• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

T

tuaregr10

Guest
hm kod nas vjerojatno više od 8 niko nebih dao.ne mogu vjerovati,kako drže visoko ceno tamo ovaj maleni 52.No ja imam ovo 5245 a nisam zadovoljen podpuno sa njim.No znam što možem pričakovat što se tiče brzine putovanja sa 51,5 KS u traktoru sa 3,3 tone težine i ne čupam si kose zbog toga,a znaš imam ga ja 88godišnjaka i nema djelimičnog sinhrona,a to me stvarno muči.Htio sam otvoriti mjenjač i se još prije i dogovorio sa nekim čovjekom za promjenu osovina,koji jih ima polovne sa sinhronom ,logično sa moju doplatu.A znaš ovo je previše rada za to stvar.Možda kad bi bio mjenjač što oštečen tada svakako. A ne sviđa se mi ova moja kabina.Pa je original češka a široka,a tvoja je stvarno manja.Doista se mi sviđa ta tvoj. Možda je tvoj sa ovom njenjačem zbog drugog tržišta.Škoda dal nemam tvoga. Evo vidi moga.

nešto sam si lomio glavo sa promjenu za drugog za boljim mjenjačem,a šteta mi ga je jer je u nulo poštiman ,a ova kabina i mjenjač me guši! najbolje bi bilo imati ovog 5243 hehe.

Pozdrav reider :arrow:
Po meni tvoj Zekan je odličan stroj, da mi je imati jednog takvog:drinkers:... Po slikama vidim da je dosta dobro očuvan i da je u dobrom stanju :weedman:. Istina, najveći problem kod Zotora 5245 i 3340 je velika težina, a mala snaga :oops:. Čudi me što nisu na svim tim zekanima napravili da je sinkroniziran mjenjač, ali to nije veliki problem :mad:. Po meni bolje je da je kabina široka jer imaš više mjesta i može se više ljudi voziti u kabini :D. Mislim da se netrebaš previše žaliti jer imaš dobar traktor, ali svatko ima svoje mišljenje... bez ljutnje :eek:.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pozdrav reider :arrow:
Po meni tvoj Zekan je odličan stroj, da mi je imati jednog takvog:drinkers:... Po slikama vidim da je dosta dobro očuvan i da je u dobrom stanju :weedman:. Istina, najveći problem kod Zotora 5245 i 3340 je velika težina, a mala snaga :oops:. Čudi me što nisu na svim tim zekanima napravili da je sinkroniziran mjenjač, ali to nije veliki problem :mad:. Po meni bolje je da je kabina široka jer imaš više mjesta i može se više ljudi voziti u kabini

Da idem po redu:zbog piče (ovaj smajlič)nema problema.Ako dođeš u MB javi se i odemo u kakvo gostionu,nema problema i još kamo,što če te zanimati.

Hvala za pohvalo traktora.Sam zadovoljan zbog jeftinjih djelova,svuda jih ima,i svak znaje popraviti ga u prvom selu. gledano na ljeto izradnje (88)izgleda dobro da,a zato jer samo stoji i radi malo više nego ništa:D:mrgreen:
Snaga mi ni najgore kod njega.Zamene dovoljno što radi,a upravo takav traktor treba da ima dobar mjenjač,jer treba da preklopi hitro-upravo tada,dok ima još dovoljno snage.A majmuni u tvornici stave upravo ovom modelu takav glupi mjenjač.
Da se sekiram još više,bio je jedanput otvoren i išao po djelove.Želim kupiti sinhro osovine,imam novac u đepu a nečeš vjerovati,niso imali svih djelova.Jedan mu je falio i nisam mogao uzeti,a u drugo selo nije mi bilo se voziti po njega. I uzeo obične osovine.:mad:Sada ga više nečem razšraufati zbog ove stvari.Ako jedan put što slomim,tada sigurno čem:supz:
Ovo o kabini ne salžem se sa tobom. I u BASIC-ovi kabini možeš voziti još dva čovjeka sobom,kao kod mene. Moja baka kaže da imam BUS

http://www.mojalbum.com/reider/svasta/oranje-2012/20325308
 
T

tuaregr10

Guest
Da idem po redu:zbog piče (ovaj smajlič)nema problema.Ako dođeš u MB javi se i odemo u kakvo gostionu,nema problema i još kamo,što če te zanimati.

Hvala za pohvalo traktora.Sam zadovoljan zbog jeftinjih djelova,svuda jih ima,i svak znaje popraviti ga u prvom selu. gledano na ljeto izradnje (88)izgleda dobro da,a zato jer samo stoji i radi malo više nego ništa:D:mrgreen:
Snaga mi ni najgore kod njega.Zamene dovoljno što radi,a upravo takav traktor treba da ima dobar mjenjač,jer treba da preklopi hitro-upravo tada,dok ima još dovoljno snage.A majmuni u tvornici stave upravo ovom modelu takav glupi mjenjač.
Da se sekiram još više,bio je jedanput otvoren i išao po djelove.Želim kupiti sinhro osovine,imam novac u đepu a nečeš vjerovati,niso imali svih nadam se dadjelova.Jedan mu je falio i nisam mogao uzeti,a u drugo selo nije mi bilo se voziti po njega. I uzeo obične osovine.:mad:Sada ga više nečem razšraufati zbog ove stvari.Ako jedan put što slomim,tada sigurno čem:supz:
Ovo o kabini ne salžem se sa tobom. I u BASIC-ovi kabini možeš voziti još dva čovjeka sobom,kao kod mene. Moja baka kaže da imam BUS


Ovo za piće, nisam mislio da ti mene moraš voditi na piće, nego sam htio reći da mi se traktor jako sviđa, ali svejedno hvala na pozivu :finga:!!!!!!!!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Da idem po redu:zbog piče (ovaj smajlič)nema problema.Ako dođeš u MB javi se i odemo u kakvo gostionu,nema problema i još kamo,što če te zanimati.

Hvala za pohvalo traktora.Sam zadovoljan zbog jeftinjih djelova,svuda jih ima,i svak znaje popraviti ga u prvom selu. gledano na ljeto izradnje (88)izgleda dobro da,a zato jer samo stoji i radi malo više nego ništa:D:mrgreen:
Snaga mi ni najgore kod njega.Zamene dovoljno što radi,a upravo takav traktor treba da ima dobar mjenjač,jer treba da preklopi hitro-upravo tada,dok ima još dovoljno snage.A majmuni u tvornici stave upravo ovom modelu takav glupi mjenjač.
Da se sekiram još više,bio je jedanput otvoren i išao po djelove.Želim kupiti sinhro osovine,imam novac u đepu a nečeš vjerovati,niso imali svih nadam se dadjelova.Jedan mu je falio i nisam mogao uzeti,a u drugo selo nije mi bilo se voziti po njega. I uzeo obične osovine.:mad:Sada ga više nečem razšraufati zbog ove stvari.Ako jedan put što slomim,tada sigurno čem:supz:
Ovo o kabini ne salžem se sa tobom. I u BASIC-ovi kabini možeš voziti još dva čovjeka sobom,kao kod mene. Moja baka kaže da imam BUS


Ovo za piće, nisam mislio da ti mene moraš voditi na piće, nego sam htio reći da mi se traktor jako sviđa, ali svejedno hvala na pozivu :finga:!!!!!!!!


Danas smo palili 7245 prvi put odkako je snijeg dosao..

Bilo je oko -5..

[YT] v=vGBt8bBRxQQ&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ&index=1 [/YT]
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
nek se brze zagrije...:lol:

Ali rožđi ko stari jelen, sve nakašljiva.

Inaće, tako pale i 3zekana (5211, 6211, 6911) u susjedstvu. Pun gas i verglaj mili dok se njemu ne prohtije, kad sastavi, onda zalet do punog gasa, pa mu smanjiš ručni gas na malo jači ler.

Uz to, imaš lupanje iz motora (povečana zračnost između stijenki cilindra i klipova - hladno) + nije ostvareno hidrodinamičko podmazivanje što rezultira povećanim habanjem dijelova motora.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ma to njemu paše :drinkers:

Majstore de nam ti reci sta je masini bolje najzdravije kad se pali, da vidimo stvarno kako se to treba da radi..Vidim ovdje svi imaju razlicita misljenja..:supz:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Isto kao i kad tebe netko u 5ujutro po zimi iz kreveta ispali na atletsku stazu, onako, za dobro jutro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Majstore de nam ti reci sta je masini bolje najzdravije kad se pali, da vidimo stvarno kako se to treba da radi..Vidim ovdje svi imaju razlicita misljenja..:supz:
Diplomatski odgovor bi bil da ga po ovoj zimi netreba ni paliti, a ako se baš mora najbolje bi bilo da stoji u nekoj šupi pa bi mu bilo puno lakše. Več sam negde pisal da ak se ima za kojekakva skladišta, šupe i nadstrešnice, moralo bi se nači i za to.

A ako se baš mora navodno je najbolje upaliti i ostaviti da na leru drglja dok ne postigne kakvu takvu temperaturu ;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tako i ja uvijek radim. barem 10 minuta ga ostavim na 600-700 okretaja,hauba pokrivena s dekom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za onog ko mora često paliti traktor zimi i po velikom minusu, najbolje bi bilo ugraditi električni grijač u blok motora. Kad se tako ugrije i na - 20 pali ko da je + 20 :gitarist:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Postoji mogučnost ugradnje takvog grijača u bilo koju raketu. Slažem se da je to :rolleyess:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ja sam danas palio al posto mi je los akomulator dopunjo sam ga i za to vreme od pola sata stavim pod karter brener i bocu podesim mali plamen da umlaci karter i ulje i upali ko mina.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ja sam danas palio al posto mi je los akomulator dopunjo sam ga i za to vreme od pola sata stavim pod karter brener i bocu podesim mali plamen da umlaci karter i ulje i upali ko mina.
Da ti ne zapališ traktor. Barem drži brener na očima:?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jeste taj grijac na struju je naj bolja stvar, kod mene kum ima na Zetoru 7245 takav i pali bez po muke, a i mi smo bas danas ugradili u auto, prije smo u drugom autu imali i stvarno ekstra stvar, ne samo sto lakse pali nego je autu zagrijan pa odma ima grijanje :p.
Usput zna li neko gdje na ovom podruciju ima kupiti tih elektro grijaca, posto smo mi sebi morali naruciti iz Svedske.

A moze i kvarcna pec pod karter, samo ju treba malo pripaziti.

Ja spadam u ove sto cesto pale traktor zimi, minimalno svaki drugi dan, se pali, a zna i svaki, sreca pa Europard ima dobar grijac, kakav do sada nisam vidio pa na ovim minusima pali kao mina
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Usput zna li neko gdje na ovom podruciju ima kupiti tih elektro grijaca, posto smo mi sebi morali naruciti iz Svedske.
Za auto neznam gdje bi to mogao naći ali za traktor bi mogao potražiti u trgovini "Agromarić" u Prijedoru i Omarskoj. Ako nema možda bi se kod njih moglo naručiti... :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh