• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Kolko mene sječanje služi to nejde van, nego samo na opisani način, ali možda se i varam :scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
I ja nisam odavno taj dio skidao.Isto koliko me sjecanje sluzi nema drugog nacina da skines bilo sto ako nisi radio kako je muhanicar opisao.Dok ne odvrnes vijke i skines kuciste reduktora nista nemoze drugo da se posebno skine.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa kod mene vijcima nije išlo. Onda smo to odnijeli pod presu. Oslonac je bio u ovim rupama za aksijalne ležajeve a alatom smo gurali kroz onu rupu u sredini kud prolazi osovina što pogoni točak. Čisto sumnjam da će uz pomoć vijaka to uspjeti rastaviti. Mada je ovaj moj majstor rekao da je na dosta traktora to išlo sa vijcima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Evo stvarno nebi metal ruku u vatru, ali zadnji kojeg sam radil je bil nedavno, a svi koje sam do sad radil su išli na opisan način, mada uvjek postoji iznimka ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znamo da se nekad nemoze skinuti vijcima.Mene muci to skidanje srca felne ako na isto mislimo.Nesjecam se da se moze skinuti posebno.
Igrom slucaja za desetak dana bi trebao mjenjati jedan taj semering pa cu provjeriti .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Da, pričamo o srcu felge.
Vidi pa javi, baš me zanima.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Izgleda da se ne razumijemo najbolje :confused:
Nemožeš posebno odvojiti srce feluge dok ovo ne rastaviš bilo vijcima ili presom. Na tom srcu feluge ti stoji semering i vanjska košuljica velikog ležaja. Znači kad izvučeš ovaj dio gdje idu aksijalni ležajevi iz onog dijela gdje su trkači reduktora tad ti srce feluge bude slobodno i možeš prići tom semeringu. To sam do sad dva puta skidao, (na različitim točkovima) jednom zbog semeringa a drugi put zbog velikog ležaja i oba puta je moralo ići na presu. :madmana: Možda bi išlo i vijcima al bojim se da su oni preslabi za to, gadno škripe kad sam ih zatezao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mijenjao sam ja, odnosno mijenjao je majstor na mom traktoru.
Što se tiče rasklapanja, ima tu puno posla. Prvo moraš skinuti vanjski zupčanik bočnog reduktora, odvrnuti navrtku i skinuti vanjski manji ležaj, naravno prije toga skini felugu. Zatim trebaš povaditi bolcne iz aksijalnih ležajeva i onda sa osovine samo svučeš srce feluge na kojem se nalaze "trkači" reduktora. Za rastavljanje reduktora da bi došao do semeringa će ti možda trebati i presa, meni je trebala...
Ima tu dosta posla da bi se došlo do tog velikog semeringa i treba znati kako rastaviti reduktor. Žao mi je što nisam slikao kad smo to radili, teško je objasniti ovako bez slika.
Jedino da postaviš pitanje u temi mehanička radionica vjerovatno član muhanicar ima neke slike.
Ili ako budeš radio onda postavi slike pa ću pokušati polako objasniti korak po korak. Ako ima šta nejasno ili sam loše objasnio slobodno pitaj.

Znam ja postupak skidanja.Samo u ovom postu il ja nisam razumio ili si malo nerazumno opisivao.Vidis i Muhanicar te nije najbolje razumio. .Uglavnom nije ni bitno toliko.Sad smo se razumjeli.Inace u vecini slucajeva treba presa.Kad skidas sa vijcima ubacis kuglicu ispod i nece skripati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ja osobno ne shvačam, ali znam da su na prednjem reduktoru tri semeringa, ova dva za koje nije potrebno nikakvo rastavljanje




I ovaj jedan za kojeg je potrebno izvaditi felgu




Bitno da se mi razumijemo da je to sranje od posla.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je najbitnije "sranje od posla".
Evo i od mene jedna slicica.Ovo je jedino sto se moze skinuti bez zajebancije.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Tako je, sad sam se prisetil.
i onda je ovaj dio sa tvoje slike uprešan u onaj dio sa moje zadnje slike i onda to nejde van dok se ne izvadi sa ona tri šarafa :scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@lisnik
Ne ide ni ovo baš bez zajebancije. Obično bude sve zapeklo pa dok to rastaviš potrgaš one papirne dihtunge. :madmana: :madmana: a to da budeš mastan do lakata ne treba ni spominjati i još ti u pola posla zvoni mobilni :lol:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tako je, sad sam se prisetil.
i onda je ovaj dio sa tvoje slike uprešan u onaj dio sa moje zadnje slike i onda to nejde van dok se ne izvadi sa ona tri šarafa :scratch

Da tacno tako.Da bi ovaj dio skinuo treba samo odvrnuti tri vijka koji osiguravaju bolcne trkaca.
Uz malo slika i meni se film vratio nazad.

Ne ide ni ovo baš bez zajebancije. Obično bude sve zapeklo pa dok to rastaviš potrgaš one papirne dihtunge. :madmana: :madmana: a to da budeš mastan do lakata ne treba ni spominjati i još ti u pola posla zvoni mobilni :lol:

Jbg.Takav nam je posao da budemo uvijek umazani.Bitno je da jedemo bjeli kruh(malo šale).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Najbolje bi bilo da mi dojdem, a on porine vunenom masnu batinu kroz guzicu i dok ga on ispeče ni ruke više nebudu masne :drinkers:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Da tacno tako.Da bi ovaj dio skinuo treba samo odvrnuti tri vijka koji osiguravaju bolcne trkaca.
Uz malo slika i meni se film vratio nazad.
Ako odvrneš ona tri vijka što drže bolcne trkača samo ćeš moći izvaditi bolcne i skinuti trkače, ništa više. Ovo sve i dalje stoji na mjestu. :mrgreen:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Opet se ne razumijemo.Govorim o vanjskom zupcaniku.Ako se dobro prisjecam da bi ga skinuo sa trkaca moras odvrnuti ta tri vijka.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ne! Do tih vijaka nemožeš ni prići dok je onaj vanjski zupčanik gore. Da bi ga skinuo moraš odvrnuti one vijke što prolaze kroz zupčanik a uvuću se u srce feluge. Mislim da ih ima oko 10-ak komada, nisam brojao :scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Opet se nerazumijemo.Potrazicu slike da ti pokazem o cemu pricam.

Ne! Do tih vijaka nemožeš ni prići dok je onaj vanjski zupčanik gore. Da bi ga skinuo moraš odvrnuti one vijke što prolaze kroz zupčanik a uvuću se u srce feluge. Mislim da ih ima oko 10-ak komada, nisam brojao :scratch

Vidjeces na slikama o cemu pricam.Da dođem do vijaka nesmeta vanjski zupcanik vec kuciste lezaja.Vijke moras skinuti da bi skinuo V. Z.Vidis da mogu prici tim vijcima dok je zupcanik gore.



Evo slika.Prvo skines mali poklopac.Zatim odvrnes maticu koja drzi kuciste vanjskog lezaja i odvrnes te vijke okolo.

dsc04490kopija.jpg


Tek tada dolazis do vanjskog zupcanika.Njega da bi skinuo moras odvrnuti ta tri vijka koji drze trkace.Nemoze preci preko vijaka.Smetaju zubi.

dsc04492kopija.jpg


Nadam se da smo se sad razumjemo.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Opet se ne razumijemo.Govorim o vanjskom zupcaniku.Ako se dobro prisjecam da bi ga skinuo sa trkaca moras odvrnuti ta tri vijka.
Opet se nerazumijemo.Potrazicu slike da ti pokazem o cemu pricam.
Evo malo sam pokušao pokazati na ovoj tvojoj slici o čemu govorim.



1. Rupe gdje se zavrće vanjski zupčanik.
2. Vijci za osiguranje osovinica (bolcna) trkača.
3. Osovinice trkača.
Nadam se da je sad malo jasnije o čemu pričam?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh