• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
nije mi jasno šta je to drugi stepen i kako ću znati da sam dobro naštelovao lamelu
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
nije mi jasno šta je to drugi stepen i kako ću znati da sam dobro naštelovao lamelu

Joj, u kakvu se ti avanturu upuštaš! Hoćeš štelovati lamelu a neznaš ni šta su capice ni šta je drugi stepen. Ja bih ti savjetovao da se okaneš tog posla i odvezeš traktor mehaničaru da ti to poštela. To je njemu rutinski posao a tebi je to izgleda kvantna fizika. Na kraju krajeva moraju i mehaničari od nečeg živjeti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
nije mi jasno šta je to drugi stepen i kako ću znati da sam dobro naštelovao lamelu
Prvi odvaja pogon, a drugi kardan.
Kak buš znal :scratch Ako ne šrota kod mjenjanja i ne klizi onda je valjda dobro
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
a što se tiće kvantne mfizike i to mi nije strano, a što se tiće mehaničara u mom kraju ih nema koji poznaju popravljati zetore već mja odvezem kod automehaničara i uz moj nadzor i upute koje čujem od vas to dobro ispadne , od znanja nikad glava ne boli, već ti pomozi savjetom a ne kritikom
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
a što se tiće kvantne mfizike i to mi nije strano, a što se tiće mehaničara u mom kraju ih nema koji poznaju popravljati zetore već mja odvezem kod automehaničara i uz moj nadzor i upute koje čujem od vas to dobro ispadne , od znanja nikad glava ne boli, već ti pomozi savjetom a ne kritikom

Savjet ti može pomoći ako već imaš neko određeno predznanje, a koliko sam shvatio iz tvog posta, ti ga baš i nemaš mnogo. Al ako već nema mehaničara za traktore onda pokušaj sam, valjda će biti dobro. Želim ti puno uspjeha.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
hvala.
interesuje me još šta pokazuje ona kazaljka skroz lijevo kod mene ona izgleda ne radi kod mene, jer ćim dam kontakt ona ode na kraj i tu stalno stoji
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
koju bi vrijednost trebala pokazivati ako je ispravan motor i pokazivač
 
D

Dado-lpk

Guest
koju bi vrijednost trebala pokazivati ako je ispravan motor i pokazivač

On ti pokazuje pritisak zraka u boci,znaci da znas dali ti radi kompresor ukoliko radis s nekim prikljuckom kojem je potrebna pneumatika,primjer prikolica sa zracnim kocnicama!!
 
Z

zetor4718

Guest
On ti pokazuje pritisak zraka u boci,znaci da znas dali ti radi kompresor ukoliko radis s nekim prikljuckom kojem je potrebna pneumatika,primjer prikolica sa zracnim kocnicama!!

točno tako,Dado kad češ postavit slike od zvijeri što si kupio??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
mislim da ona pokazuje tlak ulja

On ti pokazuje pritisak zraka u boci,znaci da znas dali ti radi kompresor ukoliko radis s nekim prikljuckom kojem je potrebna pneumatika,primjer prikolica sa zracnim kocnicama!!
Hmmm, jučer je mjeril ulje, a danas zrak :scratch
A zakej odma kad da kontakt tuče u ful?
 
D

Dado-lpk

Guest
a malo sam se zaletio sa odgovorom!

Slike ce biti,traktor trenutno popravljam! Mjenjao sam napred sva cetiri ležaja na prednjem trapu,novi cilindri kočnica i cilindar kvačila pod pedalama..jos cekam da mi dode cilindar volana,dao sam ga predihtati,također je i zadnji pomocni cilindar hidraulike kod majstora jer je curio i tako neke sitnice!
 
Z

zetor4718

Guest
Ne mora značit.postoji i oznaka kpa,kao na ovom manometru.

tako je izraženo je u kilo paskalima,a i nacrtan je pokraj kompresor.za pritisak imaš tamo lampicu sa slikom kantice sa uljem
 

Najnoviji postovi

Na vrh