• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vodi se velika rasprava o prednjoj hidrulici i kardanu pa da i ja napišem koju.

Mi smo kupili prije 10 godina traktor sa prednjom hidrulikom i kradanom u originalu, bila je eto takva ponuda...no kaj hoću zapravo reći, evo u svih tih 10 godina nisam skinuo zaštitni poklopac od prednjeg kardana :), nikako da se kupi prednja rotokosa ili malčer, za sad još ni nebude.
A kaj se pak tiće zamjene remena, kak veli zetorboy, to su prave patalije, hvala Bogu pa je nama remen pukel tek na 4200 rh i 9 godina starosti, isto smo morali skidati kiler i naravno sve oklope oko motora i naravno odvojiti kardan da ga možemo zamjeniti. Kardan sa gumenom prirubnicom (ublaživačem) stoji na polici za sada :) Nebudem se više zezao sa rastavljanjem ako pukne sad i ovaj remen, iako sam uzeo najkvalitetniji kaj sam mogel naći tu u okolici za nekih 75 kn i mogu reći da je vrlo dobar remen. Neznam točno proizvođaća, neki Njemački.

Kaj se tiće same prednje hidraulike, poluge su stalno gore, koristi se nekad često, nekad slabije, nosim napred bale, imam šinju koja je napred kad zaoravam raolu ili moram proći kroz neku visoku travu i povremeno ralica.

Tako da moj zaključak je prednja hidraulika DA, a kardan ako netko baš ima prijeku potrebu.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
DADO 6340 ako si odlučio kupiti prednju hidrouliku pogledaj ponudu na AVTO NET. Puno veča i povoljnija ponuda.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Poštovanje, molio bih jedno mišljenje u vezi jednog Zetora 6340. Pitao sam već ovo pitanje prije 6 mjeseci, međutim tad je odlučeno da taj spomenuti traktor ipak ne ide u prodaju pa je sve palo u vodu. Od tad sam prodao svoj 6011 umjesto kojeg je trebao 6340 doći i polagano počeo gledati oglase (jer uvijek nešto uzmem kad je za dobru cijenu). Ugl. gledao sam par modela 7011, 7211, 7711 ali ništa nisam uzeo još jer ipak bih rađe traktor s prednjom vučom. Ugl. sad je odlučeno da je taj spomenuti 6340 definitivno na prodaju, pa me zanima mišljenje ljudi koji se razumiju više od mene, da mi daju neki savjet makar... Traktor je u odličnom stanju, gume tvorničke, 1. vlasnik, original 1950 radnih sati (znam ljude pa znam da nije muljanje), nema kabinu, 2000. godište.. Sad, po meni je problem cijena.. Pitaju malo manje od 100 000 kuna!! Meni je to itekako prenapuhano (bez obzira na radne sate i to..). Sad vi recite meni, jesam li u pravu? Cijena nije fiksna, ali ne ide ni puno dolje (eventualno na 90 000). Meni je to ipak malo previše, realnije mi je 10 000 eura (što bih im odmah i dao, bez razmišljanja). Prije nekoliko tjedana kod nas se jedan 6340 (sa kabinom) prodao za 10 000 eura, ali je bio uvoz iz Italije pa nisam imao povjerenja jel ima te radne sate, ni tko mu je mast vadio tamo. Za ovo znam da su prvi vlasnici, znam sve podatke, ali ipak nije li to malo preeeskupo?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Šteta što nema kabine.. Po meni sati su odlični pogotovo jer znaš šta je traktor radio. Koliko pratim oglase sa kabinom se prodaju oko 100-110 000kn ako su skroz uredni.

Za 9-10 000€ možeš kupiti samo stariju liniju, 62/7245. Kad bi mogao negdje povoljno naći kabinu i da kupiš taj traktor to bi bila dobra solucija.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da ima kabinu tih 100 000kn bi bila taman cijena,pogotovo ako je sve istina,i u traktor nema ulaganja. Jer možda se i nađe nešto za manje novaca,ali ako treba nekakvih popravaka,ili su gume lošije,već krajnja cijena ide gore...
Kabina vrijedi dvadesetak tisuća kuna,i kad to oduzmeš,blizu si 10 000e,koliko ti smatraš da traktor vrijedi...
Za orijentaciju,ja sam dao 115 000kn za 6340 iz 2004. godine,s kabinom,isto prvi vlasnik,dobre gume,i ispod 2000 sati. Jedino što sam ga kupio nešto ispod cijene...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Jel ti kabina važna ili nije?
Na koncu, imaš aftermarket kabina koje uopće nisu loše, jer traktor ima platformu, pa ne budu ni bučnije od originalne.
Ako ti se traktor sviđa i znaš da s njim nema problema, kupuj radije bez kabine nego mačka u vreći s kabinom.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja ne vidim računicu tu nikakvu za 13 soma eura traktor bez kabine uzet.

Kad staviš kabinu koja poštene je dva soma eura gdje si onda tek.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Eto, sad sam pokušao malo nešto izpregovarati, ali nema mrdanja.. Ispod 95 000 ne ide i gotovo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kad gledaš puno ali ako je odličan i nije puno jer ce biti dobar.
Kabina je dosta bitna .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Taj je traktor 96-97 maltene toliko koštao novi... i mislim da je cijena prenapuhana, nikad nećeš te novce više dobiti nazad, a zbog nedostatka K A B I N E ga nećeš skoro moći uopće prodati. Dobra je to serija i sve, ali svejedno je traktor kao i svaki drugi - može se i bude se katkad pokvario (nije baš njemačka kvaliteta) i onda ćeš vidjeti koliko si ga zapravo preplatio a još ga moraš i popravljat :mur:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Moje mišljenje, zaobiđi ga u širokom luku. Ne znam za šta treba traktor, ali kabina je spas, em izolacija buke, em je grijana kabina... Šta kada dođe vrijeme kao sada? Pada i do -5, a treba nešto poorati, ima da se skočaniš na tom traktoru.

Koje je to godište uopće? Bilo kako bilo, da imam bilo kakve pare i da mi se nudi nezz kakav traktor i nema kabinu, nema šanse da bi ga ja kupio... Zbog komfora koji pruža, a i sigurnosti na neki način.

Ako je traktorin za po farmi i to, možda i da, ali ovako za ratarstvo traktor bez kabine za mene ima veliki minus.

A i puno je to para, ja sam svog preplatio i pojeo gov*o, al' po meni traktor bez kabine ne može vrijediti toliko... Da je ganc novi
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Eto, da kolektivno odgovorim svima: Meni nije toliko bitna kabina da je moram imati na traktoru, radio sam godinama s traktorima bez kabine, nerijetko i na temperaturama od -5 i sl. Ako bih naknadno nabavio kabinu ok, ako ne, stavio bih zaštitni ram (kojeg također ovaj traktor nema, jer je skinut i prodan odmah pri kupnji) i mali krov da mi sunce ne svjetli po ljeti i to je to. Nebih se složio sa kolegom koji je napisao da nebi nikad imao traktor bez kabine, jer po mom iskustvu za neke traktore je bolje da je nemaju.. ALI, ta kabina na Zetoru ima svoju vrijednost (imao sam je na 6011, pa znam) i glupo mi je da ljudi nisu spremni spustiti ni 5000 kuna na račun toga što nema kabinu... Znači, zaključak je da ja ne moram nužno imati kabinu, ali mi je puno platiti cijenu za traktor kao da je ima, kad je nema.. Nadam se da me kužite..:smile: A sad, s obzirom da traktor ima manje od 2000 sati, šteta ga je ne pokušati dobiti, pa makar izaći malo izvan komforne zone što se tiče cijene.. Tako da, ponuditi ću ljudima 11 000 eura, pa uzmi ili ostavi.. Ako neće, neće... :(call):
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma ja ga nebi xD Ja sam samo izrazio svoje mišljenje, a svatko sebi bira :)

Ako to nije problem, što nema kabinu, onda se tu nema šta rapravljati, samo je sada bit u cijeni da košta k'o svetog petra kajgana, a nije u tom cijenovnom rangu zbog reći ćemo "nedostataka".

Iz vlastitog iskustva ako neide preko računa nego u ruke, ponjeti pare na dogovor jer kad čovjek vidi pare na hrpi, u 99% slučajeva spusti cijenu jer ga ta hrpica para zasljepi. I sitnije novčanice od 100 i 200€ su zakon u takvim slučajevima ili kune ako se radi o kunama...
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Ma nema problema kolega, svatko ima pravo na svoje mišljenje.. :) E pa to, strahovito velika cijena, ali budem možda baš poslušao tvoj savjet i otišao tamo s parama... Pa da vidimo ako će odbit :(clap):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Eto, sad sam pokušao malo nešto izpregovarati, ali nema mrdanja.. Ispod 95 000 ne ide i gotovo.

92500 kn 6340 s kabinom, s prvim hidraulikom s kardanom, kabinom i zetorovom ralicom, 1990 sati. 2011 sam ga uzeo, 96 god.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Danas orem zadnji komad po balavom... Ide odlično, ali odjednom počela blokada preskakti, točkovi se vrte i čuje sam pucanje ubiti preskakanje, onda ukopča na 2 - 3 kruga točka i opet preskače.

To se izlizala kanđa ili? Predpostavljam da mi ne gine opet skidat reduktore :D
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Digni desni kotač u zrak lijevi potklocaj i netko neka ručno vrti kotač a ti tiskaj šperu ako nedovoljno uzubi oslobodi polugu koja ide u reduktor i probaj samo nju pa vidi dali onda uzubi . Teško na Zetoru stradaju zubi na flanđi obično zahrđa pa nejde do kraja. Ako ne uspije desni reduktor mora dole .
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa nešto i razmišljam da je možda u polugi jer nekada dođe skroz do poda i blokada se ne uključi tek malo kasnije, možda je onaj štift ispao pa ovo pogura tek toliko.

Budemo vidjeli, prvo mi je bila namjera pogledati polugu i nešto skontat ako je problem u tome, a ako nije odmah sam se naježio od pomisli da opet skidam redukotre, mada sam bi vjerujem bilo lakše jer imam paletara. Kad sam mjenjao pakne 3 dana smo se patili da vratimo sa čekrkom nazad :/
 
Na vrh