• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To je jedino kaj vredi na dvoru.
Bude nekad od tebe gospodar hihi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zato donji susjed ima 7011 joj joj Jluk,,,,,,ipak je susjedov veči !!!
 
Posljednje uređivanje:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sredit ce se ti cilindri,ceka se koji lijep dan,pa da se to onako s voljom pokusa odraditi...

a evo kaze oficir da su cilindri 240kn,pa valjda nisu ni ovdje kod mene skuplji,i ako jesu vjerujem da je to mala razlika...

240kn to bi bilo 30eura ako se nevaram...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
On (navodno) ima neprefaljenu makinu, a to je nepopravljiva kršina hihi :(angel):

Gospon Muha,uz sve dužno poštovanje,pedestdvojka je mrcina koju svaki gazda treba! :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Gospon gogo bježi od rusova to nikome netreba čak je i kolega Lisnik rekel da uz rusa ide besplatno švasaparat :icon_rofl:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
sredit ce se ti cilindri,ceka se koji lijep dan,pa da se to onako s voljom pokusa odraditi...

a evo kaze oficir da su cilindri 240kn,pa valjda nisu ni ovdje kod mene skuplji,i ako jesu vjerujem da je to mala razlika...

240kn to bi bilo 30eura ako se nevaram...

To su slovački fragokov i ako budu dobri stvarno nisu skupi.
Recimo za hyunday i20 glavni kočioni cilindar 1600kn i nema zamjenski.
Tak da zetor u mnogim segmentima stvarno nije skup.

Pogledaj si odma i crijevo koje ide od posudice da nije sprhlo pa si njega odma zamjeniš.
I trebat če ti 4ili 8 bakrenih pločica mislim da su M10mm.
Ja sam si odmah počistil i promjenil gumice i klipić na 5 cilindru(korektoru kočenja),25kn.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ima kod nas agromaric oni imaju sve za zetora,tu cu pogledati dali ima original ceske cilindre,jel ko uzimao original?

a kakve sad gumice i klipic na 5 cilindru,sta je sad to?
jel ima kakva slika...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj ti se cilindar nalazi između rezervara i zadnje gume i na njega idu 4metalne cjevčice od kočnica,imaš slike u temi zetor 5211 to sam nekidan slagal na svom,bilo je sve puno taloga i mulja.
U njemu je aluminijski klipić i tri gumice.
Drži se za 4 šarafa m 8 na nosaču.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a sad znam sta je to....

pa to se moze i naknadno ocistiti,to se otpoje te 4 cjevcice i skine se komplet cilindar kad se cisti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pazi da ne strgaš onu iglicu kod rastavljanja.
Oficir je to sigurno strgal, a da nije ni skužil, a možda i nije :icon_scratch:

Nlo, daj nekome da ti to sposloži, nemože ti uzeti bogatstvo za taj posel, ali se nebuš mučil jer ti ni neznaš na kojem djelu traktora se nalaze dijelovi, a kamoli kak ih popraviti. Čak ni odzračnici neznaš gdje su.
Kaj buš napravil ako ti pukne lajtung (a hrđavo je garant ) cilindre treba poštelati, odzračiti .... Buš si to zakompliciral bezveze :icon_winkle:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene je dosta Zetora dva puta više nego kuća i promjenil sam od 84-te na serijama x0xx/x2xx dosta celindera glavnih i onih u kotačima , (nisem neki majstor al sam se trudil) i nikad nisam mijenjal oringe u rasporedniku onima kojima netreba zrak za kočenje prikilice a kome je trebalo mijenjal sam rasporednik i sve metalne lajtunge jer su pucali kod skidanja ako su imali glavu ili su puštali ak je bilo oko po meni ako ne kočiš zrakom to je nepotrebna investicija i gubljenje živaca novaca .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Nlo i ja si tak nekak mislim ko i muha buš si zakompliciral i dal lepoga posla.

Muha zakaj bi mi iglica pukla,kad sam skidal štift na polugici od zračne odma pokraj cilinda ispal mi je taj komad sa iglicom.
E da kod mene nije nigdje ništa bilo zapečeno i sve sam skinul bez teškoča.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo mi nije vračal papuče odma užasno sporo i bile su tvrde.
Promjenil sam gornje cilinde i kad sam več slagal otvoril sam taj i imal sam kaj vidjet cjevi i taj cilindar su bili puni mulja i čestica.
Sve sam ispuhal i očistil i odma promjenil klipič i oringe.
Stari klipič je imal riseve i teško je šetal,a sada je pjesma sve klizi glatko i bez zastoja.
E da i kad se zgrijal traktor napuhaval je sistem i sam je počel kočiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Rasporednik ima još svrha (zašto je gore) osim kočenja zrakom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Za napumpavanje i sporo vračanje moralo je stvarno biti puno nečistoće ali otkud je došla u sistem jedino voda (kondenzacija staro ulje) hrđa , no bitno da si složil .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slažem se s muhom,jer kad obje papuče stisneš taj klipič u raspodjelniku se automatski pomakne na stranu na kojoj je manji tlak i s time rasporedi silu kočenja na obje strane jednako iako papuče nisu podešene u stotu.

Zeljko ja sam prije 7-8godina repariral gornje cilindre jer su pustili i do danas su zdržali,nisu pustili i kočili su ali štekali.
Tada je samo nadolijano novo ulje kolko ga je stalo a inače do tada od 87 nikad nije promjenjeno ulje u sistemu kočnica i ne čudim se kaj je sve zaštekalo kad sam gnojčevinu zvadil i ispuhal van.
Ta uka ulja navlače vlagu na sebe i kod zagrijavanja ona isparava i napuhuje sistem,i naravno korodiraju razni elementi i naravno da šteka ili ne daje potrebnu silu kočenja.
Na limenci ATE uka dot4 ulja kaj sam kupil piše da bi ga trebalo mjenjat svake 2 godine od kad se počne koristiti u sistemu kočnica.
E sad to se odnosi vjerojatno za automobile koji imaju jače sile i zagrijavanja za razliku od traktora.
Po mom nekom malom iskustvu mislim da bi bilo idealno mjenjat to uka ulje kod traktora,kao i ulje u getribi i servo volanu svake 4-5god.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije servo nego proporcionalni razdjelnik sile.
Nema vakum pumpe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh