neko vrijeme.
 
R

Rotez40

Guest
Pozdrav, imam Zetor 6340 i želio bih imati mogućnost upravljanja polugama hidraulike s vanjske strane ,pa me zanima gdje mogu kupiti,nabaviti onu ručicu za upravljanje?pretragu po google-u sam naravno odradio ali bez uspjeha.hvala unaprijded
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nevjerujem da to budeš negdje našao. Žica 10 mm i napraviš sam. Malko zanimacije dok je kišni dan i napraviš to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Bilo je za kupiti kod Hubzin promet, jel ima još uvijek treba zvati i pitati.
Ali bilo je dost skupo pa je bilo jeftinije napraviti doma kak i Dado veli. I sam sam delal od nule i nije nikakva mudrija za složiti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ja sam to u kirsu uzimao u dijelovima, (mislim da su 4 bila)..i nije bilo bas jeftino..mislim da nekih 300-400 kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Jel ta tvornička vanjska komanda diže "zub po zub" ili možeš odjednom potegnuti ručku do kraja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jel ta tvornička vanjska komanda diže "zub po zub" ili možeš odjednom potegnuti ručku do kraja?
Isto kao da komandiraš iz traktora, koliko povučeš toliko digne i obrnuto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh