• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
poz,, imam problem sa kipanjem prikolice, kad pod teretom hoću kipati moram stisnut gas do daske kako bi počela da diže i to jako sporo. dok praznu prikolicu kipa bez problema

Slaba hidraulična pumpa..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Provjeri filter, ako nije on onda može biti da je pumpa, kako marko reče.
Kako diže teret na polugama?
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
266
E a kod mene je slično ( Kada je već tema o kipanju, Zetor 6211 )

Kipanje je bilo ok, ali kada se prikolica vraćala nazad i onaj najdeblji cilindar kada je došao na red da se uvuče jednostavno je zaglavilo. I nekako jedva sam je spustio, i kada je trebalo sljedeći puta kipovat nije htio niti da je podigne... Ulje cu pogledati sutra, pa me zanima ako nije ulje sto bi jos moglo da bude... Hvala, LP
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Brza spojka.
Onaj ''+'' ili točka, neotvore se dovoljno, jer danas ima svakakvih priključaka. Ako su različiti, onda se obično ponaša kao jednosmjerni ventil, na jednu stranu ide (npr. kipanje) a spustiti neće nikako/presporo ili obrtno.

Isti problem sretnem malo-malo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
gusi li motor kad kipa, praznu ili punu nebitno
odnosno osjetis li opterecenje motora kad špovuces rucicu za kipanje, jer ako spojka ne pusta onda sigurnjak otvara
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
266
Kada sam kipao i kada dođe do kraja čuje se onaj zvuk kako ulje hoće da protekne a ne može... To mora da ste svi čuli jednom, ali kada hoću kipati to se ne čuje, znači kao da nije ništa uštekano nazad, motor radi normalno, davao sam i gasa, ništa ne pomaže... Kipao je 4 puta prikolicu, 4. puta kao što sam napisao bio je problem pri spuštanju, a 5. puta nije htjelo kipat...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Kada sam kipao i kada dođe do kraja čuje se onaj zvuk kako ulje hoće da protekne a ne može... To mora da ste svi čuli jednom, ali kada hoću kipati to se ne čuje, znači kao da nije ništa uštekano nazad, motor radi normalno, davao sam i gasa, ništa ne pomaže... Kipao je 4 puta prikolicu, 4. puta kao što sam napisao bio je problem pri spuštanju, a 5. puta nije htjelo kipat...

meni neče dignuti kpu kad je na njoj teret, znači oko 4tone negdje, izvuče prvi klip na prikolici i tu stane. ak malo cimamo s nečim ispod sanduka, onda nekad krene samo, prvo se dešavalo to kad je kardan bio na 540 da neče dizati, pa sam kipao na 1000, sad neče ni tak više. sad me ebe malo, neznam di mu se nalazi pumpa od hidraulike, jel se vadi ispod traktora negdje, ili ispod sica, ili neš treće :(
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
kako riješiti ovaj problem,

Kupit novu pumpu i zamijenit ju sa starom na traktoru.

Ali prvo ispitati koliko ima pritiska stara pumpa.Najjednostavnije manometar stavit u brzu spojku na traktoru i aktivirat ručicu u kabini.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
filter onaj veliki sa desne strane sam proljetos mijenjao takođe uljesam novo nasuo, a gdje je ta hidraulična pumpa jeli teško do nje doći , kako je ispitati i šta na njoj mijenjati.
da napomenem kad su mi plugovi zakačeni i podignuti, a traktor radi, pođu sami padati polako a onda se naglo sami dignu i stalno tako
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Kupit novu pumpu i zamijenit ju sa starom na traktoru.

Ali prvo ispitati koliko ima pritiska stara pumpa.Najjednostavnije manometar stavit u brzu spojku na traktoru i aktivirat ručicu u kabini.

koji pritisak je radni i u kojem opsegu treba da bude taj radni pritisak da znam koji manometar tražiti i postaviti
dali se može reparirati ova stara pumpa
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
koji pritisak je radni i u kojem opsegu treba da bude taj radni pritisak da znam koji manometar tražiti i postaviti
dali se može reparirati ova stara pumpa

Pritisak,pa do 180-190bara,više nebi smjeo biti na punom gasu..
A na nekom ler gasu 600-700 obrtaja oko 150-160bara..

Sad neznam dali se može reparirat stara pumpa..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
meni neče dignuti kpu kad je na njoj teret, znači oko 4tone negdje, izvuče prvi klip na prikolici i tu stane. ak malo cimamo s nečim ispod sanduka, onda nekad krene samo, prvo se dešavalo to kad je kardan bio na 540 da neče dizati, pa sam kipao na 1000, sad neče ni tak više. sad me ebe malo, neznam di mu se nalazi pumpa od hidraulike, jel se vadi ispod traktora negdje, ili ispod sica, ili neš treće :(
Pumpa je ispod diferencijala (u večini slučajeva, kod nekih je napred na radilici)
Nemora biti da je do pumpe. Možda je do razvodnika ili sigurnosnog ventila, a možda i samo do O-ringa
koji pritisak je radni i u kojem opsegu treba da bude taj radni pritisak da znam koji manometar tražiti i postaviti
dali se može reparirati ova stara pumpa
Na 175 bi se trebal aktivirati sigurnjak.
Od reparature pumpe nema baš puno koristi.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Pumpa je ispod diferencijala (u večini slučajeva, kod nekih je napred na radilici)
Nemora biti da je do pumpe. Možda je do razvodnika ili sigurnosnog ventila, a možda i samo do O-ringa

Na 175 bi se trebal aktivirati sigurnjak.
Od reparature pumpe nema baš puno koristi.

kako mogu doći do: pumpe ,razvodnika ,sigurnosnog ventila i o- ringa, kako se mogu vidjeti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pumpa (ako je tip sa ugrađenom ispod diferencijala) odozdo ima poklopac sa desetak vijaka M10. I filter je ispod.
Za ovo sve ostalo treba skidati poklopac hidraulika, a ionak ga treba skidati da bi se prebrtvil razvodnik i cilindar, pošto veliš da ti poskakuje, tj digne se pa spusti.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Pumpa (ako je tip sa ugrađenom ispod diferencijala) odozdo ima poklopac sa desetak vijaka M10. I filter je ispod.
Za ovo sve ostalo treba skidati poklopac hidraulika, a ionak ga treba skidati da bi se prebrtvil razvodnik i cilindar, pošto veliš da ti poskakuje, tj digne se pa spusti.

treba li skidati kabinu da bih došao do ovih poklopaca
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne. Skine se sjedalo vozača i limeni poklopac ispod njega. Odmah je sve nadohvat dizalice ili kakve ekipe koja ga bude izvadila kroz zadnje staklo.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Ne. Skine se sjedalo vozača i limeni poklopac ispod njega. Odmah je sve nadohvat dizalice ili kakve ekipe koja ga bude izvadila kroz zadnje staklo.

ovu operaciju zbog složenosti ću ostaviti za zimu, sad nek radi kako radi.
a ovaj cilindar što spominješ jel to onaj vanjski što diže poluge ili ima koji unutar da se ne vidi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ispod poklopca hidraulika je glavni cilindar hidraulike.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Na 175 bi se trebal aktivirati sigurnjak.
jutros sam izmjerio pritisak na izlazu za kipu , na ler gasu iznosi oko 50 kp/cm2 a na maksimalnom gasu iznosi 150 kp/cm2 (koristio sam manometar od boce za kisik, mislim da su ovo atmosfere ili bari)
 

Najnoviji postovi

Na vrh