• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa i nije puno a i ta imt.-ova kuka sigurno nije jaka i čvrsta kao zetorova i ne nosi jednak teret
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
vi pričate vjerovatno o novim kukama, ali ovi što prodaju, prodaju stare davno punoljetne i sumljive nosivosti
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam još jedan problem, dešava se da traktor u radu sa balirkom izbacuje radno vreteno, dolazio je majstor sve je povadio i ponovo posložio, ali ponovo izbacuje , da napomenem raniji vlasnik je jednu sezonu radno vreteno u rad puštao bez ručnog kvačila. kaže nije znao da treba zategnuti kvačilo.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
imam još jedan problem, dešava se da traktor u radu sa balirkom izbacuje radno vreteno, dolazio je majstor sve je povadio i ponovo posložio, ali ponovo izbacuje , da napomenem raniji vlasnik je jednu sezonu radno vreteno u rad puštao bez ručnog kvačila. kaže nije znao da treba zategnuti kvačilo

Od koga si to kupio traktor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
imam još jedan problem, dešava se da traktor u radu sa balirkom izbacuje radno vreteno, dolazio je majstor sve je povadio i ponovo posložio, ali ponovo izbacuje , da napomenem raniji vlasnik je jednu sezonu radno vreteno u rad puštao bez ručnog kvačila. kaže nije znao da treba zategnuti kvačilo.
Kaj je to radno vreteno?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kakav je to stroj kad mu ispadne kardan:lol::lol:



Ma dobar je stroj, nego je bivši gazda bio neki "biser". Vidiš da je uključivao kardan na silu, bez kvačila. Lako je moguće da je neko mijenjao to vratilo i nije stavio original nego od nekog drugog zetora ili ursusa. Naravno ako ima sve dijelove a pošto kaže da ga je majstor slagao onda vjerovatno ima.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ja mislim na izlaz nazad iz mjenjača koji pogoni radne priključke (freza,silo kombajn, presa) znači dešava mi se da uključim presu u rad i ona pođe da radi i onda stane kad pogledam izbacila mi ručica (lijeva) za uključivanje pumpe i radnog vretena. možda nisam dobro objasnio to je ono vreteno što se okreće 540 i 1000 obrtaja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ja mislim na izlaz nazad iz mjenjača koji pogoni radne priključke (freza,silo kombajn, presa) znači dešava mi se da uključim presu u rad i ona pođe da radi i onda stane kad pogledam izbacila mi ručica (lijeva) za uključivanje pumpe i radnog vretena. možda nisam dobro objasnio to je ono vreteno što se okreće 540 i 1000 obrtaja.

Pa tebi ne ispada vreteno nego ti se kardan sam isključuje.
E što si ga objasnio u prvoj poruci...:madmana:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
da, isključuje se sam kardan u radu, imate li savjet kako da to otklonim, ovaj moj majstor što je radio nema priručnik za održavanje zetora 7745 pa se namučio kako da sklopi mjenjač
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
da, isključuje se sam kardan u radu, imate li savjet kako da to otklonim, ovaj moj majstor što je radio nema priručnik za održavanje zetora 7745 pa se namučio kako da sklopi mjenjač
Jel mijenjal majstor utvrđivače brzina?
 
M

Miško 007

Guest
Ma dobar je stroj, nego je bivši gazda bio neki "biser". Vidiš da je uključivao kardan na silu, bez kvačila. Lako je moguće da je neko mijenjao to vratilo i nije stavio original nego od nekog drugog zetora ili ursusa. Naravno ako ima sve dijelove a pošto kaže da ga je majstor slagao onda vjerovatno ima.

A joj toga sam se nagledao jedan na case 4220 na silu ono krči ovaj na 549 nogom nabije da upali jao...
Ima ih još.
 
Z

zetor4718

Guest
da, isključuje se sam kardan u radu, imate li savjet kako da to otklonim, ovaj moj majstor što je radio nema priručnik za održavanje zetora 7745 pa se namučio kako da sklopi mjenjač

meni se to događalo,kupio novi utvrđivač i nikad više!
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Onda u napad. Za početak možeš im samo zamjeniti mjesta ;)

imaš li kakvu sliku ili detaljniji opis iz kavog upustva, da mogu pokazati majstoru jer neću mu moći pojasniti šta treba da uradi. kad je radio prošli put pomješalo mu se sve te neće hidraulika da radi kad radi kardan. pa se ponovo neću upuštati u istu avanturu. jedva je to sklopio. a na ovom području nema boljih majstora jr nisu zetori baš zastupljeni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh