• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,527
Bude samo sa njima treba malo znati kod kopčanja priključaka, takov sistem imam na holandu samo umjesto navoja imam rupe sa bolcnom
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Dosta bolje je na navoj nego na bolcne jer španer na navoj možeš zategnuti toliko da priključak koji je zakačen ne može ni milimetra hodati lijevo-desno na polugama dok španer na bolcne ima lufta i to ne može biti stabilno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Masiva, 225 kuna komad. Ovdje ima navoj i bolcn.
Hass, treba nekih preinaka na španerima. Produživati cijev jer su kratki i još neke stvari. Malo brušenja, malo varenja i eto španera. To je najjeftinija verzija, barem šta sam uspio naći. Neke druge verzije su par puta skuplje.
 

Downunder

Novi član
Tu od
8 Kol 2020
Poruka
6
Pozdrav,
Pitanje u vezi remonta disk kočnica(jedan kotač blokira pri kočenju),bilo je komentara da kuglice ili jamice treba podmazati bakrenom masti.Pretražujući bespućima interneta, preporuka je bila da treba biti suha,čista montaža bez ikakvih masti i ulja kod tih suhih disk kočnica...(zbog skupljanja prašine i ostalih piljaka)?Što bi bilo ispravno ,pravilno za te kuglice?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Kad sam raskapao prije par godina podmazao sam te kuglice sa masti. Kao i da nisam. Opet kotači blokiraju. Ne vjerujem da su tvornički te kuglice podmazane. Možda bi bilo bolje kod remonta te kuglice kupiti nove jer stare su sigurno malko dobile pa nisu više okrugle.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Obavezno mast, na skroz suho nije ni zepteru uspjelo...
Ako su ploče i kuglice u banani ne pomaže nikakva mast
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kaže nešto mu brzo usfali vode, danas upalio sa otvorenim hladnjakom na direktača da vidim šta se dešava i dobijem mokre nogavice i cipelive koliko šiba van, normalno odmah dolje glavice kupusa da vidim šta se dešava pa sada pitam Vas, što mislite koje brtve su propustile po izgledu glava?

IMG_20210305_175639.jpg

BTW nije loše ono gov*o iz lidla za ove demontaže, samo tr, tr i gotovo, sveukupno 45 minuta da se sve skine, čak me iznenadio koliko lako je odvrnio matice glava, a nisu skidane odkako je traktor kod mene, osim četvrtog cilindra koji je prije 2 godine fasovao kada je puknuo uložak dizne, a ta glava je i pretegnuta na 220Nm jer sam išao na siguricu dok nisam pročitao da ide na 180Nm ako se ne varam...

Bilo kako bilo sutra nabava brtvi i brtvica pa ajmo jovo nanovo dok se ne raspadne 😅😂
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Meni to izgleda ko 1,2,3. Neznam oče li se majstori složiti ali stavi dihtunge od turbaka. Malo jesu deblje ali nebu mu ništa smetalo. Barem mojem ne smeta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ova skroz desno je puhala u vodu kak se meni čini.
Brtve od turbaka ja nebi stavljal, 3 mm je puno.
Radije bi stavil pojačane brtve mada su i one mač s dvije oštrice.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Ova skroz desno je puhala u vodu kak se meni čini.
Brtve od turbaka ja nebi stavljal, 3 mm je puno.
Radije bi stavil pojačane brtve mada su i one mač s dvije oštrice.
Pojačane misliš na bakrene? Mi smo ih stavili neki dan.. Dosta skuplje nego obične.. Koja im je mana?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ne, mislim na limene.
Bakrene brtve je nekad radil Rogina. To su bile top brtve. Neznam dali ih ima kod njega jos za kupiti.
Gde si ti kupil?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,266
Ja moram da se umješam
od kad sam ja tu na forumu samo se popravljaju te famozne rakete,,,
kao da nema drugih traktora,,:hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh