• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Može.
Dovoljno je otpustiti zadnji nosač kabine i malo ju podiči
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Moja 52-ka iz 1992..

slika-1213-2012-11-1353699569-velika.jpg


slika-1213-2012-11-1353747901-velika.jpg


slika-1213-2012-11-1353736348-velika.jpg


slika-1213-2012-11-1353687331-velika.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mazalica nema, a bil bi ih malo problem i ugraditi. Ustvari možda i nebi, ali bi tokar imal posla, nosači blatobrana malo smetaju i tak ............. Ali dalo bi se.
evo maloprije gledo morala bi se razbusit veca rupa na nosacu i onda izbusit i napravit navoj dole na kucistu ima puno posla tu pa ce to ostat nekad kasnije dok se sve smiri a jel ima potrebe kad ubacit kakvu mast il sta jos nisam nikad skido
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
jest ..:D:D[/QUOTE]

izvana odlično sređen ,još blatobrani,prednji brisač i retrovizori i izvana full ---a kakvo mu je srce -jesi sta diro ili ne
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
jest ..:D:D

izvana odlično sređen ,još blatobrani,prednji brisač i retrovizori i izvana full ---a kakvo mu je srce -jesi sta diro ili ne[/QUOTE]

Ubacio sam sve osim blatobrana, samo nisam slikao ga posle toga..Hvala za pohvale, Motor i mjenjac su isprobani i nemam primjedbe..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
evo maloprije gledo morala bi se razbusit veca rupa na nosacu i onda izbusit i napravit navoj dole na kucistu ima puno posla tu pa ce to ostat nekad kasnije dok se sve smiri a jel ima potrebe kad ubacit kakvu mast il sta jos nisam nikad skido
Ok,ali kak buš riješil lijevu stranu, tam ide i gornji rukavac. Jedino da se buši rupa ukoso.
Inače treba bušiti i osovinu na kojoj je ležaj, ali to je dosta dugačka rupa i možda najpametnije da se to odradina stroju.

Evo slika.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Bojim se da je to puno posla oko ničega. muhaničar koliko često odlaze ti aksijalni ležajevi? Meni se čini vrlo rijetko :scratch Ako već u fabrici nisu predvidjeli da tu bude mazalica zašto se onda zezati stim.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Gornji ne odlazi tako cesto.Donji je problem.Sjebe se gumica i voda lako ulazi u lezaj.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Moguće je da odlazi mada ja nemam problema s njima, na 69-ci već 10 god. koliko je traktor kod mene nije otišao ni jedan, a pitanje je kad su zadnji put otvarani i podmazani.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kod mene nema tog rukavca vec je servo cisti, jel to slika 72 ke a sad vidim da je malo teze al nije nemoguce al nek staje zasad pa kad odu onda mijenjat ionako ne odlaze esto kako mi se cini
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Bojim se da je to puno posla oko ničega. muhaničar koliko često odlaze ti aksijalni ležajevi? Meni se čini vrlo rijetko :scratch Ako već u fabrici nisu predvidjeli da tu bude mazalica zašto se onda zezati stim.
Baš tak. Ne košta bog zna kaj, jedinoga je malo, nekad, veselo na promjeniti
Odlaze rijetko (osim na onima koji imaju prednji utovarivač), a kad odu obično ode donji jer se ili sjebe gumica ili voda uđe kroz onaj limeni poklopac na kojem uvjek stoji voda i blato
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Koliko kosta generalka motora

Pitanje za majstore, zetor 7011 , 5200h rada nikad nista na motoru nije radjeno osim zamjena ulja.
Traktor plavo dimi ima snage i ne grije se. Koliko bi kostala generalka na motoru, sa promjenom glava, ventila i sve sta uz to ide. Cijena od max do min samo za ruke , ja bih placao brusenje radilice i ako treba neka strojna obrada, materijal isto da se ne racuna.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zašto bi mjenjao glave? Zetor inače jako teško toliko zezne glave da se moraju mijenjati, često puta nije potrebna nikakva obrada. Čak i više puta pregrijan Zetor teško da će iskriviti glave. Ventili se takođe mogu obraditi pa možeš proći i tu bez zamjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh