• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ovako, zanima me jel ima kod od vas zetor proximu 80 (moze i 70)? pa kako vas sluzi, koje su mu prednosti, nedostaci? Meni se taj traktor jako svida pa bih volio cuti vase misljenje..
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
tu jedan poznanik kod mene ima proximu 80, muci ga mjenjac ponekad
kaze da iskace iz brzina kod saltanja, mora drzati mjenjac skroz dok ne pusti kuplung, ali ne uvijek nego samo kod veceg opterecenja
ostalo kaze da je sve super, lijepo ide
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ma ne bi ni ja al nisam imo vremena a otac navalio peri peri kako mozes vozit tako prljavo i ja crevo al sam pazio da ne stopim kontorlnu plocu jer su ispod nje svi osiguraci a posto traktor nema puno elektronike moze :D
evo jos jedna kroz siber


Uploaded with ImageShack.us

Ej FELIXX serbus.Ovdje vidim,da ima jedan 9540 mjenjač 16+4 sa poverom 2x a jedan od drugog člana model 8540- 18+6 sa 3x.
Može mi koj od vas dvije poslikati kdje ima reduktor in kdje ročica powera molim. Stvarno samradoznal.No vidim ročku mjenjača brzine a ne vidim ovih dvije ročk.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ej BASIC ovaj Zetor 5245,kakvu cenu imajo kod vas tamo i kakav imaš to mjenjač u tome kojeg sada imaš spremnog do kraja.Dali ima djelimično sinhroniziran?ima spori hod nazad?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ej BASIC ovaj Zetor 5245,kakvu cenu imajo kod vas tamo i kakav imaš to mjenjač u tome kojeg sada imaš spremnog do kraja.Dali ima djelimično sinhroniziran?ima spori hod nazad?

Kod nas su od 8000 € do 10000 € , mjenjaci su standardni 10+2 , znaci ima mrzi i spori rikverc. Sihronizovane su mu spora i brza 4 i 5 brzina..znaci ukupno 4 brzine ima sihronizovane..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod nas su od 8000 € do 10000 € , mjenjaci su standardni 10+2 , znaci ima mrzi i spori rikverc. Sihronizovane su mu spora i brza 4 i 5 brzina..znaci ukupno 4 brzine ima sihronizovane..

hm kod nas vjerojatno više od 8 niko nebih dao.ne mogu vjerovati,kako drže visoko ceno tamo ovaj maleni 52.No ja imam ovo 5245 a nisam zadovoljen podpuno sa njim.No znam što možem pričakovat što se tiče brzine putovanja sa 51,5 KS u traktoru sa 3,3 tone težine i ne čupam si kose zbog toga,a znaš imam ga ja 88godišnjaka i nema djelimičnog sinhrona,a to me stvarno muči.Htio sam otvoriti mjenjač i se još prije i dogovorio sa nekim čovjekom za promjenu osovina,koji jih ima polovne sa sinhronom ,logično sa moju doplatu.A znaš ovo je previše rada za to stvar.Možda kad bi bio mjenjač što oštečen tada svakako. A ne sviđa se mi ova moja kabina.Pa je original češka a široka,a tvoja je stvarno manja.Doista se mi sviđa ta tvoj. Možda je tvoj sa ovom njenjačem zbog drugog tržišta.Škoda dal nemam tvoga. Evo vidi moga.
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/zetor-5245/19444672

nešto sam si lomio glavo sa promjenu za drugog za boljim mjenjačem,a šteta mi ga je jer je u nulo poštiman ,a ova kabina i mjenjač me guši! najbolje bi bilo imati ovog 5243 hehe.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
hm kod nas vjerojatno više od 8 niko nebih dao.ne mogu vjerovati,kako drže visoko ceno tamo ovaj maleni 52.No ja imam ovo 5245 a nisam zadovoljen podpuno sa njim.No znam što možem pričakovat što se tiče brzine putovanja sa 51,5 KS u traktoru sa 3,3 tone težine i ne čupam si kose zbog toga,a znaš imam ga ja 88godišnjaka i nema djelimičnog sinhrona,a to me stvarno muči.Htio sam otvoriti mjenjač i se još prije i dogovorio sa nekim čovjekom za promjenu osovina,koji jih ima polovne sa sinhronom ,logično sa moju doplatu.A znaš ovo je previše rada za to stvar.Možda kad bi bio mjenjač što oštečen tada svakako. A ne sviđa se mi ova moja kabina.Pa je original češka a široka,a tvoja je stvarno manja.Doista se mi sviđa ta tvoj. Možda je tvoj sa ovom njenjačem zbog drugog tržišta.Škoda dal nemam tvoga. Evo vidi moga.
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/zetor-5245/19444672

nešto sam si lomio glavo sa promjenu za drugog za boljim mjenjačem,a šteta mi ga je jer je u nulo poštiman ,a ova kabina i mjenjač me guši! najbolje bi bilo imati ovog 5243 hehe.

hehe, kod nas ljudi traze za 86 godinu 10300 €, a ja imam 1992 godina vanjska hidraulicna pumpageneralno sredjen. oko 9000 €.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala DINO i BASIC. Dino tako sam i ja sam mislio,da je vrjetno uređeno sa ročkami. Hm, izgleda tako jako neprofesionalno ove 3 ročke a vse drugo se mi sviđa. Dali so ove 4 brzine na ručki mjenjača vse sinhronizirane ili samo 3 i 4 brzina?

Basic i ni to nisam znao,da je imao koji xx45 vanjsku pumpu.Gdje kod motora?I onda još jednu za volan?Onda nema unutra pod diferencialom pumpe?Hm ove zetore vi stvarno jako cenite tamo. Mislio sam ,da so cene tamo manje:scratch
No razgovarao sam sa jednim,koji puno mrda sa traktori kod nas-šraufa i prodaje tu i tamo kakvog. kazao mi,da ako tražim za moga 7,5 onda je to vrlo puno novaca za takav stroj. Pa mu kažem,da imajo Štorčani cenu oko 6 ali možda 6,5,onda je ovaj vjerojatno vrijedan 7,5:confused:

No za ovo što sa traktorima radim,ja nebih trebao imati više nego dobar TV heh:lol:a imam veselje do tih strojeva. A do toga zetora došao sam tek slučajno-priporučio mi ga prijatelj.No u đepu imao sam oko 3500-4000 e novaca i krenio tražit traktor za mene za prijateljem. A onda usrjed noči dođemo kuči sa ovom lovom za 6300 e sa natovarivačem,kojeg ga onda prodao naprijed.Te zanima,kako sam ovo napravio?:lol:;)
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Hvala DINO i BASIC. Dino tako sam i ja sam mislio,da je vrjetno uređeno sa ročkami. Hm, izgleda tako jako neprofesionalno ove 3 ročke a vse drugo se mi sviđa. Dali so ove 4 brzine na ručki mjenjača vse sinhronizirane ili samo 3 i 4 brzina?

Basic i ni to nisam znao,da je imao koji xx45 vanjsku pumpu.Gdje kod motora?I onda još jednu za volan?Onda nema unutra pod diferencialom pumpe?Hm ove zetore vi stvarno jako cenite tamo. Mislio sam ,da so cene tamo manje:scratch
No razgovarao sam sa jednim,koji puno mrda sa traktori kod nas-šraufa i prodaje tu i tamo kakvog. kazao mi,da ako tražim za moga 7,5 onda je to vrlo puno novaca za takav stroj. Pa mu kažem,da imajo Štorčani cenu oko 6 ali možda 6,5,onda je ovaj vjerojatno vrijedan 7,5:confused:

No za ovo što sa traktorima radim,ja nebih trebao imati više nego dobar TV heh:lol:a imam veselje do tih strojeva. A do toga zetora došao sam tek slučajno-priporučio mi ga prijatelj.No u đepu imao sam oko 3500-4000 e novaca i krenio tražit traktor za mene za prijateljem. A onda usrjed noči dođemo kuči sa ovom lovom za 6300 e sa natovarivačem,kojeg ga onda prodao naprijed.Te zanima,kako sam ovo napravio?:lol:;)

Evo slika od moje za 52

sghn.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koja je ovo pumpa na slici, od volana ili hidraulike?
Ovo je nešto naknadno dograđivano i prepravljano... :scratch
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Koja je ovo pumpa na slici, od volana ili hidraulike?
Ovo je nešto naknadno dograđivano i prepravljano... :scratch

Huidraulicna pumpa, na zetorima sa 4 klipa dodje na bloku motora ta pumpa, a na 3 klipcima nema mjesta pa bude naprijed..Traktor ima i Vanjski filter za hidrauuliku.

90903378.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A znači na troklipcima stoji tu naprijed! Nisam do sad vidio 52-ku sa takvom pumpom. Odakle ta pumpa dobija pogon, jel ona možda na neki način spojena na remenicu?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
A znači na troklipcima stoji tu naprijed! Nisam do sad vidio 52-ku sa takvom pumpom. Odakle ta pumpa dobija pogon, jel ona možda na neki način spojena na remenicu?

da ima prikljucak na remenicu..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Onda žene jo direkt remenica tako te kužim. i to bez jermena. Nisi ništa kazao,ako ima servo volan još svoju na bloku mašine pod kompresorom ili je u kočištu zadnjeg diferenciala i još kakva?

Dali imaš hidro volan ili servo volan?

No Moj 5245 letnik 88 ima 2 filtera.Jedan grubi pored pumpe u kočištu,pored kojeg je i magnet za smječe a jedan stoji vani upravo pored ovih dvije za ulje,koji se dobro vide na tvojoj sliki traktora od desne strane. Taj je za promjeniti za jedanputno rabo i je samo jedan.Ne kao za mašinsko ulje dvije boce.
Neznam,zašto so se tako odlučili i tako stavili pumpo kod tebe. no dobra stvar je,jer nema odvisnosti od ročke vklopa kardana kao kod mene.ja trebam uvjek nešto mrdati sa toj ročko.Gore,dole,gore dole,a ti ne. No samo ja jo možem izključiti,a ove ti vjerojatno ne možeš.

hvala za info BASIC
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Pa i neki 7745 imaju pumpu napred na remenicu radilice nasađenu.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Kada startujem traktor ponekad se čuje neko zujanje, kao neki el. motor mali da zuji, zna li neko šta bi to moglo biti?

Inače, naprijed, ispod alternatora, nalazi se nekakav uredjaj u koji ulazi više el. kablova, taj uredjaj je namontiran na dekli motora sprijeda, odmah ispod alternatora. Šta je to inače i čemu služi?
 
T

tuaregr10

Guest
Kada startujem traktor ponekad se čuje neko zujanje, kao neki el. motor mali da zuji, zna li neko šta bi to moglo biti?

Inače, naprijed, ispod alternatora, nalazi se nekakav uredjaj u koji ulazi više el. kablova, taj uredjaj je namontiran na dekli motora sprijeda, odmah ispod alternatora. Šta je to inače i čemu služi?

To što vam zuji bi vam mogao biti alanser :!:?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Kada startujem traktor ponekad se čuje neko zujanje, kao neki el. motor mali da zuji, zna li neko šta bi to moglo biti?

Inače, naprijed, ispod alternatora, nalazi se nekakav uredjaj u koji ulazi više el. kablova, taj uredjaj je namontiran na dekli motora sprijeda, odmah ispod alternatora. Šta je to inače i čemu služi?

pinjola koja ti daje signal na sat od radnih sati u kabini...

@tuaregr10
slažem se, oće se to i kod mene koji put,al stane nakon par sekundi...
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Stane i kod mene, nije to stalno. Znači to je alnaser, vjerovatno ostane malo da se vrti pa se čuje. To se inače samo čuje kad zaverglam a ne upali, to mi se desi kad zaboravim da postavim ručni gas (ostane mi prenisko).
 

Najnoviji postovi

Na vrh