• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

A

adilbasan

Guest
Reduktori dole i onda odmaščivanje i zamjena potrebnih dijelova.

ja sam takodjer na 72 45 mijenjo sve vezano za kočnice , skidanje gurme, vadjenje trube i onda mijenjanje pakni i obradjivanje dobosa...to je vjerovatno kvar na tvom traktoru...nema šta drugo biti...opet nezzz..mmsm da je to..pozz
 
A

adilbasan

Guest
poz .vidim dobro se razumijete u traktore,a ja svoj imam odnedavno pa mi je potrebna pomoć, koje ulje da naspem u mjenjač zetora 7745, ovo u njemu je prljavo i crno, a nemam nikakvo upustvo za rukovanje i održavanje unaprijed hvala..

u mjenjac transhidrol a u hidrailiku hidrol
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
u mjenjac transhidrol a u hidrailiku hidrol

Netočno. Zajedničko je ulje za mjenjač i hidrauliku - Transhidrol (osim volana - ATF).
 
Z

zetor4718

Guest
Netočno. Zajedničko je ulje za mjenjač i hidrauliku - Transhidrol (osim volana - ATF).

upravu si,ali po pravilu ide hipenol sae 80 samo kod nas ima jedino 90.po mome bolje točiti hipenol jer uostalom to ise tvornički tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
upravu si,ali po pravilu ide hipenol sae 80 samo kod nas ima jedino 90.po mome bolje točiti hipenol jer uostalom to ise tvornički tako.
Bilo je svakakvih prijevoda. U našem (davno) 2511 je bil Hipenol 90, ali tada nije drugih ulja niti bilo.
 
A

adilbasan

Guest
a gdje ti to točiš odvojeno??ja koliko znam ima jedna rupa sa mjeračem iznad mjenjača i to je to

kod mene ima na 72 45 posebno (to je nadograđivano)..a kod 77 45 je isto na jednom mjestu te nisam znao kako je bilo kod čovjeka, i ja sam napiso šta ja sipam, kome paše ok, kome ne..:D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
kod mene ima na 72 45 posebno (to je nadograđivano)..a kod 77 45 je isto na jednom mjestu te nisam znao kako je bilo kod čovjeka, i ja sam napiso šta ja sipam, kome paše ok, kome ne..:D
Baš me zanima kak je odvojena hidraulika traktora od mjenjača.
Osim ako tu ne računaš dodatnu pumpu sa zasebnim spremnikom za vanjsku hidrauliku.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kod mene ima na 72 45 posebno (to je nadograđivano)..a kod 77 45 je isto na jednom mjestu te nisam znao kako je bilo kod čovjeka, i ja sam napiso šta ja sipam, kome paše ok, kome ne..:D

kod mene na 7745 je samo jedno mjesto za sipanje ulja znači iz mjenjača koristi ulje za hidrauliku, postojeće ulje u njemu je dosta gusto i prljavo kao da je 90, ali kontam za hidrauliku bi trebalo rjeđe, konstatujem se sa prodavačem ulja, on nađe u prospektu nekom svom da u mjenjač ide motorno ulje 10-40 za moj traktor , ipak da se sa vama konstatujem jer sam tek kupio traktor i svaki savjet je koristan
 
A

adilbasan

Guest
Baš me zanima kak je odvojena hidraulika traktora od mjenjača.
Osim ako tu ne računaš dodatnu pumpu sa zasebnim spremnikom za vanjsku hidrauliku.

to ti nebih znao reći, jer došlo je tako s odvojenim djelovima za sipanje ulja..al ja sipam tako odvojeeno i sve radi super..:)..a 77-ica je standardna s 1 čepom za sipanje ulja..:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
to ti nebih znao reći, jer došlo je tako s odvojenim djelovima za sipanje ulja..al ja sipam tako odvojeeno i sve radi super..:)..a 77-ica je standardna s 1 čepom za sipanje ulja..:D
Čekaj malo, a gde se nalaze onda ti čepovi?
Jedan je na mjenjaču, a drugi?
kod mene na 7745 je samo jedno mjesto za sipanje ulja znači iz mjenjača koristi ulje za hidrauliku, postojeće ulje u njemu je dosta gusto i prljavo kao da je 90, ali kontam za hidrauliku bi trebalo rjeđe, konstatujem se sa prodavačem ulja, on nađe u prospektu nekom svom da u mjenjač ide motorno ulje 10-40 za moj traktor , ipak da se sa vama konstatujem jer sam tek kupio traktor i svaki savjet je koristan
Natoči hipenol i nemožeš pogriješiti, mada ni od transhidraola mu nebu ništ.
Motorno ni u kom slučaju.
 
A

adilbasan

Guest
bude ispod sjedala drrugi čep..a prvi j na istom mjestu gdje ga svi zetori imaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
A na tom drugom čepu, ispod sica, je odmah i filter?
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
zetor 7745

Imam dva Zetora i oba imaju kraj mjenjaca za sipat ulje u getribu i koristim transhidrol i u motor ina super 5
 
A

adilbasan

Guest
A na tom drugom čepu, ispod sica, je odmah i filter?

to ti baš i neznam, nisam ni pogledo, da nelažem, znam da imaju ta 2 čepa, i to mi je čovjek kad sam uzimao rek'o da nije isto kao kod ostalih, nego imaju 2 mjesta za sipanje tih ulja :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Dobro, ako i ima taj čep ispod sica, a gde ti je taj čovek rekel da se mjeri to kaj tu natočiš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh