• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
imaš li kakvu sliku ili detaljniji opis iz kavog upustva, da mogu pokazati majstoru jer neću mu moći pojasniti šta treba da uradi. kad je radio prošli put pomješalo mu se sve te neće hidraulika da radi kad radi kardan. pa se ponovo neću upuštati u istu avanturu. jedva je to sklopio. a na ovom području nema boljih majstora jr nisu zetori baš zastupljeni.
Znaš kaj, je*eš takvog majstora kojem trebaju slike i uputstva :madmana:
To si mogel i sam složiti ili recimo meni donirati koju kunu :finga:

Evo slike pa sad valjda znate koja ručica je za uključivanje kardana, a na toj strani je i taj utvrđivač.


hosting images
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Znaš kaj, je*eš takvog majstora kojem trebaju slike i uputstva :madmana:
To si mogel i sam složiti ili recimo meni donirati koju kunu :finga:

Evo slike pa sad valjda znate koja ručica je za uključivanje kardana, a na toj strani je i taj utvrđivač.

hvala, vjerovatno ćemo uspjeti?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. imam problem, na prednjem točku mi curi ulje (iznutra do nabe) pa sam htjeo zamjeniti semering, ali nemogu da skinem onaj dio unutra što su na njemu tri zupčanika (satelita), ako neko zna nek javi, unaprijed hvala.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
gdje ste majstori, i uvaženi članovi pomagajte, čita li ko ovaj forum.

Može li koja slika da vidimo o čemu se tačno radi.
To ti curi na velikom semeringu jeli?
Bojim se da to nećeš rastaviti bez prese, barem kod mene na 69-ki nije išlo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
poz. imam problem, na prednjem točku mi curi ulje (iznutra do nabe) pa sam htjeo zamjeniti semering, ali nemogu da skinem onaj dio unutra što su na njemu tri zupčanika (satelita), ako neko zna nek javi, unaprijed hvala.
Meni se nekak čini da to (reduktor) od napred drže one dve kontra matice na glavčini i onih 12-najstak šarafa M12 :scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ja sam mislio da je on već sve to poskidao i došao do tih satelita.:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
ja sam mislio da je on već sve to poskidao i došao do tih satelita.:scratch
Bumo vidli kad se javi, dugačka je zima .......
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jeste curi na velikom semeringu, uspjeo sam danas skinuti uz veliku muku , neko ranije je skidao sa čekićem te je malo poremetio unutrašnju osovinu, tako da nisam mogao pomoću ona tri vijka skinuti rukavac, a što se tiće prese nemože se presom skinuti jer nema za što osloniti tako da presa jednostavno nemože, bar kod mene. Sutra ću na presu da ga montiram. nego koju mast da stavim u aksijalne ležajeve ( na zglobovima dole i gore), bi li valjala obićna litijeva, ranije je bila neka crvena.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa ni kod mene nije bilo oslonca za presu, treba ga napraviti. Prvo moraš skinuti jedan trkač, zatim na tokarskom stroju napraviti tzv. "trn" u obliku gljive koji će proći između trkača i širim krajem osloniti se na rukavac i onda taj trn guraš presom.

Kod mene je obična mast.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
danas sam sklopio sve je uredu, stavio sam obićnu mast, sve uredno funkcioniše. hvala vam na savjetima,
još me interesuje kako osposobiti el. motore u kabini, za ventilaciju, ni jedan mi ne radi, nemam uopšte ventilacije jesu li skupi i gdje ih ima kupiti
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
provjeri jesu li motori ili je nešto do instalacije.
Ako je do motora onda ih izvadi i pogledaj da nisu grafitne četkice u pitanju. Nemoj kupovati motore pogledaj mogu li se popraviti.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
vadio sam ih jedan sam razradio ali i dalje cvili kad radi a drugi odmah pođe da dimi kad ga prikljućim na akumulator, bar jedan bih kupio umjesto ovog što mu je izgleda rotor stradao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
danas sam sklopio sve je uredu, stavio sam obićnu mast, sve uredno funkcioniše. hvala vam na savjetima,
još me interesuje kako osposobiti el. motore u kabini, za ventilaciju, ni jedan mi ne radi, nemam uopšte ventilacije jesu li skupi i gdje ih ima kupiti
Znam gde ih ima za kupiti, samo neznam jel smijem ovde reklamirati, a kolko koštaju moraš sam ispitati.
Bum ti poslal na pp.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
vadio sam ih jedan sam razradio ali i dalje cvili kad radi a drugi odmah pođe da dimi kad ga prikljućim na akumulator, bar jedan bih kupio umjesto ovog što mu je izgleda rotor stradao


Vidi mogu li se rastaviti, ako mogu onda ovoga što dimi pažljivo rastavi i pogledaj kakav mu je kolektor. Možda je kolektor prljav, masan ili oksidirao, a možda je i rotor zaglavljen zbog hrđe pa zato dimi.
Ovoga što cvili dobro našpricaj sa "WD 40" i pusti ga da radi neko vrijeme da očisti piksne, a onda ga podmaži.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
rastavio sam motore ,kolektor mu je čist, četkice ispravno naliježu, podmazao sam oba motora, jedan cvili a drugi iz rotora puši, pokušao sam umjesto njega staviti motor od golfa i nema dovoljno obrtaja i snage, pa bih volio kupiti nov jer mi puno ventilacija znači na ljetnim vručinama
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovaj motor što puši ćeš nažalost morati mijenjati. Jesi li gredao po trgovinama ima li ga gdje za kupiti, koja je cijena? Jel ti Bosna daleko da pogledaš ovdje u Prijedoru u "Agro Marić" kod njih vjerovatno ima.

Ako ništa drugo onda pokušaj negdje na auto otpadu pronaći neki motor koji bi mogao biti adekvatna zamjena, možda odgovara od neke starije Škode?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
misliš da bi odgovarao od škode, vjerovatno bi se mogao naći od škode, a u agromariću ima original , za zetora samo su u kompletu pa su malo skupi, ali ako ništa nebude pa nek ima kad treba nije skupo samo ne puše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh