• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,323
OK, ali ja sam mislio da se nakon što je traktor radio i postigao radnu temperaturu, polako pusti da se ohladi a zatim dok je motor još malo topao ispusti ulje. Tad je ulje zbog više temperature rijetko pa se lako i brzo ocijedi a isto tako zbog toplote motora brzo se slije u karter.
Lisnik ti je sve do u detalje pojasnil.
Navečer skineš čep (nebitno o temperaturi motora) Ujutro ga vratiš natočiš i kreneš. Samo se moraš prvi probuditi da neko ne ode prije tebe.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja uglavnom ulje mijenjam na toplo. Nakon što je motor radio, pustim da se ohladi toliko da se može raditi oko njega. Odvijem čepove i za minut sve je vani. Temperaturu ne utvrđujem termometrom nego odokativno. Ovo da se preko noći ostavi da se ocijedi, nisam radio al mislim da je odlična metoda.:D
Dali kod zamjene ulja koristite uvijek ista ili pratite ono zimi rijeđe a ljeti gušće ulje?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. imam problem sa mjenjaćem, slabo hoće u brzine posebno u treću skoro da moram stati kad hoću iz četvrte u treću a inaće stalno krči mjenjač
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Mislim da bi trebao preštelovati vučnu lamelu, dok krči svaki put kad hoćeš promjeniti ili ubaciti u brzinu.
 
Z

zetor4718

Guest
poz. imam problem sa mjenjaćem, slabo hoće u brzine posebno u treću skoro da moram stati kad hoću iz četvrte u treću a inaće stalno krči mjenjač

zetor 7745 ima samo 4. i 5. sinhroniziranu brzinu tako da nije čudno što krči kada hoćeš prebaciti iz četvrte u treću koja nema sinhrone.nemoj puno silit mjenjač jer nečeš dugo nego lijepo prikoči i lagano šaltaj,ako nekad i zakrči nema veze i moj savjet:bez naglog šaltanja odnosno na trzaj bilo u višu ili nižu jer će ti tada zaštekati u brzini itd...
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Mislim da bi trebao preštelovati vučnu lamelu, dok krči svaki put kad hoćeš promjeniti ili ubaciti u brzinu.

kako se šteluje vučna lamela jer nisam to do sada radio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,323
kako se šteluje vučna lamela jer nisam to do sada radio
Skineš onaj mali poklopac (" šarafiča ključić 8 ili na šarafciger) u kabini kraj lijeve noge i onda dođeš do poklopca na zvonu mjenjača. Skineš i njega (2 šarafiča ključ 10).
Ako ti je to malo mjesta, onda skineš i kutiju od akumulatora.
Kad to poskidaš vidiš capice i štelaš na capicama (ključ 17) koje imaju na sebi šeširiče. Kad otpustiš kontra maticu dotezanjem približavaš capicu potisnom ležaju i obrnuto. Sve tri capice MORAJU biti jednako poštelane.
Provjeri šeširiče, opruge i pripazi da ti kaj ne opadne unutra jer bu onda igral magnet, a ako ni to nebu pomoglo onda bu išel širom pa buš štelel ko gospon čovek.
Ako to nisi nikad radio pazi da ne raštelaš i drugi stepen.
Ako kaj nije jasno pitaj pa da nacrtam neku sliku ;)
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
zaista si dobro objasnio ali znaš da slika govori kao hiljadu riječi a ovo je interesantno što si objasnio, slika bi bila korisna ili kakav nacrt da bi svatili postupak. hvala, pozz...................
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,323
zaista si dobro objasnio ali znaš da slika govori kao hiljadu riječi a ovo je interesantno što si objasnio, slika bi bila korisna ili kakav nacrt da bi svatili postupak. hvala, pozz...................
Nacrt veliš :scratch

Ovo je slika poklopaca koje treba skinuti i tud se da poštelati.



Uploaded with ImageShack.us

Ovo je slika capica na kojima se štela, a tu vidiš i šeširiče i opruge.
Nemoj pretjerivati sa približavanjem potisnom ležaju da ti capica ne izađe iz štifta koji ju drži pa bi mogla izletjeti van, a onda je karambol.
Ako kaj nije jasno pitaj.



Uploaded with ImageShack.us
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Hvala! Nadam se da će služiti. Kako već imam jednog 6945 ovaj 77 neće biti preopterećen, njih dva će čuvati jedan drugog.



3x14" to je baš veliko a još prevrtač :supris: kako ga nosi, dali ga propinje:?: ipak je to dosta težak plug :scratch: ako možeš daj stavi koju sliku, to bi volio vidjeti :)


Pitao si me za zeku sa trobrazdnim okretačem evo ti filmić od mog susjeda

http://www.youtube.com/watch?v=KVb0KH7OpNA
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
kolko je cola plug s obzirom da ga vuče ko od šale i jel teška zemlja

Plug je 14 cola a zemlja je crnica , dosta je težak traktor budući da ima prednji utovarivač i ima prednju šperu tako da može ić sa tim plugom
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ima li kakva mjera na koju se treba podesiti dali zavrnuti ili otpustiti vijke da bi dobio odgovarajući rezultat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,323
Pošto je motor gore mjera ti ne znači ništ. Tvoj orjentir kod štelanja moraju biti navedeni štifti koji drže capice.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
još mi reci koje ulje da sipam u kočioni sistem pošto sam zamijenio cijeli sistem
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jeste hvala.. a ove druge tri capice zašto su one ,ove što nemaju šeširić capice dali se one diraju kod štelovanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh