• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
ljudi kako se cisti uljna pumpa,u upustvu pise da se cisti,jel ko to cistio?

i ako ima slike il da objasni gdje se to nalazi i sta se cisti?

Uljna pumpa se cisti kad upadne gidora.Tacnije uljna puma se ne cisti.Zato su izmislili filtre da se ciste ili mjenjaju..Kad dođe do toga da se uljna pumpa cisti (mjenja) tad se radi generalka.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa znaci uljna pumpa se ne cisti i nema nikakvog filtera,pa citao sam upustvo i spominje se i pise tacno "cleaning oil pump suction strainer"

i ako moze neko navesti koji sve filteri postoje i sta se sve cisti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ljepo ti je navedeno, usisni filter, a to je ovaj dio označen strelicom.
To buš čistil kad bu tvoj 7011 ovak izgledal



 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
A jel ima usisni filter kad se skine poklopac kartera,i dali se on cisti prilikom zamjenje ulja? jel kad skines poklopac kartera onda moras i dihtung mjenjat...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj si ti uporan toga nigde nema.
Ima usisni flter (mrežicu) koja se nikad ne čisti jer se nemože zaštopati.

Kod izmjene ulja čistiš ili mjenjaš filter ulja koji je na motoru s desne strane (ovisi jel imaš centrifugalni ili izmjenjivi filter), mjenjaš ulje u flteru zraka, ujedno počistiš kompletni filter, i natočiš friško ulje u filter zraka i korito motora.
Filtere gorva netrebaš mjenjati, nebu se niš potrgalo zbog toga.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
pa znaci uljna pumpa se ne cisti i nema nikakvog filtera,pa citao sam upustvo i spominje se i pise tacno "cleaning oil pump suction strainer"

i ako moze neko navesti koji sve filteri postoje i sta se sve cisti?

Pa upravo to i piše "usisna mrežica"

Ja nisam niti siguran dal ima tog čistiola za kupiti, ali već dugo su na tržištu "detergentna" ulja tak da je čistiol zapravo nepotreban.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Tako znaci,to sam i predpostavio,ponavljam se... citao sam neko upustvo,pa se tu pominje dosta tih stvarcica,pa reko da prokomentarisem to sa vama...

A jel taj cistiol iko koristio ovdje na forumu? I opcenito bilo kakve aditive,ocito to jos mnogo ljudi zanima...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ova sredstva na starom motoru isperu svu naslagu-od poklopca ventila,klackalica,bloka motora i sva ta naslaga najednom dođe u karter.Na dnu kartera je obično mrežica i usis uljne pumpe pa kad tu svinjariju povuče na sito-probajte pa čete videt,ja neču.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
A aditivi u gorivu,jel to iko koristio...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Da, ja dodam zimi protiv smrzavanja goriva.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Citam ovo upustvo vidim pise za centrifugalni uljni filter,da treba biti zavrnut na onim zarezima,u mene nije,jel moze to sta skoditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Šteta kaj ti u uputstvu ne piše da se ti centrifugalni nisu baš pokazali kao riješenje. Dobri su dok se ne poderu.
Da, oznake moraju biti na svojem mjestu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ovako izgleda centrifugalni nakon godina kad vlasnik traktora nezna sta se cisti...Neki ga prebrisu svana i misle to je to.
i01347.jpg
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ko kaze da se centrifugalni nisu pokazali,pa to je najbolje rjesenje, uljni filter koji se nemjenja vec cisti,naravno da je isplativije stavit filter koji se svako malo baca...

a neznam kako se moze poderati i kako to izgleda,to bi trebalo pojasnit?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Evo jos jedan frisak slucaj.Između crvenih strelica je debljina naslaga .Na drugoj slici ociscene naslage i melo se vidi sito u dnu filtera.
dsc01285.jpg

dsc01297.jpg
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Pa izgleda ti ljudi nisu imali pojma da se to uopste cisti...

A koliko cesto treba cistiti taj centrifugalni uljni filter? opceniti da raja zna...

Ja svoj cistim pri svakoj zamjeni ulja...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi jutros mi se desio ovaj problem,posto sam jucer orao veliku parcelu cijeli dan i traktor mi bio na rezervi odavno...mislio sam da do kuce nece stiici s gorivom ali eto dosao sam,ugasio ga i ostavio... jutros stari bez dosipanja goriva krene da ga upali i zove mene kaze dvaput verglao nije upalio niti daje znakove na auspuh...

ja izidem dadnem mu na gump cok,zaulafam nece,daj reko napumpaj ac pumpu,napumpa javi se i opet ugasi,opet napumpamo ac pumpu... a kad ono poce nesto skrgati,opet napumpam ac pumpu i uz manje skrganja upali...

sad neznam sta je,jel kad je vruc upali,danas kad se oledio opet zasgrka i upali,klema + mi je u totalnom hausu.... ocistio je i upali uz malo skrganje....

da nije do anlasera?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Imal ko da pomogne sad mi jos teze pali,škrga mi dole kod anlasera kao da drobi kad zaulafam,pocnu mi i lampice se gubit i dolazit i onda samo odjednom sastavi i upali,jel imao ko takav problem? I sta bi to moglo biti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh