• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Meni je uvjek bilo lakše skinuti onaj zaštitni lim na kabini nego vaditi pedale, otkapčivati opruge, paziti na štop šaltere ....
Za samo odzračivanje je nekad dovoljno samo otpustiti odzračnike da zrak sam izađe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
I kad je lim več vani napraviti rupu i poklopac za istu da bude lakše za drugi put .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Usput počistiti gnjezda odande, Tu je pacovima raj na zemlji u zmskim danma.
Okolo vuna da im bude toplo, a ako im se neda dizati ima hrpa žica za glocnuti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Lakše napumpat ali ponekad rasporednik zna raditi sifon . I gumica na ulazu pumpe oče zezati .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ne ide mi u glavu koji lim,predpostavljam da je to onaj crni visa haube? ač ne kontam kako ce mi to pomoci da dodem do kocionih cilindara ispod papucica u kabini?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja pomalo kontam da ti o tome nemaš pojma i bojim se kak bu to izašlo.
Bolje plati majstoru, a ti gledaj i uči za drugi put.
Još ako ti rečem da nove cilindre nebi bilo poštelati radi mrtvog hoda ..

Lim je na mjestu ove rupe, a kad ga skineš izgleda tak i meni je bilo uvjek tud lakše zavuči se nego kemijati napred.

 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa nemam pojma o tome,nisam nikad radio to,al za sve postoji prvi put...

zato i postavljam pitanja,i zato mi cudno da je kad se taj lim skine lakse zamjenit kocione cilindre,koliko vidim na ovoj slici zeko nema kabinu,predpostavljam da je onda isto tu lakse zamijeniti bez obzira dali ima kabinu ili ne?

a gdje se stela taj mrtvi hod? prikupljam informacije pa cu vidjeti kad otopli dali cu to sam odraditi ili traziti pomoc...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kroz taj lim kaj muha veli ja nisam nikad mjenjal ni kočione ni kuplung cilidar.
Ja imam kabinu kao i nlo i čini mi se da nebi mogel doseči šarafe od cilindara.
Kaj ne smeta i bočni lim kod motora?
Ako nisi nikad mjenjal to sam imat češ par zapreka koje te mogu ižifcirat i usporit.
Kod punjenja sistema do redosljeda stavljanja crijeva,štelanja papuča itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Oficir, trebal si me pitati kud da zamjeniš kad si me ostalo oko izmjene tih cilindara neki dan na pp pital, rekel bi ti kak sam ti i sve drugo pojasnil :icon_wink:
Lakše je, probaj nek drugi put, barem meni je bilo puno lakše u odnosu na ono kak sam se prvi put mučil kad nisam znal
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da gledal sam ja taj lim al ga nisam skidal jer kad bi ga skinul na orašje kabini nema lufta do cilindra,bar mi se tak činilo.
Taj lim si ti više puta spominjal u postovima i sjetil sam se toga ja.
Iz napred ide samo treba znat zakretat papuče kad se skinu.

Po tvom sam i napravil kak si mi i sugeriral,kupil sam nova dva cilindra fragokov,nisam se upuštal u ponovno repariranje orginalnih palovih cilindara koji su gore tvornički.

Izgledaju po odljevu isto jedino imaju drugačiju prirubnicu za lajtunge.
Na palovima dihta bakrena ploćica a na fragokov konus.
I jedna prirubnica je za ključ 27,a druga za kljuc 30 i nešto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Iz napred ide samo treba znat zakretat papuče kad se skinu.
Vidi vraga, pa i ja znam spreda skinuti cilindre.
I dalje sam mišljenja da je straga lakše, a ima dovoljno mjesta.


 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
E to ja neznam, bu ti več neko pojasnil, ali gledajuči ovu sliku sam došel na sjajnu ideju.

Ako ikad više nekom budem mjenjal cilindre ja bum ove gumene lajtunge tak zafrknul ili ako budu oni kaj se šarafe u cilindar onda bum ih s vezicom zavezal nekam za pleh da mora mešter skidati prednji lim.
Onda bu videl kud bu mu lakše
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod mene lajtunzi dolaze direkt na cilindre,bez ovih nastavaka,pa i više smetaju kod vađenja van,i skidanja sa cilindara.

Na gornjim graničnicima si poštelaš visinu papuče koja ti paše.
A mrtvi hod papuče odnosno mrtvi hod polugice koja gura klipić se štela na kraju kad postaviš cilinre i vratiš sve gore na mjesto,odpustiš one produžene šuplje šarafe ključ13,a u njihovim šupljinama ili ti u njima se nalazi utor za ravni šarafciger i njime udaljavaš ili približuješ polugu ka kllipiću.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ovako to izgleda kad se skidaju cilindri iza lima.Za mene najlaksi nacin.
i00793-kopija.jpg
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jesu ovakvi cilindri i na 7011,znaci samo se to skine i zamijeni...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Da, samo se to skine i pripremi hansaplasta za ruke krvave. Danas sam menjal taj cilindar ali na kvačilu. Je..l sam i zetora i konstruktora. Sad sam ih valjda sve premenil pa da ga vidim koji če sad precureti :fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh