• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor servo volan

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Veli da mu se ne sviđa servo volan, jer uvijek nekam vleče.
Zanimljivo, ja to zamjeram hidrostatičkom volanu.

:supris:AA?Šta pričaš ZJ?Ovaj most da je od zetora?Ovaj most je bio na tim 52 i na nekvih 62 da, a nisi imali špere i ne mugučnosti ugrađivanja špere. Ako se ne vidi, ovo je lahki trap znaš. Dali ti misliš, da je oni jaki(težki)most kararov što je bio na nekvih 6245 i na svih 7245 i7745?? Tisti je imao šperu unutra. Dal si siguran da je ovo zetorov??Evo ovdje pričaš o ovom trapu:
http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=684898&postcount=678

Ej prijatelj ovaj moj servo vuče u brazdi i mrda kad oreš jer se žele točkovi sravnati a hidrostatični nikamor ne vleče! U dokaz imam 3 traktora Torpeto 55tx, New holland-fiat 7056 i moj kararo 5400! Kad spustiš volan u brazdi stoji mirno kao vojak u kasarni. Ne mrdaju ni milimetar, a ovaj servo bože nedaj. Pa da , ne vleče puno dosta, a uvjek trebam imati stavljenu ruko na volan inače skreče nekam u tri p...m...

A što želi muhaničar kazati neznam. Ne kužim te:(

IHORZIC znam šta ne kužiš.- Ja sam kazao , da na putu kod brzine nešto mrda. Aja sam se slabo objasnio-servo kad ideš u ovinek i na kraju ovinka volan spustiš, on se sam zrauna naravnost. A hidrostatički stane tamo , kdje ga pustiš. I zato u brazdi kod oranja točkovi ne skretajo, a moj če uvjek sam sraunati točkove. A kad želiš, da se točkovi doista stave naravnost ravno zato trebate štelati ovaj klip na navoju i šelni , da se sravna. E sada kužiš
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
OK reider ,
ajde mi sad još kaži ima li tu kod tebe polovnih jednih ili drugih pa da se kupi i po koliko su ?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
OK reider ,
ajde mi sad još kaži ima li tu kod tebe polovnih jednih ili drugih pa da se kupi i po koliko su ?

Žao mi je jer se ne razumjemo muhaničar.:(
odsad ču više ja samo vas čitati jer ja vas kužim a vi mene ne. Neču vas više matretirati. Ej možda Bobo zna šta pričam. Oni so debatirali o tih volanih na temi IMT.

Žao mi je IHORZIC a neznam za ništa polovnog. Kad je kdo kod nas šta zmrdao skupaj na koj traktor(što neoriginalnog mislim) to je prodao skupaj sa njim i tega polovnog nigdje nema. Malo kod nas si ljudi stavljaju hidro volan naknadno koliko znam. A za ugrađenje prednje vuče znam za ljudi da imajo. Najviše na IMT . Jedino šta možem kazati je ak češ staviti taj volan malo pogledaj na kakvu novo serijo zetora.Ti više nemaju servo ja mislim nisam siguran. Možda ima serija xx20 ixx40 hitrostatični volan i vidjet češ kako tamo izgleda. Možda možeš od njih djelove nove uzeti. Jer svi drugi traktori imajo ove djelove skuplje vjerojatno. Novi djelovi kod vas su kod vas sigurno jeftinji, tako da pitaj kod vas negdje.

A samo još to-Sa time , da traži djelove tamo kod vas nisam mislio, da ne smeš doći kod nas hehe. Slobodno dođi da popijemo neštoheh.I tada ču ti sve kazati direkt s prstom na mojih traktorih hehe pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Nemoj tak odma na prvu, samo ti piši pa ko razumije dobro, a ko ne lako ti pojasniš ono kaj je nejasno.
Ja sam mislil na ovaj cilindar da bi se možda mogel uglazbiti ;)
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23346
AAAAAha:p heh sada sve kužim. Da ovo je taj cilinder. A nema navoja za stavljanje poluga do točkova. I nekako trebaš ga staviti na trap. Zavarivati nosilec na cilinder nemoj, jer uništit če se:? Trebalo bi stavit samo nekakvu jaku šelno oko njega. Hm neče biti lahko:scratch I pazit treba , da cilinder kad bude na trapu ne tuče u koljevku, kada se trap miče.

Samo taj nas prijatelj nema ni rezervoar ni pumpo ni orbitrol. Orbitrol je skup!!Najviše skup!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ima navoj samo se ne vidi, a našel bi se i orbitrol ;)
Kaj to sve vredi kad to nemam kam ugraditi :rolfer:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ima navoj samo se ne vidi, a našel bi se i orbitrol ;)
Kaj to sve vredi kad to nemam kam ugraditi :rolfer:
Bez brige, sada svi znaju koji ima djelove. Potražit čejo te:finga:eek:riginal zetor pumpa i rezervar pa mislim da neče biti tako skupo.
A šta se tiče orbitrola-za njega ako nije original zetor trebaš napraviti i nosilec, da stoji. I volan treba it nanjega nekako. Neznam kako izgleda na zetoru original stavljen orbitrol. Crijeva so najmanji problem:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Samo nek oni budu, ne stoje mi na nozi (zasad).

Ima negde i stup volana za orbitrol samo bi trebalo malo dublje kopati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Ima navoj samo se ne vidi, a našel bi se i orbitrol ;)
Kaj to sve vredi kad to nemam kam ugraditi :rolfer:

Slobodno ga, skup z orbitrolom, ugradi meni na Štorea :weedman:
 
I

ihorzic

Guest
imam višak klip povratni od viljuškara nagibni neznam koliko vredi i za šta ga iskoristiti
 
I

ihorzic

Guest
da to sam kupio na jednoj pilani cijeli viljuškar , masivan je bio a koja marka ne znam - koji sam preradio na traktorski.
sad sam ga prodao a ostao mi je jedan klip i to garantirano prepakiran
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom taj cilindar bude vrlo kratak i puno debeo(velik precnik).
 

Najnoviji postovi

Na vrh