• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Može a dali ti treba koji konjić više to ti bolje znaš. Mislim da u potrošnji nema nikakve razlike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ok hvala na brzim odgovorima,imam lemken opal 090 da li bi mogao vuci u ravnici i u srednjoj zemlji na 30cm i da li da uzmem 7340 za ovaj plug ako je 6340 slab?
Ako sam ja tebe dobro shvatil ti prilagođavaš traktor plugu kojeg imaš?
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Citam nesto priručnik o zekanima i naletim na ovu rucicu za brzine kardana pojma nisam imao da je to za to, jel mi moze netko objasniti razliku izmedju 540 i 1000,ja cu uglavnom koristi roto kosu i balirku, pa me zanima kako se te brzine kardana koriste jer na starom traktoru nisam imao tu mogucnost.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200108_161345_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20200108_161345_com.google.android.apps.docs.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 17

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Nikak. Imaj stalno na 540 jer su ti priključci predviđeni za to.
Ak je manja roto kosa, možeš ručicu prebaciti na 1000 i kositi s do 1400 o/min motora.
Kad završiš, prebaci opet na 540 da ne uništavaš pumpu hidraulike, ako je u getribi. Ako je montirana na motoru, onda nije važno.
I prebacuje tu ručicu bar 2...3 puta godišnje, da ne zahrđa.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Znaci nemam ju potrebe koristiti, hvala na odgovoru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Meni nije jasno da ljudi mogu kupiti traktor a da ne znaju koju opremu ima traktor i koje su njegove mogucnosti i za sta ga mogu koristiti, valjda se to gleda kada se traktor kupuje...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
A možeš misliti velike opreme 😂. I to većinom neupotrebljive. Da ima 750 okretaja umjesto 1000 bila bi druga priča. Uglavnom to ti je neupotrebljivo za obične strojeve koje mi, obični zemljoradnici, posjedujemo. Jednom pokušao na beraču kukuruza i odustao. Dobro da nije berač poletio 😂.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Mislim da to nema nikakve veze kad traktor iz 94 godine od opreme ima radio grijanje kvacilo kardana i rucnu kocnicu 🤣
Prijasnji traktor zetor 6711 je radio sve na gospodarstvu, tako da i ovaj sve to moze radit bez brige, a ja pitam cisto da znam jer se nisam s tim susreo kad je ovaj stari iz 77 godine 🤣
To da je pitanje o nekakvom novijem stroju ili nesto onda uredu, ovdje je bitno da je motor i mehanika dobra a dodatnu opremu uvijek mozes instalirat,
Imam jos jedno pitanje imam nekakvu bjelu tipku nesto kao gumb za paljenje pokraj prekidaca za zmigavaca a ne znam za sta sluzi, jel ima netko jos to?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
A možeš misliti velike opreme 😂. I to većinom neupotrebljive. Da ima 750 okretaja umjesto 1000 bila bi druga priča. Uglavnom to ti je neupotrebljivo za obične strojeve koje mi, obični zemljoradnici, posjedujemo. Jednom pokušao na beraču kukuruza i odustao. Dobro da nije berač poletio 😂.
Kod mene Dajc na 1000 okr. vrti cisternu i berač kukuruza i nema nikakvih problema.
Istina da bi 750 bilo odlično ali da se i ovih 1000 iskoristiti. Čak sam i roto kosu probao i vrti ju bez problema ali premala je za njega pa to odrađuje manji traktor.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Koji post prije kude Torpeda---Deutz 75 da ne moze bit ko Zetor 6340.A tvoj Daic tera na 1000okr.Po kabini ne moze.Dobri su Zetori ja sam jednom reko da bi ga kupio al svog ovog nebi prodo dok se novi ne dokaze.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Čisti deutz da torpedo je nešto drugo.
A torpedo nebi ni upola izdržao ko zetor to je sigurno
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Nisam vidio da je netko nekog ili nešto kudio 👍. U ovoj temi se ne svađamo, samo normalno raspravljamo a ako netko pokuša unesti nemir to treba odmah srezati u korijenu na početku 😂
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Nema svađe, barem ako se mene pita. Samo iznosim svoja iskustva koja imam.
@domo1984, možda nema tako veliku kabinu ko zetor ali dvojica se mogu vozit u njoj, imam pomoćno sijedalo tako da čovijek normalnog rasta može sjedit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Ima i Torpedo 75 540/1000.

Vrli inženjeri iz druge tvornice dvije brzine kardana ionak nisu mogli dokučiti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bitno da zečevi se ne razbježe po njivi kod torpeda drugo ništa.
Šta mu vrijedi tih 1000 okretaja nemaš šta radit.
Njega je glupo usporedit s zetorom
 

Najnoviji postovi

Na vrh