• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245-problem na hidraulici

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
U kojem je položaju ona ručica koju Petar spominje? Da nije možda odkapčena?
ova ručica je skroz desno okrenuta skoro u horizontalnom položaju, nisam provjeravo dali je otkopčana, ponavljam na ravnom i na uzbrdici diže odlično, a kad su točkovi dole tj na nizbrdici večoj neće nikako
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
ova ručica je skroz desno okrenuta skoro u horizontalnom položaju, nisam provjeravo dali je otkopčana, ponavljam na ravnom i na uzbrdici diže odlično, a kad su točkovi dole tj na nizbrdici večoj neće nikako
Ako ulja ima dosta moral bi dizati bez problema. Neznam, izvadi mjerač van poslikaj ga, izmjeri ga i pitaj tu možda je kod tebe prekratak :scratch tj možda je neko nekaj kemijal. Probaj ispustiti sve ulje iz njega da vidimo kolko ga ima unutra. Nadotoči još 5 litara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
ja sam nasuo novo ulje preko 30 litara
Evo stvarno nemam ideje kaj bi bilo :oops:.
Sukni mu još 5 kg ulja onak za probu pa ga lako ispustiš :D

To kaj ti pričaš je moguče jedino ako je stvarno tak velika nizbrdica, ali neznam kaj bi ti uopče na njoj delal sa hidraulikom
 
M

marez

Guest
Zetor 7245

Do koje godine se proizvodio Zetor 7245? Unapred hvala
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Evo ljudi ovako, imam jedan problem na zetoru 7245 pa ako bi mi mogli pomoć kako uvezi njega.. znači napravil sam prednji hidraulik i u kabini imam hidraulični razvodnik sa dvije ručice i otraga 4 izvoda brze spojke, e sada ovako znači meni ne radi pumpa od hidraulike da mogu dizat i spuštat prednju hidrauliku na te ručice sve dok ne prebacim ručicu koja stoji do ručice za dizanje zadnjeg hidraulika znači ona srednja ručica nju moram prebacit i držat da bi radila pumpa i da mi radi razvodnik.. eh sada mene interesira u čemu je to problem jel se to da kako prebrikat i kaj sve treba napravit? hvala unaprijed ako kaj nije jasno stavit ću slike..:icon_e_biggrin: eh da zaboravil sam napisat da imam posebnu pumpu za taj razvodnik znači nije pumpa original od traktora jer točno se čuje kad ukopča kad pomaknem tu ručicu ko od kipera

i još nešto dal ta ručica kaj pali pumpu smije stalno bit u tom položaju da pumpa dela?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Re: Zetor 7245 hidraulični razvodnik i pumpa

To i nemre drugač delati, neg da je aktivirana rručica za kiper. Moglo bi jedino da dodaš vanjsku pumpu samo za taj razvodnik.
Kam si spojil povrat iz vanjskog razvodnika?
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Re: Zetor 7245 hidraulični razvodnik i pumpa

i dal ima možda netko manual knjigu na hrvatskom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Daj sliku, a naročito te ručice za dodatnu pumpu.
Po mogučnosti (ako se vidi) poslikaj i samu pumpu.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
ahaa.. a gle meni se ta ručica stalno vraća u nulti položaj znači kad ju povučem prema gore, i čuje se kad počne pumpa delat i traktoru malo padnu okretaji, e a sad mene zanima dal to inače se tako vraća i dal smije ta pumpa tako delat stalno jel da ju ja kako zablokiram gore u tom položaju, jer meni treba da ja mogu sa tim ručicama dizat i sluštat šumsku ralicu a ovako mi trebaju dvije ruke jedna koja drzi rucicu od kipera a jedna za spuštat prednji hidraulik ? a di je spojen bome neznam jer sam tako kupil traktor.. a gle ja sad neznam dal je to dodatna pumpa ili je to njegova original stvarno nisam siguran sad ću stavit slike pa će te sve vidit znači ta pumpa se nalazi u prednjem dijelu traktora skroz napred iza one dvije crne maskice šta se skidaju

WP_20150417_003_zpsqxmq17n9.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ti imaš samo jednu pumpu na traktoru. Tom ručicom samo daješ komandu za neki dvosmjeran clindar i ona radi kak treba.

Riješenje tvojih problema je ugradnja dodatnog vanjskog razvodnika sa željenim brojem komandi.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
WP_20150417_006_zpsmunwup8z.jpg
[/URL][/IMG]

WP_20150417_004_zpsybis5mjf.jpg
[/URL][/IMG]

evo slika i sada znači meni ne rade ove ručice dok god ne prebacim rucicu na prvoj slici u sredini koda ću kipat unatrag i onda moram drzat i tada tek rade ove komande gore a sada mene zanima jel to tako mora ili se može kaj prebrikat, ili da ja tu ručicu zabloikiram nekako da stalno stoji gore ali onda i pumpa stalno dela ko ima kakvu ideju ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Netrebaš pisati pet postova, to sve možeš strpati u jedan.

A so, ti sve imaš. Samo kaj ti je najvjerojatnije otraga ukopčano u krivu rupu.
Kad stisneš tu srednju ručicu dole ona ostaje u tom položaju?
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Dolje ostaje da al mi ne rade komande, nego samo u gornjem polozaju rade a tu ne ostaje..kaj bi bilo najbolje sada tu napravit? Ako smije rucica ostat u tom gornjem polozaju onda cu ja nju nekako zablokirat da pumpa stalno radi ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Smije ostati, možeš ju zablokirati nekim šarafom.
Da probaš otraga zakopčati u utičnicu koja na sebi nosi broj 2?

Edit.
Pumpa ionak stalno radi, a razvodnik koji imaš vani bu u neutralnom položaju omogučaval da nije pumpa stalno u opterećenju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh