• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Di su sad ovi znalci za zetora? Sve ja moram...

Ak se ne varam imaš 2 položaja,jedan je normalni kardan a drugi je preko brzina... Kad si gotov na livadi ti normalno isključiš kardan i hidraulik radi bez njega, ko na pravom traktoru :(giggle):
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ako lažem, lažem sebe pa neka me isprave. Ljeva ručica ispod sica ima 4 položaja.

1:samo hidraulika
2:iskljućeno sve
3:hidraulika i kardan
4:kardan preko brzina

Ursus 355 (360 nisam siguran)
1:kardan i hidraulika
2:sve iskljućeno
3:kardan preko brzina
4:hidraulika preko brzina
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ursus točno , Zetor 1 hidraulika 2 hidraulik i kardan 3 ništa 4 kardan preko brtina .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
radne kolege,prokapala mi nafta na onu cijevcicu iz bosh pumpe,prije toga ostao starom bez goriva on pumpao na ac pumpu bog zna koliko,upalio ga mlio kokuruz,i kaze kad ga je ugasio da je nesto izujalo odnosno pistalo kao kad se avion gasi ,ja jucer dolijem ulje i fakat vidim rijetko kapa dole(nafta) dolijem jos ulja reko da je istjera...

u cemu je tu fazon,najgore sto je poslije dolijevanja 2 puta ulja u bosh pumpu znaci u onaj dio sto nema mjeraca,i poslije pola sata rada jos uvijek kaplje,pa sam ga ja drzao na velikom gasu i uvojek kaplje,mozda je to i zbog toga sto sam mu prije toga ulje dolijevao?

u cemu je tu problem i kako ispitati sta je?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Znaci ne moze se ispitati sta je bez bosh majstora? Ako prestane kapati onda je sve ok? moguce da se samo natalozilo viska nafte...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je AC pumpa stara hoće na njoj puštati takav slučaj bil kod mene stavil sem zamjensku oko 200 kn i više ne pušta . No da je i dalje puštalo bili bi krivi elementi na pvp , ovo mi bilo jeftinije za provjerit u večini slučajeva je AC pumpa .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
A jeli problem neki,i dali moze ovako da radi,ili ce izbiti jos veci problem? koliko dugo mogu jos da radim s traktorom dok ne vidim sta cu i kako...?

Čudi me to da kapa i kad stoji...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako kapa i dok stoji onda je sigurno AC pumpa raditi možeš dok ne stane pumpati a to može biti i 10 godina ali je ružno kaj curi nafta .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Meni ne smeta sto kaplje,vec razmisljam da mi nije bosh pumpa pa da me ne izide kasnije opravak duplo skuplje il da rradim dik radi,kakvi budu simptomi ako su elementi od bosh pumpe i kad se dugo radi pod takvim uslovima?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ne smeta kapanje ništa se bitno nemože desiti a kad odu elementi teže pali više troši pa oni i regulator su najbitniji u pvp .(naravno i ulje)
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Meni pali dobro,sve je ok,znaci da nediram nista? mislio sam ako dobiva naftu gdje ide ulje da nece podmazivat i da ce zaribat taj dio bosh pumpe pa da me ne izide opravak skuplje nego inace?

koliko kosta da se sve to napravi?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,301
Kod mene se to dešavalo na 5011, i rasipalo mi ulje na osovinici od gasa, ja sam čak flašicu od pola litra vezo za cijevčicu od preliva. Sumnjo sam na elemente, al kad sam odnio bošisti, on rasklopio, provjerio, elementi uredu, nego na AC pumpi osovinica smanuta nekih mikrona i kaže da je ti prolazila nafta u boš pumpu.
Zamijenio mi te semeringe na osovinici od gasa, i uzeo 100 km.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jel tesko skinut bosh pumpu na 7011 i kakav je proces jel ima neko slike?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije teško odšarafiš lajtunge prema dizama dovod goriva na filteru i tri šarafa koji drže pumpu prije toga zabilježiš položaj pumpe malo sjekačom zasiječeš po prirubnici . Povučeš van i gotovo ,.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Pitanje za forumaše: Je li istina da Zetor 7011 ima puno bolji motor od 6011 i da je općenito kvalitetnije napravljen traktor? Ne mislim samo po snazi, nego po svemu.. Naime, ja imam 6011 (dvoumili smo se između 60 i 70 makar da se mene slušalo bi bilo 70) i on je sasvim solidan traktor, al hvalospjeve na račun 7011 slušam stalno, pa me zanima dal ima u tome koliko istine?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Potpuno su isti,samo je drukčije podešena Bosch pumpa...
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Pa to se i meni čini, ali mehaničar poljoprivrednih strojeva mi tumači da nije tako.. Tko je tu lud, ja ne znam..
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Razlika je samo u promjeru klipova,60 ima fi 100 a 70 fi 102.
 

Najnoviji postovi

Na vrh