• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Na 6340 stavljen 180 ah stane u kutiju 5 godina pali na zub.Zaboravih napomenut Bosch akumulator.
motor ima 6200 rs.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
na mojem zetoru 6340 kada sam ga kupio prvi na njemu bio je akumulator munja 135ah palio je -15 bez problema 8 godina je bio kao prvi dan i onda je otišao, pokazala mi se dobro munja pa sam uzeo 150 ah to mi se pokazalo loše nije ga mogao puniti kako treba jer je predviđeni 135ah nije izdržao 3god . ali mi je zato uništio automat za paljenje toćnije minus pol izgorio onaj lim koji ide na masu ,to nisam odmah primjetio pa sam stavljao jaće i još jaće udarna moć 1000 sve je bilo badava ,promjenio sam automat i minus sklopku i sad pali kao i prije sa normalnim varta 135 /850
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Ja opravio alnaser pred par dana jer mi je bendix provrtio. Aku mi pokazuje 13.5V, al kad treba kresnit nema od njega nis. Danas kupio drugi aku i pali na zub.
Jel si još što mijenjao osim bendixa?
Ako jesi koliko te to koštalo?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
na mojem zetoru 6340 kada sam ga kupio prvi na njemu bio je akumulator munja 135ah palio je -15 bez problema 8 godina je bio kao prvi dan i onda je otišao, pokazala mi se dobro munja pa sam uzeo 150 ah to mi se pokazalo loše nije ga mogao puniti kako treba jer je predviđeni 135ah nije izdržao 3god . ali mi je zato uništio automat za paljenje toćnije minus pol izgorio onaj lim koji ide na masu ,to nisam odmah primjetio pa sam stavljao jaće i još jaće udarna moć 1000 sve je bilo badava ,promjenio sam automat i minus sklopku i sad pali kao i prije sa normalnim varta 135 /850
Ista stvar i kod nas.. Ta prva munja punih 7 godina durala.. I odonda sam promijenio prvo bosch godinu dana trajao
Pa dobio zamjenski kad je bosch bio pod garancijom novi 4max Nisam htio Bosch više
Taj 4max 2 godine..
Poslije njega topla oko 2.5 godine.. Kak je istekla garancija nakon 2 godine
I sad opet imam toplu 2 godine i opet sranja..nek 2 dana ne radim bez kablova ništa.. I poslije pali dok se ugrije.. Velim više neznam što bi.. Jedan je u selu promjenio alnaser.. Kupio brzi s reduktorom i problema više nema.. Pa si mislim nemre s 2400 rh otiči alnaser samo tak..

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
automat anlasera zetor 240kn i minus sklopka ima svakakvih od 60-150kn naj prije mi je otišla + klema a poslje nje minus sklopka ona mi je najviše problema radila zetor je 6340 2002g. sad ima 4800h prvi sam vlasnik ,skinio sam i anlaser jer samozvani majstori neznaju drugo nego nevaljaju čahure na njemu reko da i to provjerim 4800h stanje novo niti se vidi korištenje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Moj pali sa 100ah evo već 4ili 5 god. Lani mi se sklopka mase sjebala. Valjda je bila slaba. Nakon zamjene opet radi sve kak treba.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pitanje za majstore. Na zetoru ne radi onaj pomocni cilindar na zrak od kuplunga! On bi trebao reagirati kad se pritisne kvacilo!
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
na mojem zetoru 6340 kada sam ga kupio prvi na njemu bio je akumulator munja 135ah palio je -15 bez problema 8 godina je bio kao prvi dan i onda je otišao, pokazala mi se dobro munja pa sam uzeo 150 ah to mi se pokazalo loše nije ga mogao puniti kako treba jer je predviđeni 135ah nije izdržao 3god . ali mi je zato uništio automat za paljenje toćnije minus pol izgorio onaj lim koji ide na masu ,to nisam odmah primjetio pa sam stavljao jaće i još jaće udarna moć 1000 sve je bilo badava ,promjenio sam automat i minus sklopku i sad pali kao i prije sa normalnim varta 135 /850

Struja punjenja nije isto što i struja potrošnje tako da snaga alternatora nema veza sa snagom akumulatora
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Kaj mislite o zamjeni ulozka dizni, traktor ima 4000 sati, dal ima potrebe za tim ili ne? Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Do sad ih je več trebalo malo na oko pregledati na uho preslušati da se vidi kakav mlaz daju i tlak imaju, a onda se bude vidjelo dali treba koji novi uložak.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pitanje za majstore!! Traktor stoji par dana i danas ga upalim, radi na mjestu desetak minuta i krenem da bi nakon par minuta voznje pocelo dimit ispod haube. Stanen i vidim da je grana auspuha kod prvog cilindra mokra. Nikak da skuzim od kud i od cega. Rekel bi da je antifriz, sva crijeva su cijela!
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Budem pogledal, jer sam primjetil da mi i temp. nece dici iznad 70 stupnjeva a termostat je unutra. Dal je moguce da je napravil zracni cep ak pusta na cepovima!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Po zimi ga treba malo opteretiti da digne na radnu temperaturu inače čim staneš temp pada ali to znaš i sam. Ako negdje curi onda prvo treba zaviriti u kiler.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Daj mi recite dal je moguce da kad je hladan dizna ima lose baca gorivo pa ga nabaca u granu i napravi se nekakav kondenzat pa se namoci grana izvana.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ako je masno oko grane auspuha, kod mene je to na 4. glavi, onda su ti otišle vođice ventila. Barem je meni tak objašnjeno jednom prilikom. Kupio nove dihtunge grane auspuha dobro zategnuo i sad ta mast izgori u auspuhu. Ako nisam u pravu nek me majstori isprave.:(hi):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Dal se moze i jel isplativo prebrtviti glavu volana?
Danfoss je u pitanju..nova je oko 1100 kn
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je to rađeno na Orsti rotor upuhivane vruče cestice metala obrađen rotor i kučište plačeno 200 dm još uvijek drži a jel danas isplativo neznam dosta je to zahtjevan posao
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Meni je bacao vodu na auspuh kad je otisla brtva glave

55251ba0ae9a980eba176117e92f63b9.jpg


baeb1744f896e5119f556244720fecae.jpg
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Prilikom zamjene dizni na glavi se je izvukla cahura u kojoj je dizna, dal to mogu rijesiti majstori koji slazu glave ili treba druga glava!
 

Najnoviji postovi

Na vrh