• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Je pristupačniji, ali to je samo zato kaj je na svakom limarija u kurcu i dovaljno je otšarafiti dva, tri šarafa i ona je dole :finga::finga:
Na Ursusu nemora raditi kardan ;)

Na nasem je limarija bila dobra,al sve ostalo u kurcu ,jedino motor jak ko bik.Di se na zetoru spajaju kocnice tj papuce kocnica nemogu nigdje nac pa ih stiscem odvojeno.I ako imas sliku da mi pokazes di se otvara nafta na pumpi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Papuče kočnica imaju valjda onu osovinu koja prolazi kroz njh ali je valjda nekom izletjela.
Pumpa se otvara ispod čoka, sliku valjda negde imam ali ti nebi preporučil da se igraš s tim.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Papuče kočnica imaju valjda onu osovinu koja prolazi kroz njh ali je valjda nekom izletjela.
Pumpa se otvara ispod čoka, sliku valjda negde imam ali ti nebi preporučil da se igraš s tim.

ok hvala ti.Sutra moram odzracit kocnice ak bum mogo s kljucem do odzracnika,i pogledat kaj je s naftom. Kaj za onaj ventil na pumpi moram skidat ispusnu granu jer mi se cini da nema mijesta......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Može se, provjereno u mnogo navrata.
Na odzračnik obavezno stavi komadič crijeva da ne zamastiš pakne (zato sam i rekel da nemožeš gedorom). Možeš koristiti i cjevasti ključ.
Pusti se nabrijavanja, to ti nebum objasnil
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Može se, provjereno u mnogo navrata.
Na odzračnik obavezno stavi komadič crijeva da ne zamastiš pakne (zato sam i rekel da nemožeš gedorom). Možeš koristiti i cjevasti ključ.
Pusti se nabrijavanja, to ti nebum objasnil[/QUOTE
ne pitam za nabrijavaje nego za iber druk ventil ,jel se mora skidat grana da se dode do njega jer mi se cini da nema mjesta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Puno, puno, puno je lakše, ali da se i da se ne skida.
Mislim da buš prije gotov ako ju skineš :scratch
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i tak je propala moja kupnja zetora 7341. tip me htio prevariti,u zadnji cas smo odustali od svega.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Ma da? a ja baš čekao reko kad če koja slika... Jel nešto sa traktorom nije u redu ili nešta drugo u pitanju?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
i tak je propala moja kupnja zetora 7341. tip me htio prevariti,u zadnji cas smo odustali od svega.

i mene zanima kaj je bilo u čem je problem? jer ja isto planiram o 63,73/41 u dogledno vrijeme kupiti.:scratch
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i mene zanima kaj je bilo u čem je problem? jer ja isto planiram o 63,73/41 u dogledno vrijeme kupiti.:scratch

pa ovako: kad smo prvi puta dosli,odmah nam se jako dopao i nismo puno razmisljali nego smo ugovorili kupnju. za par dana smo isli po njega,i ustanovili da je kvar prednjeg desnog kotaca bio ozbiljniji nego je izgledao,i felga je bila uvinuta,hauba farbana,zastita od kardana za prednju vucu skinuta,bilo je i ostecenje na krovu s te strane... najvjerojatnije je traktor bio slupan negdje,a mi nismo odmah obracali paznju. utege je tip u meduvremenu prodao,isisao svu naftu iz rezervoara,i slagao u vezi godista traktora... sve nas je to odbilo od njega,i naravno da on automatski nije bio vrijedan tih novaca. inace,traktor je lijepo radio,brz je,okretan,udoban,imao je masu opreme,jedino je kabina mozda bucnija od onih starijih tipova. ako nađes takav traktor,kupuj,samo treba dobro gledati svaku sitnicu,jer vidis sto su ljudi spremni napraviti da bi prodali.
 
T

tuaregr10

Guest
hvala na odg.Samo me zanima na kojem se serafu otvara nafta jer smo na ursusu imali jedan seraf s blombom a na zetoru toga nema .I jeli normalno da je zetor sporiji od ursusa i to za 5 na sat

Normalno je da je Zetor sporiji od Ursusa :axe:. Jedna od mana tih, a i novijih serija je da su spori :mad:.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
pa ovako: kad smo prvi puta dosli,odmah nam se jako dopao i nismo puno razmisljali nego smo ugovorili kupnju. za par dana smo isli po njega,i ustanovili da je kvar prednjeg desnog kotaca bio ozbiljniji nego je izgledao,i felga je bila uvinuta,hauba farbana,zastita od kardana za prednju vucu skinuta,bilo je i ostecenje na krovu s te strane... najvjerojatnije je traktor bio slupan negdje,a mi nismo odmah obracali paznju. utege je tip u meduvremenu prodao,isisao svu naftu iz rezervoara,i slagao u vezi godista traktora... sve nas je to odbilo od njega,i naravno da on automatski nije bio vrijedan tih novaca. inace,traktor je lijepo radio,brz je,okretan,udoban,imao je masu opreme,jedino je kabina mozda bucnija od onih starijih tipova. ako nađes takav traktor,kupuj,samo treba dobro gledati svaku sitnicu,jer vidis sto su ljudi spremni napraviti da bi prodali.

Iako su oglasi puni traktora opet je teško naći traktor. A ljudi se prilikom prodaje služe svim i svačim. Slične muke sam i ja prošao dok sam tražio traktor a vjerujem i većina ostalih članova foruma.
Kod pregledaš traktor moraš otvoriti četvoro oči i opet se desi da nešto promakne.

Imaš li sad šta na vidiku, jesi možda našao neki drugi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Iako su oglasi puni traktora opet je teško naći traktor. A ljudi se prilikom prodaje služe svim i svačim. Slične muke sam i ja prošao dok sam tražio traktor a vjerujem i većina ostalih članova foruma.
Kod pregledaš traktor moraš otvoriti četvoro oči i opet se desi da nešto promakne.

Imaš li sad šta na vidiku, jesi možda našao neki drugi?

potpuno si u pravu. ja sam mislio da je najveci problem zaradit novac,i onda kupujes sto zelis,ali sad vidim da nije tako. od 30 traktora koje smo vidjeli,uvijek neka kvaka ima,uvijek nesto ne stima...recimo kod jednog dede u daruvaru je bio prekrasan 7340,2007.g.,sacuvan. taj traktor je kupio od jednog mog poznanika,i dao za njega 18 000e,a sada trazi 20 000.ali kad smo dosli tamo,on se kleo u sve svece i boga da je on prvi vlasnik,a mi smo znali da nije tako. nakraju nas je prakticki istjerao iz dvorista.

sad sam najzainteresaniji za ovaj:

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6340-oglas-5721012

traktor je fenomenalan,ima sinkro mjenjac,multipower,cararro prednji pogon,brzo kopcanje,zracne kocnice,34 cola kotace,vidi se da je za njemacko trziste po plocicama, perfektno sacuvan,ide ko zmaj... meni je cijena povoljna,ali se stari nesto necka,veli da bi on mlađi traktor,da je to dosta novaca za traktor iz 1998. jedino kaj traktor nije nikad bio registriran u HR,pa se bojim da tu opet ne bi bila neka mućka,makar prodavac tvrdi da se moze registrirati,samo da on nije imao potrebu za tim.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovaj traktor je ovako gledajući po slikama u odličnom stanju. E sad kakav je uživo to ćeš morati sam pogledati.

Nemoj puno gledati na to koje je godište traktor nego u kakvom je stanju. Šta ti vrijedi ako je 2008 god. a nije održavan i sav je potrgan i razdrdan. Pretpostavljam da traktor kupuješ da bi radio s njim a ne da bi ga preprodao, zato gledaj da bude očuvan, da nemaš nikakva ulaganja ili da su minimalna i naravno da te dugo služi.
Za ovo oko registracije najbolje je da se sam raspitaš na carini ili u MUP-u. Nemoj puno vjerovati prodavcu, njemu je cilj da proda traktor. Ja mislim da oko registracije nebi trebalo biti problema al najbolje je da se prvo raspitaš.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovaj traktor je ovako gledajući po slikama u odličnom stanju. E sad kakav je uživo to ćeš morati sam pogledati.

Nemoj puno gledati na to koje je godište traktor nego u kakvom je stanju. Šta ti vrijedi ako je 2008 god. a nije održavan i sav je potrgan i razdrdan. Pretpostavljam da traktor kupuješ da bi radio s njim a ne da bi ga preprodao, zato gledaj da bude očuvan, da nemaš nikakva ulaganja ili da su minimalna i naravno da te dugo služi.
Za ovo oko registracije najbolje je da se sam raspitaš na carini ili u MUP-u. Nemoj puno vjerovati prodavcu, njemu je cilj da proda traktor. Ja mislim da oko registracije nebi trebalo biti problema al najbolje je da se prvo raspitaš.

traktor smo vec gledali,i vozili se u njemu,i stvarno je fantazija. meni nije godiste problem,nego mom starom. on bi kupio nekaj novije,u super stanju,a nebi dao puno love. ja znam da to nebu islo. meni se ovaj 6340 stvarno dopao,ide ko lud,i ja ga vec vidim u dvoristu,ali bude stari presudio. njemu se ne zuri,a ja sam nestrpljiv. vec par tjedana sam na sto muka,pogotovo od kad smo odustali od 7341.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zakaj si zapel baš za zetora??? Pa za 100.000 kn imaš dosta širok i šaren izbor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A zakaj si zapel baš za zetora??? Pa za 100.000 kn imaš dosta širok i šaren izbor.

jeftini dijelovi,popravci,najbolje drzi cijenu i lako ga je prodati. ja mijenjam traktore svakih 5-6 godina,i tad za njega ,ako ga pazim,mogu dobiti dobre novce,vise nego za neki drugi traktor. istina je da zetor jest istocni traktor,da mu udobnost i zavrsna obrada nisu kao kod konkurencije,ali ovo ostalo mu je sasvim solidno. uostalom,rijetki su primjerci,npr, JD-a i MF-a koji nisu razderani do besvjesti. a za tih 100-150 tisuca kn kolko mi je budzet lakse se nađe veci traktor,posto su veci dosta jeftiniji u odnosu na manje,a svi imaju brdo sati,i meni ne treba traktor iznad 70-80ks.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uredu je sve kaj si napisal, slažem se s tobom...a recimo Fiat, CaseIH??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Uredu je sve kaj si napisal, slažem se s tobom...a recimo Fiat, CaseIH??

o fiatima malo znam,ono kaj sam cul nije im bas islo u prilog,al osobnog iskustva nemam... cuo sam da su dijelovi skupi... ima na njuskalu par komada ovih novijih,ali su svi oko 100ks,to mi je preveliko,i kazu da im je taj peterocilindricni motor los...ovo sve ostalo je staro,i dozlaboga ruzno.
a za case-a sam cuo da je fenomenalan traktor,ali iskreno,nisam uopce razmisljal o njemu. i sad otvorim njuskalo,idem pogledati i naletim odmah na ovo:

http://www.njuskalo.hr/traktori/case-5120-utovarivacem-oglas-6406196

izgleda dosta dobro,ali trebalo bi vidjeti uzivo...
kod tog ne pisu radni sati,ali ostali case-i ih imaju jaako puno,pa je i tu valjda takav slucaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh