• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

Z

zetor4718

Guest
Hvala!! Traktor se za sad pokazao dobro, prezadovoljan sam s njim.:gitarist:
Što se tiče oranja, mislim da mu nije teško. Vukao je plug u prvoj brzoj, sa ovim gumama 34" to je prilično brzo. A potrošnja je bila tu oko 16 lit./ha. Na toj njivi su silirani kukuruzi pa je tlo prilično zbijeno a još je pre oranja izvezen stajnjak. Zbog toga mislim da ovih 16 lit. nije prevelika potrošnja. :scratch

potrošnja uopće nije velika pogotovo sa tim plugom,moj 6945 troši od 11-15l sa IMT 2x14
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Bgmi i meni je pravo sjeo tvoj zetor, akobogda da te dobro sluzi..:prayer:
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Traktor jako lijepo izgleda , imam susjeda koji ima 7745 sa prednjim utovarivačem , imao je za njega 3 brazdni vogel not 12 cola a sad mu je uzeo 3 prekretač 14 cola mali ide ko od šale , ako je baš teška zemlja skine zadnje dvije i gas....šozdrav
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Bgmi i meni je pravo sjeo tvoj zetor, akobogda da te dobro sluzi..:prayer:
Hvala! Nadam se da će služiti. Kako već imam jednog 6945 ovaj 77 neće biti preopterećen, njih dva će čuvati jedan drugog.

Traktor jako lijepo izgleda , imam susjeda koji ima 7745 sa prednjim utovarivačem , imao je za njega 3 brazdni vogel not 12 cola a sad mu je uzeo 3 prekretač 14 cola mali ide ko od šale , ako je baš teška zemlja skine zadnje dvije i gas....šozdrav

3x14" to je baš veliko a još prevrtač :supris: kako ga nosi, dali ga propinje:?: ipak je to dosta težak plug :scratch: ako možeš daj stavi koju sliku, to bi volio vidjeti :)
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
stavit ću ti slike čim ga prvi puta prikopča.. mogu ti reć da sam iznenađen kako se zeko dobro ponaša s njime...ne diže ga naprijed budući da ima utovarivač i dosta dobro to ide...
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz ja imam problem sa 7745, i to spora mu hidraulika nekad hoće da diže plugove ,a nekad sporo i na male trzaje a ima dovoljno ulja kad ga ugasim plugovi se sami polako spuštaju a u vožnji često moram ručicu hidraulike gurati nazad jer se sama vrača , kipa mi nekad dobro diže a nekad neće da digne do kraja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
poz ja imam problem sa 7745, i to spora mu hidraulika nekad hoće da diže plugove ,a nekad sporo i na male trzaje a ima dovoljno ulja kad ga ugasim plugovi se sami polako spuštaju a u vožnji često moram ručicu hidraulike gurati nazad jer se sama vrača , kipa mi nekad dobro diže a nekad neće da digne do kraja.

Za ovo što ti je spora hidraulika provjeri da nije prljav filter ulja. Ako ti ne drži poluge kad je ugašen to su vjerovatno slabe gumice na klipu. A za ovo što ti vraća ručicu u vožnji, trebaš je malo dotegnuti. Na toj se ručici dole na kraju nalazi vijak sa oprugom koji i služi za to da osigura da se ručica sama ne pomjera u vožnji.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
stavit ću ti slike čim ga prvi puta prikopča.. mogu ti reć da sam iznenađen kako se zeko dobro ponaša s njime...ne diže ga naprijed budući da ima utovarivač i dosta dobro to ide...

Možeš li poslikati posebno taj plug i traktor, samo da vidim kakav je. A kasnije kad ga komšija zakači onda ih slikaj zajedno. Kako on inače vuče taj plug, da mu nije to preteško?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A kak uključuješ prednju šperu?
 
Z

zetor4718

Guest
A kak uključuješ prednju šperu?

nikako,ona je stalno uključena.kolega forumaš "Basic" mi je to detaljno objasnio jer on 99,9% ima traktore Zetore sa prednjom šperom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Aha, LSD.
Ma to je tak...malo bolje od ničega. Mislil sam da je prava, mehanička špera.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
hvala na savjetu, što se tiće filtera nov je kao i ulje, a gumice na klipu neznam koje misliš jeli to onaj nazad što diže poluge, a vijak ću pronaći i dotegnuti sutra
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
traktor na većim gumama je brži ali zato i slabiji,nemožeš imati brzinu i snagu u istome.istina je da je udobniji itd,ja osobno bi uzeo traktor sa većim gumama zbog brzine jer uglavnom obavljam transport.takve gume ti jedino nepašu kad ih moraš mjenjat zbog cijene.

Citam ovo sto piste pa imam potrebu da se ukljucim, gume manje ili vece, gume idu po tvornickoj preporuci, pogotovlo ako traktor ima prednji pogon onda se tu nema sto mudrijadi, a tvornica ako ugradjuje vece gume onda je prijenosni odnos sulladan tome ili obrnuto, sve u svemu traktori starije generacije 30 km&h novije 40 i vise, i mi tu nemoyemo uticati, ako stavimo vece gume narusavamo sklad omjera mjenjaca i da ne pametujem daljem, nadam se da me razumijete.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
hvala na savjetu, što se tiće filtera nov je kao i ulje, a gumice na klipu neznam koje misliš jeli to onaj nazad što diže poluge, a vijak ću pronaći i dotegnuti sutra

Postavio sam sliku tog viljka pa vjerujem da ti neće biti teško da ga pronađeš. A gumice su baš te na klipu koji diže poluge. Imaš slike tog klipa što ih je postavio Muhaničar u temi "Zetor" u postu 736 , sve je fino objašnjeno. Ja sam kopirao taj post, mada neznam dali smijem.
Najvjerojatnije je problem u gumicama na cilindru i karici, mada karika rijetko ode. Pozicija 16 i 59.
Nije baš radionički, ali može poslužiti, a ti samo pitaj. Imam ga cijelog u detaljima ;)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Citam ovo sto piste pa imam potrebu da se ukljucim, gume manje ili vece, gume idu po tvornickoj preporuci, pogotovlo ako traktor ima prednji pogon onda se tu nema sto mudrijadi, a tvornica ako ugradjuje vece gume onda je prijenosni odnos sulladan tome ili obrnuto, sve u svemu traktori starije generacije 30 km&h novije 40 i vise, i mi tu nemoyemo uticati, ako stavimo vece gume narusavamo sklad omjera mjenjaca i da ne pametujem daljem, nadam se da me razumijete.

U pravu si, ne smiju se gume stavljati na svoju ruku i po sopstvenoj želji. Ali za sve traktore tvornica preporučuje više dimenzija guma i to u paru zadnje i prednje. Kod tih zamjena bitno je samo poštovati tvorničke preporuke i onda nema problema sa prenosnim odnosima nazad/napred.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
hvala, puno si mi pomogao još me interesuje kako se mijenja ulje za volan i koje ulje da naspem, a vidim i malio mi kapa ulje na pumpi za volan pa neznam kako da to riješim
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
hvala, puno si mi pomogao još me interesuje kako se mijenja ulje za volan i koje ulje da naspem, a vidim i malio mi kapa ulje na pumpi za volan pa neznam kako da to riješim

Jeli kod tebe čisti servo (bez spona, samo hidro klip kod prednjeg mosta) ili imaš pojačivač (sa sponama, hidro klip sa strane)
Ja u 69-ku koja ima pojačivač sipam "Matik", a u 77-icu (čisti servo) da budem iskren i neznam koje ide. Još nemam potrebe dosipati jer ga ima dovoljno. Naj bolje je da se raspitaš kod nekog majstora, al nemoj ništa dosipati ako neznaš koje je ulje već u njemu, prvo ga zamjeni.
Gdje ti pušta ulje na pumpi? Najvjerovatnije su samo bakarne podloške (pločice) u pitanju, zamjeni ih.
 
Posljednje uređivanje:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
čisti je servo bez dodataka ulje mi pušta na spojevima gdje su bakarne podloške a ulje nisam nikada mjenjao pa neznam gdje mda ga ispustim i kako ga nasut ponovo dali samo u bocu nasuti novo ulje, i treba li ozračivati poslije sipanja novog ulja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ako ti pušta na bakarnim pločicama onda ih zamjeni. A dali treba odzračiti nakon zamjene ulja? Mislim da ne treba. Problem je ispustiti staro ulje koje je već u sistemu. Ja sam na 6945 samo odvojio ona dva crijeva i odvojio sponu te par puta ručno skupio i rastegao klip do kraja da izbaci sve ulje. A iz pumpe je izašlo samo kad sam odvojio crijeva. Na ovom čistom servu nebi znao kako ispustiti ulje iz sistema :scratch. Na boci imaš vijak za ispuštanje ulja dole na dnu, ali problem je šta sa glavom volana kako iz nje izbaciti ulje:?: nisam baš stručan za to :cry: najbolje je da pitaš člana Muhaničar, on sigurno zna šta i kako! Ali ako ima dovoljno ulja nemoj ništa dirati, samo zamjeni te pločice teraj!!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Aha, LSD.
Ma to je tak...malo bolje od ničega. Mislil sam da je prava, mehanička špera.

Kako to misliš: ”prava mehanička špera„? Ja neznam dali ima traktora na kojima ti rukom ili nogom moraš uključiti i isključiti šperu :scratch. A kad je klizavo bitno je da oba točka vuku, a kako je to riješeno, to uopšte nije važno :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh