• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor servo volan

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
To nije ništa strašno,samo treba celinder od serva poštelati.To ti se desi kada se celinder rastavlja radi prepakiravanja pa ga ne vrati u prvobitni položaj.Nema to veze sa hladnim i toplim uljem.
 
I

ihorzic

Guest
evo recite koliko vredi neću se ljutiti ak velite jednu ili tisuću kuna
 
J

Johnny

Guest
pozdrav momci, ugradio sam servo na zetor 5211 marke ANADOLU turski ali sa poljskom pumpom(kopija original ceske), i radi dobro lako skrece,ali kad vozim po ravnoj cesti i pustim volan ,malo vuce u levu stranu,a kad drzim volan ne vuce nigde, kako to da podesim da kad pustim volan tockovi stoje pravo?

5ov89e.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Koliko košta taj servo za zetora?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomosaki

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
6
dobar dan ja sam novi na forumu, zovem se tomislav novi sam u ovim vodama kupijo sam si prije par mjeseci zetora 6011 87 godina.

ovako sve je super na traktoru i jako sam zadovoljan ali ima jedan problem.
ako mi mozete pomoci

ovako imam problem s hidraulicnim volanom spor mi je skrece on ali tesko. ulje novo servo je star oko 1 godinu znacii sve novo kupljeno. kada vozim i ugasim i otvorim bocu od ulja ono pjeni ulje
imam jedno crjevo je onako malo prekvceno i koda pusta ulje vlazno je.
e sada vbi meni recite do cega bi mogao biti najveci problem danas planiram kupiti to crjevo koje je lose pa cu vidjeti jel do njega.

ali hocu da mi neko ko vise razumije da mi kaze more li biti vecih problema i sta je sve moguce
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Obično kad se mijenja ulje u volanu, potrebno ga je ozračiti nakon izmjene, zbog zraka u sistemu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Odgovoril sam ti u onoj temi, ali ajd ova je prava.
Moje mišljenje je da ti pumpa nevalja, trebal bi netko ko ima sa čime izmjeriti pritisak koji pumpa daje.
kakav cilindar gore imaš, Talijan ili zetor? Daj sliku
 

tomosaki

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
6
prije svega hvala oba dvojici, zanima me kako da ga ozracim mozes li malo pojasniti

muha nevjerujem da imam koga u blizini da mi provjeri taj pritisak imali kaki drugi nacin da se sazna ispravnos pumpe.

ako mi je riknula koliko je nova pumpa i jeli ju tesko ugraditi. hvala unapred

sliku postavim uskoro,
 

tomosaki

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
6
posto imam komplikacija s kompom pa nemogu da postavim sliku, evo metno je jonny sliku od 5211 ista taka je pumpa kod mene, samo sto je klip drukciji. e ono crjevo kod mene dole ispod pumpe je prekvrceno onako bas skroz i polako kapa ulje, i mislim da crjevo nije orginal nego je pre mekano

znaci bas je prevceno skros

pozz servo poravljen crjevo promjenjeno i radi sada super,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Ja procitah celu temu i kolko vidim da niko nije ugradio hidro volan vec servo,znam da je problem sto volan ide kroz rezervoar bas glupo,al razmisljam da napravim cist hidro,i razmatram vec delove da skupim.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Gdje ste nabavili onu orbitu upravljacku? od cega je ona? ja bih to bas htio ugraditi na zetora 5211 ali nemogu naci nigdje bas to.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Pozdrav. Kolega je na svom zetoru skinuo onaj komad sa serva na kraju klipa, pusta mu ulje na onim kuglama. Dali se moze to popraviti inace???
Ponovno je namontirao, i traktor vuce u desno.
Dali se to moze podesiti odvrtanjem ili zavrtanjem klipa, kako sam pročitao ovdje u ovoj temi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Može se popraviti brtvljenjem.
Da, treba poštelati okretanjem klipa.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Moželi to obični malo bolji amater zabrtviti, i dali se uzimaju gumice namjenski za to
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Uzima se set brtvila, a mislim da nije problem za zamjeniti ako čovjek ima imalo smisla.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zavisi sta brtvis.Ovako izgleda kad sredivas komplet cilindar.Set brtvi imas u svakoj bolje opremljenoj trgovini.


Za stelanje volana otpustis ovu selnu i zakretanjem cilindra lijevo -desno stelas .
 

Najnoviji postovi

Na vrh