• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Očisti, kupi novu čahuru, podljepi ju i napucaj unutra.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Loctite 638 a može i 243 ljepilo za šarafe...
U glavi imaš aluminijsku podlošku ispod čahure,nju isto mjenjaj.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Da se nadovezem na prethodne odgovore, na cetvrtom cilindru je bil antifriz na klipu, skinuli sve cetiri glave, novi dihtungi i nova glava na cetvrtom cilindru! Traktor upaljen i sve radi normalno, nema pritiska u kileru! Traktor je stajal dva tjedna i danas ga upalim i opet mi na grani auspuha baca antifrit! Zna neko kaj se to događa? Pritiska u kileru nema, ulje i voda se ne mjesaju.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Antifriz je? Kupovni ili mješan kod kuće? Ako se koncentrat ne zamješa dobro, vole brtve odlaziti, kao i gumice i ostalo.

A ako negdje curi, najvjerojatnije je da je na čepovima, ne znam kako bi antifriz mogao na granu auspuha curiti, ajd ulje da, ali za antifriz nisam baš siguran.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
364
Skinuti ispušnu granu i vidjeti na kojem cilindru ide antifriz. A jesi siguran da curi antifriz?
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Traktor ima 1 radni sat od kak su zamjenjeni dihtungi glave jer je na cetvrtom cilindru bil antifriz na klipu, znaci opet se dogada ista stvar, sad ujutro skidam granu auspuha da vidim koji cilindar je u pitanju, ako je opet antifriz na cetvrtom cilindru dal neko tna od kud dolazi voda na klip, glava je nova!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nisam majstor ali voda ili antifriz nema od kuda doći u cilindar osim iz puknute glave, puknutog cilindra, ili dihtunga glave. Daj to slikaj kad rastaviš.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Skinuli smo granu auspuha i kad motor radi lagano suzi antifriz na ispuhu na 1,2 i 4 cilindru!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Pomogao bi ti ali bez neznam kako. Pogotovo da te nagovorim na bespotrebni trošak. Valjda se bude javio netko ko zna. :drink: I mene zanima šta se događa.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Dal nestaje antifriz iz kilera, jer bi trebal po ovome?
Dal vidiš to i na novoj glavi?
Jesi dal ravnat glave i na hidrotest?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tu je neki grdi kuršlus kad na 3 cilindra ide antifriz.
Prije rastavljanja je išel samo na jedan ako sam ja dobro polovil?

Kad su glave bile dole trebalo je cilindre provjeriti jer ako su glave dobre nema gdje drugdje nego na piksama. Samo mi nije jasno kak na 3 istovremeno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ako sam dobro pratio taj traktor je kupljen prije par mjeseci. Možda je zato i prodan. Da li može biti da blok motora nije ravan, ali to bi se svejedno vidjelo na dihtunzima. Samo pitam. Da ne lupam gluposti nebum se više mješal. :x:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kako izvući ovu šipku ? Rastavljal sam to ali ne sječam se da li može bez skidanja reduktora. Probao sam odšarafiti pa nejde.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Odvrnes tu maticu i gledaj prije reduktora sa poluge rucne ide ta sipka kroz blok diferencijala do tog mjesta iza kod kocnica, tamo je ako se dobro sjecam povezana sa bolcnom i šplertnom. Ugl pogledaj izmedju tocka i stepenica za kabinu i sve ce ti biti jasno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nisam se zavlačio pod traktor, već je bilo kasno. Probao sam odšarafiti pa nejde. Okreće se ali se ne pomiče. Budem pogledao.
 
Na vrh