• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi koliko stane u zadnje reduktore ulja? i dali ide hipenol sae 90...

mislio sam ispustit ulje,pa me zanima koliko bi mi trebalo ulja...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Dali ovi zetori ,broj šasije imaju samo na pločici u kabini -desno od instrument table ili imaju negdje još i ukucan ,na nekom djelu odljeva ili?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imaju desna strana getribe kod anlasera ili desno napred na kolijevci .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
e ljudi,desilo mi se to da sam pri teretu i voznji kukuruza morao naglo prikociti,i sutradan mi se desilo to da mi sad kocnice ne hvataju dobro,pod tim mislim kad ih stisnem moram do kraja pritisnuti i drzati odredeni period da bi ista prikocilo... i pri tom se cuje struganje-prije nego sto zakoci,vidim da mi ulje slini u kabini,i brzo mi potrosi ulje u boci, vec drugi put dolijevam bocu u roku 2-3 dana,sta je slucaj?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a gdje se nalazi lajtung? i kocioni cilindar? imali li ko kakve slike i dali se to da srediti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skini lim ispred nogu i budeš videl gdje pušta a onda se lako riješi kolega pa Zetor je to .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Najvjerojatnije je otrglo oblogu pakne kad struže i usljed toga je klipič iskočil pa curi ulje.
Rastaviti, nemoj tak voziti jer buš i doboše trebal.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
raja jel se ti kocioni cilindri mjenjaju ispod papucica u kabini i koliko kostaju?

dali se to komlet mjenja,uzmes dva kociona cilindara odserafis stare i priserafis nove? i kako se zovu ti cilindri kad odes trazit u radnju? da mi nebi uvalil da joji ne pase...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kočini celinderi su u kabini ispred papuča koje tiskaš promjeni oba koštaju u RH oko 116 kn svaki i nemoj kupiti Indijske jer se vole napumpati .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod promjene moraš biti precizan,mislim kad buš skidal papuče dole odiza na njih su prišarafljena dva cilindra i na njih 3 crijeva,jedno dolaz iz posudice i dva tlačna koja idu dalje prema paknama.
Kad buš vadio cilindre tjesno je i crijeva ti budu smetala,sva skupa zakreneš desno i pod određenim kutom idu van te rupe u kabini,tada prvo skineš dolazno crijevo,pa metalne lajtunge na koje je to crijevo stegnuto.
Onda otpuštaš cilindre sa papuča pa tek onda lajtuge sa cilindara.
Treba ti šarfciger ravni ključ 9, 13,17 i papagajke klješta.
Kupi novo ulje i ispuši dolazno crijevo sa posudice da nebi bilo nečistoča.
Sve vračaš obrnutim redom i kad natočiš ulje treba ozračit na ozračnicima kod pakni u trubama.
Za detaljnije navođenje pitaj pa čemo pomoč.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pokusat cu to sve sam odraditi,prvo moram kupiti dva kociona cilindra,jel ima razlike lijevi i desni ili su oba ista? mislim da nece biti to toliko komplikovano zamjenit uz dobru volju...

a gdje se nalaze te ozracnice kod pakni u trubama to pojma nemam,jel ima kakva slika?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jednaki su oba cilindra.
Kupi i 4 bakrene podloške.
Ozračnike možeš napipati pokraj bakrenog lajtunga koji ulazi u trubu sa gornje strane ima rupa.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo slicica gdje bude ozracnik.Samo je malo teze pristupiti kad ima kabina.Lijeva strana nije problem al desna malo jeste.
i01298-kopija.jpg
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u mene je sa kabinom,jel na ovim ozracnicima ima seraf, ili je ovo samo neka kapica?

i koji je proces prilikom ozracivanja?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je zastitna gumica.Ako ima na ozracniku skines je i ozracivas.Obavezno kad ozracivas stavi tanko crijevo na ozracivac tako da ulje izlazi van.Ako ode unutra moze se desiti da slabo tocak koci jer tad zamasti pakne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kad gumicu skineš ako je uopče ima,uzmeš obavezno okastu 9 ključić i otpustiš malo i kad stiščeš tu pedalu od te strane kroz taj šrafić izlazi zrak ako ga ima a bit će ga.
Znaći moraš napumpat na papućici dok nebudestvarala otpor ili ti bude malo otvrdnula,to pumpa netko drugi dok ti s ključićem 9 stojiš vani i otpuštaš.
Znaći netko napumpa i drži stisnutu papuču a ti otpustiš šarafić nakratko njemu će papuča propast,kad mu propadne ti stegneš,on opet par puta napumpa pa ti opet otpustiš,i tako dok papuća u kabini nebude tvrda i dok tebi na šarafiću ne izlazi samo ulje bez zraka.
Pripazi da posudica nebude prazna dok to radiš.
Trebat će ti max. pola litre uka 4 ulja za obje kočnice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh