• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije se niš dogodilo šta je je.
Do mene rade zemlju od jedbog gazde dva 75 jedan s dv drugi ne i 90 i toliko su sposobni za radit da plaćaju uslužno oranje.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Malo sam bocno jer znam da se vlasnici Zetora odmah bune kao i vlasnici golf vozila.Tema je Zetor meni se sviđa 6211,4320 al nemam potrebe ulagat lovu samo da bi se vozo s njim i obradio to malo zemlje sto imam,ko zna mozda bude.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Mislim da to nema nikakve veze kad traktor iz 94 godine od opreme ima radio grijanje kvacilo kardana i rucnu kocnicu 🤣
Prijasnji traktor zetor 6711 je radio sve na gospodarstvu, tako da i ovaj sve to moze radit bez brige, a ja pitam cisto da znam jer se nisam s tim susreo kad je ovaj stari iz 77 godine 🤣
To da je pitanje o nekakvom novijem stroju ili nesto onda uredu, ovdje je bitno da je motor i mehanika dobra a dodatnu opremu uvijek mozes instalirat,
Imam jos jedno pitanje imam nekakvu bjelu tipku nesto kao gumb za paljenje pokraj prekidaca za zmigavaca a ne znam za sta sluzi, jel ima netko jos to?

Na koji nacin ti palis taj traktor ak neznas cemu to bjelo dugme sluzi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nikak. Imaj stalno na 540 jer su ti priključci predviđeni za to.
Ak je manja roto kosa, možeš ručicu prebaciti na 1000 i kositi s do 1400 o/min motora.
Kad završiš, prebaci opet na 540 da ne uništavaš pumpu hidraulike, ako je u getribi. Ako je montirana na motoru, onda nije važno.
I prebacuje tu ručicu bar 2...3 puta godišnje, da ne zahrđa.
Taj kardan od tisuču ima svrhu ko i puzajuče na tvom Štoretu.
Ako ima više pokretnih dijelova ima više mogučnosti za lom....
Ima i Torpedo 75 540/1000.

Vrli inženjeri iz druge tvornice dvije brzine kardana ionak nisu mogli dokučiti.
Ti inžinjeri su očito dokučili prije vas da je to glupost pa nisu to ni razvijali dok su ljudi kupovali dodatnu opremu koju nisu znali ni uključiti samo da bi selo pričalo..... i da je iz uvoza jer onda je to kak treba biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Na koji nacin ti palis taj traktor ak neznas cemu to bjelo dugme sluzi?
Čekaj malo, ako sam ja dobro skontal on tek slike gleda. Gde je on još od odabira a tek onda dolaze na red gumbiči i ručkice.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Nije ni torpedo los traktor, radi sve kao i zetor u pootrosnji je manji potrosac, ali zekan
Na koji nacin ti palis taj traktor ak neznas cemu to bjelo dugme sluzi?
Zasto?
Pa na gumb desni, a kakav je to gumb?

Čekaj malo, ako sam ja dobro skontal on tek slike gleda. Gde je on još od odabira a tek onda dolaze na red gumbiči i ručkice.
Vec je on parkiran u garazu, samo ako imam nejasnocu bolje da pitam sta ne?
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Ma imam al je traktor 20 km udaljen od mene na gospodarstvu, a zaboravio slikat 🤣
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Taj kardan od tisuču ima svrhu ko i puzajuče na tvom Štoretu.
Ako ima više pokretnih dijelova ima više mogučnosti za lom....

Ti inžinjeri su očito dokučili prije vas da je to glupost pa nisu to ni razvijali dok su ljudi kupovali dodatnu opremu koju nisu znali ni uključiti samo da bi selo pričalo..... i da je iz uvoza jer onda je to kak treba biti.
Je, je kak i tri brzine...koliko je samo bilo pitanja na Forumu o reduktoru kardana.
Zbog takvog razmišljanja i jesu tu gdje jesu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zbog takvog razmišljanja i jesu tu gdje jesu.
Slažem se, utjeha mi je kaj nisu jedini a kak mi se čini i marka iz ove teme je na tom putu. Bili su to dobri traktori pa kad su preskočili snagu od 50 konja imali su pad kvalitete dok nisu proizveli 77xx i to je po mom bil zadnji dobar i kvalitetan proizvod iz njihove štale. Možda jer su tu imali nekakvu koperaciju s Đonijem pa ih je to poneslo...

Ja se sečam, bil sam balavec, kad ste vi kupili Samea. Kad je on prilazil dole kraj crkve mi smo stajali u stavu mirno i divili se kak je to lepi mali traktor na onim širokim gumama.... kasnije je vrijeme pokazalo da je to lagev, valjak na cesti a za posel i nije bog zna kaj. Zato ste i brali s Štorkom... I gde su sad, ko i mnogi drugi?

Neko voli popa a neko popadiju, a ja? Ja volim ..... :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Ne vjerujem da Zetor na tom putu. Nisu Čehi bedasti da dopuste propast jedne ugledne firme, baš kak ni Tatre. A i stalno razvijaju i osuvremenjuju svoje modele.

PS.
Brali smo Sameom z dvorednim beračem. To da je bil mali berač i Štore bolja kombinacija za naša polja je istina.
Same je za 1100kila lakši od Z6340, ali je okretniji i neusporedivo brži i ekonomičniji za ono kaj nama treba. Isto tak je istina da mu fali jedan cilindar i malo duljine, ali bi onda il nekaj drugo.
Pred 18 let (kad je bil novi) je bil suvremen stroj, sad je već ostaril.
Baš kak i ja ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Bumo vidli za deset let ko je bil u pravu, ako poživimo. Ja mislim da je Zetor u silaznoj putanji več jako dugo. Kak s proizvodom, tak i s rezervnim dijelovima. Tak je i ona marka kojoj ime nesmem reči krenula. Prvo proizvod, a usporedo s njim i kvalitet rezervnih dijelova.
Jedino ako ih kupi neko ime ili budu koperacija....

Večina raga o kojima mi ovdje raspravljamo su za svoje vrijeme bili suvremeniji strojevi ali ih je pregazilo nekaj novije, suvremenije kojem bu isto za par let nekaj falelo.
Jednostavno ne pratimo tempo a vrijeme je pre kratko da bi se nekaj suvremenije stiglo otplatiti.
Konkretno tvoj Same, i plahte kojima je bil prvi dan kad je došel pokrit su odavno istrunule, a i mnoge poslje njih.
Ali ti to tak hočeš i možeš imati, pa zakaj nebi imal ono kaj voliš ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Da ne bu ovo samo naš dijalog, stvar za koju nisam dužan, meni je otplaćena (nije mi važno jel se isplatila poslije kupnje). Prodajem ju samo kad mi zbilja više ne treba. Tak je za sad sa oba traktora ;)

Na žalost, uspješnost firme ne određuje suvremenost, kvaliteta, već prodajne brojke.
Zato su propali mnogi dobri proizvodi: Hanomag, Schlüter...jer su bili predobri ili ispred svoga vremena ili preskupi...

Zetor je već jednom bil u krizi i skoro je potpal pod JD. Srećom nije, već ga je spasil slovački vlasnik, koji je zadržal firmu kakva je. Za sad. I Prima je propala jer joj se vlasnik bavi namještajem... Živi bili pa vidjeli. Nadam se, i želja mi je, da budu ipak opstali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Upravo tak. Suvremenost i kvalitetu treba plati, a time proizvod postaje nedohvatljiv večini kupaca i onda proizvođač potone. Isto tak potone kad počne proizvoditi nedovršene proizvode. Nebitno jel riječ o opremi ili kvaliteti. Može fa neznam kak jeftino dati jer kad dođe na loš glas... teško ide prema gore.

Srečom današnji strojevi su tak zamišljeni da u večini slučajeva mogu imati ili nemati određenu dodatnu opremu pa ko voli nek izvoli ili ko misli da bu mu možda trebalo....
 

Veki2602

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
9
Ljudi koje plugove vucete sa 6340 i kojom brzinom,koliko na sat ide u oranju,kod mene je srednje teska zemlja i ravnica,inace imam i 755 plug ali mislim da ce gaziti brazdu 6340
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Srednje teška zemlja, motor zreo za generalku, VogelNoot Farmer L950, 2 glave (rešetkasta daska) 16", do cca. 25cm dubine može 3. po ravnom. Dublje od 25cm ide 2. I s tim setupom je zadovoljan kao i ja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh