• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Budem promjenio sve čim nađem nekog da to ispreša. Obišao sam sve koji bi to mogli napraviti ali bezuspješno. Ili imaju nekog posla ili kažu da udarim sa čekičem. Dođe mi da se :icon_hang:.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Budem promjenio sve čim nađem nekog da to ispreša. Obišao sam sve koji bi to mogli napraviti ali bezuspješno. Ili imaju nekog posla ili kažu da udarim sa čekičem. Dođe mi da se :icon_hang:.
Ko te savjetuje da udariš sa čekičem bježi od njega
ili preša ili šarafi kao zamjena redapcigera ,a sastavljanje preša ili toplo hladno.Razlika temperature glavčina -kučište.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Probao bi da mi je netko rekao da su rupe sakrivene ispod jedne pločice koju drži boja. To sam slučajno skužio tek kad je došlo doma. Na tvojoj jednoj slici se vidi ta jedna rupa ali se vidi i špena pa sam mislio da je nešto naknadno bušeno. Djelovi su svi doma a sutra ide sastavljanje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Stigla dijagnostika, pumpa puna mulja i komplet zaribala... A sve to zbog jebenog goriva.

Baš pričao sa susjednom, kaže on sredinom 12 mjeseca nosio svoju pumpu na reklažu i pred tjedan dana neće traktor nikako upalit, on skine pumpu i odnese na reklažu, isto sranje kao i kod mene, kaže puna mulja, nije se dala ni okrenit, al' srećom kod njega nije zacvikala.

Meni opet pred 2 dana ferđo počeo poprtkivat na njivi kada sam bacao gnojivo za repu, skinem filter, a on se ne vidi od blata, čašica na AC pumpi puna do pola od mulja, a rezervar čišćen i napravljena elektroliza pred godinu i pol i još ga zimi natankamo do čepa da ne rđa, al opet sranje.

Stari i ja odmah posumnjali na kanistere, al' i njih držimo uredno. Nakon par tura goriva, operemo i osušimo, a i kad točimo, točimo sa sitom.

Nabijem ja INA-u i njihovu naftu...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ja sam pisal o plavom dizelu,da je šrot kvalitete,pa mi nisu vjerovali.
Ovi kaj voze velike skupe traktore,samo euro dizel šibaju.
A za zimu ne valja pišljivog boba,bolja je loža.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ovi kaj voze velike skupe traktore,samo euro dizel šibaju.

Ja ne znam ni jednoga,jer nemam pojma tko bi to uspio izdržati.
Ali da je bilo problema,bilo je.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Gogo ne svi nego ljudi koji drže do svojih skupih traktora,
A garancija im se ne prizna zbog loše nafte.
Kod nas dva čovjeka imaju traktore stare od 15-5god dajcevi i stajeri i preko 100ks su svi i samo eurodizel.
A zakaj kaj misliš?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Skup jeftin kakva razlika. Ako mi razlika u cijeni pojede novu pumpu svake dvije godine gdje mi je onda racunica drzat do traktora samo da se kaze.

Evo na ljeto cu skinuti pumpu i odnjet majstoru, vidim da nije to to. Zimi jedva upali i radi zbog loseg goriva. Ima nesto preko 5000 sati.
A ti izracunaj 5000 puta xx litara na sat puta par kuna razlike.
Dobijes generalnu, pumpu i tako par puta.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pomagajte drugovi... Kako se vadi onaj amortizer iz sjedala. Nidam mjenjao ranije a sad mi se sic raspao pa sam primoran i sad nemogu naci nacina da izvadim amortizer.
 

Prilozi

  • 20170325_121509.jpg
    20170325_121509.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 106

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Stigla dijagnostika, pumpa puna mulja i komplet zaribala... A sve to zbog jebenog goriva.

Baš pričao sa susjednom, kaže on sredinom 12 mjeseca nosio svoju pumpu na reklažu i pred tjedan dana neće traktor nikako upalit, on skine pumpu i odnese na reklažu, isto sranje kao i kod mene, kaže puna mulja, nije se dala ni okrenit, al' srećom kod njega nije zacvikala.

Meni opet pred 2 dana ferđo počeo poprtkivat na njivi kada sam bacao gnojivo za repu, skinem filter, a on se ne vidi od blata, čašica na AC pumpi puna do pola od mulja, a rezervar čišćen i napravljena elektroliza pred godinu i pol i još ga zimi natankamo do čepa da ne rđa, al opet sranje.

Stari i ja odmah posumnjali na kanistere, al' i njih držimo uredno. Nakon par tura goriva, operemo i osušimo, a i kad točimo, točimo sa sitom.

Nabijem ja INA-u i njihovu naftu...


Da jazato na petrolu sipam malko je bolja .
Plava je loša ali kad smo svi u banani pa nam je i ta dobra.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma nezz šta reći... Ovdje kod nas ni nema Petrola ako se ne varam do Osijeka, osim ako nema u Vk.

A što se tiče amortizera, skontao sam kako se rastavlja. Našao sam Seger na osovini, al' je bio okrenut od mene pa sam mislio da je obična platna dok mi nije došlo iz dupeta u glavu da bi mogao biti seger u pitanju. Pokrpao vodilicu koja se poderala usljed pucanja ležaja sve sredio samo čekam dok ne dođe pumpa pa ću odnjeti i sic na tapaciranje u ponedjeljak.
 
Na vrh