• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ne kocim zrakom,samo mi trebaju kocnice da rade,a po onoj slici sto mi je lisnik poslao,skinem lim na kabini i zamjenim dva cilindra,po meni to nije tako tesko,a za odzracit cu vidjeti,ima ozracnici,a ako i ne ozracim opet ce kocit...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neće uopće ili skroz nisko al slabo.
Kad kreneš vidjet češ kak će ići.

Puknuti imaš slike klipića i poklopca u temi zetor 521.
U tom cilindru je samo jedan klipić na kojem je na sredini orimg i to je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Oficir, slobodno prosljediš onu moju sliku rastepenog kaj sam ti poslal, da ju ne tražim.
Letim na đir :icon_pidu:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi kako se cisti uljna pumpa,u upustvu pise da se cisti,jel ko to cistio?

i ako ima slike il da objasni gdje se to nalazi i sta se cisti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako baš hočeš očistiti pumpu mora karter dole no možda bolje očistiti ili zamijeniti filter (ovisi koji imaš ).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pumpu ulja na motoru još niko normalan nije išel čistiti, a nevjerujem da to uopće piše uputama.
Da sito treba čistiti možda piše ali ni to nije nikome uspelo da zaštopa. Jedino ako mu je krpa kod točenja ulja opala unutra.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
On valjda misli na onu tekučinu kaj je modrića imala ili čak i ina za pranje motora iznutra od naslaga i čađi,pa s tim odradi motor jedno vrijeme,pa van s tim pa uljeunutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A ta specijalna tekučina služi za pranje uljne pumpe?
Ti ga klopiš ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Za to je najbolje mešung od ulja i nafte pol pol složiti... hihihi, znam meštra koji tak radi.

Ako je motor zdrav dvije malo rijeđe izmjene ulja ga budu oprale bolje nego bilo kakav čistiol.
Ako nije onda treba šaber, grecalo, špahtle i drot kefa... u uljnoj pumpi nikad naslaga nema.
Spreman sam to i foto dokumentirati.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Vjerovatno misli na čiščenje usisnog sita.Mi smo davno prije kupili traktor s prolupanom radilicom kad smo ga rastavili i tražili uzrok(gore je bilo sve novo)našli smo u karteru u blizini usisnog sita komad hamer papira okruglog oblika(isijecali su brtvu i upalo im u karter)i vjerovatno je u radu povukao i nalijepio na sito i ostao bez ulja te zaribao na radilici.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je taj čistol sam mislio.
Ali i dvije zamjene nakon 20-50Rs i sigurno se bude počistil bar donekle.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Onaj ko če slušat tvoj savet vrlo brzo če radit generalku zbog zaribavanja ležaja i ostalog.:icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Čistiol se preporučal nakon prve izmjene ulja kod novog traktora ispustiti ulje natočiti čistiol i raditi na ler gasu 10 minuta i nakon toga ispustiti čistiol i natočit ulje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh