• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Šta je sa dijelovima i servisnom podrškom za Case? :scratch
Za ovog Zetora ne piše cijena al sigurno je dosta skup :madmana:
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
potpuno si u pravu. ja sam mislio da je najveci problem zaradit novac,i onda kupujes sto zelis,ali sad vidim da nije tako. od 30 traktora koje smo vidjeli,uvijek neka kvaka ima,uvijek nesto ne stima...recimo kod jednog dede u daruvaru je bio prekrasan 7340,2007.g.,sacuvan. taj traktor je kupio od jednog mog poznanika,i dao za njega 18 000e,a sada trazi 20 000.ali kad smo dosli tamo,on se kleo u sve svece i boga da je on prvi vlasnik,a mi smo znali da nije tako. nakraju nas je prakticki istjerao iz dvorista.

sad sam najzainteresaniji za ovaj:

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6340-oglas-5721012

traktor je fenomenalan,ima sinkro mjenjac,multipower,cararro prednji pogon,brzo kopcanje,zracne kocnice,34 cola kotace,vidi se da je za njemacko trziste po plocicama, perfektno sacuvan,ide ko zmaj... meni je cijena povoljna,ali se stari nesto necka,veli da bi on mlađi traktor,da je to dosta novaca za traktor iz 1998. jedino kaj traktor nije nikad bio registriran u HR,pa se bojim da tu opet ne bi bila neka mućka,makar prodavac tvrdi da se moze registrirati,samo da on nije imao potrebu za tim.


mislim da je kabina starija nego sam trator koliko sam vidio 6340 od ljudi kojih ih imaju. puno je to novaca za taj traktor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@ marko: sorry :oops:

@ ŠANANA: kaj se tice ovog zetora,tu se slazem s Cowboy-em,sigurno je papreno skup,debelo preko 20 000e.

@ mladenko: nije,kabina je original,imas na avtonetu puno tih novijih zetora s takvom kabinom,i po meni mu puno bolje stoji nego ona veca. puno novca? ne znam,meni se ne cini tako. kad smo ga gledali,vozili smo se dosta s njim,tamo su sve sami bregovi,traktor je isao ko lud! vozio ga je moj prijatelj koji ima 7340 turbo iz 2006. i kaze kako se iznenadio kolika je mala razlika u primanju gasa,i kak ovaj lijepo ide.
a sad,dal on vrijedi tih novaca ili ne...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
@ marko: sorry :oops:

@ ŠANANA: kaj se tice ovog zetora,tu se slazem s Cowboy-em,sigurno je papreno skup,debelo preko 20 000e.

@ mladenko: nije,kabina je original,imas na avtonetu puno tih novijih zetora s takvom kabinom,i po meni mu puno bolje stoji nego ona veca. puno novca? ne znam,meni se ne cini tako. kad smo ga gledali,vozili smo se dosta s njim,tamo su sve sami bregovi,traktor je isao ko lud! vozio ga je moj prijatelj koji ima 7340 turbo iz 2006. i kaze kako se iznenadio kolika je mala razlika u primanju gasa,i kak ovaj lijepo ide.
a sad,dal on vrijedi tih novaca ili ne...

Da zekan je ko golf drži cijenu. kabina otom potom bitno da je uredna. ja sam malo tražio na pik ba, je***e tamo ima zekan ko u priči. ali svi do jednoga su iz norveške, svicarske, to nemožeš znati povijest traktora ni da hočeš.
ali ima meni par interesantni, npr 6441 i 7341
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znaci,ne sviđa ti se kabina?:twisted: da,ali i kod nas je tesko saznati povijest traktora,ljudi lazu i miljaju da su su to drame...
oni su i meni interesantni,steta kaj ih kod nas nema vise za prodaju...
a koliko negdje kosta carina i davanja koja treba platiti pri uvozu iz bosne?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cijene su kod vas nesto nize,a traktori izgledaju bolje sacuvani.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
znaci,ne sviđa ti se kabina?:twisted: da,ali i kod nas je tesko saznati povijest traktora,ljudi lazu i miljaju da su su to drame...
oni su i meni interesantni,steta kaj ih kod nas nema vise za prodaju...
a koliko negdje kosta carina i davanja koja treba platiti pri uvozu iz bosne?

Čim mulja vidiš da je nešto kemijano... ma znam i ja kada sam kupavao universala, prošao pola HR i ajme majko. više od 50 % traktora kada sam vidio nisam ni izašo iz auta kakvi su bili. Prije godinu i pol dana sam našao universala 550 dtc iz 91, i taj koji je prodavao, rekao da se to da srediti za male pare, mislim da je bilo 8.500,00 eura sve zajedno da ga upelja u hrv. jbg ipak su oni mešatari pa znaju. a malo mi izgleda zetor staromodano, moje mišljenje, a opet
ne kupuje se traktor po izgledu, ako je on u dobrom stanju samo loži.

Meni se dopada ovaj 7245 pa ko zna poslje nove godine kaj će biti. možda...:gitarist:

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-7245-oglas-5995557
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Jel mijenjao neko semeringe (velike 180x150x15) u prednjim bočnim reduktorima kod Zetora? Desni mi malo pušta ulje, ništa značajno (trebalo bi mu pola ljeta da svo ulje izadje) ali prlja felgu strašno. Znam gdje se semering nalazi ali mi rasklapanje nije jasno, nisam siguran sa koje strane treba krenuti, jel spolja ili iznutra (ako je iznutra prvo bi trebalo potpuno skinuti reduktor sa traktora)? Ako je neko radio svaki savjet bi bio koristan, da ne rasklapam nešto ako nema potrebe.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mijenjao sam ja, odnosno mijenjao je majstor na mom traktoru.
Što se tiče rasklapanja, ima tu puno posla. Prvo moraš skinuti vanjski zupčanik bočnog reduktora, odvrnuti navrtku i skinuti vanjski manji ležaj, naravno prije toga skini felugu. Zatim trebaš povaditi bolcne iz aksijalnih ležajeva i onda sa osovine samo svučeš srce feluge na kojem se nalaze "trkači" reduktora. Za rastavljanje reduktora da bi došao do semeringa će ti možda trebati i presa, meni je trebala...
Ima tu dosta posla da bi se došlo do tog velikog semeringa i treba znati kako rastaviti reduktor. Žao mi je što nisam slikao kad smo to radili, teško je objasniti ovako bez slika.
Jedino da postaviš pitanje u temi mehanička radionica vjerovatno član muhanicar ima neke slike.
Ili ako budeš radio onda postavi slike pa ću pokušati polako objasniti korak po korak. Ako ima šta nejasno ili sam loše objasnio slobodno pitaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Jel mijenjao neko semeringe (velike 180x150x15) u prednjim bočnim reduktorima kod Zetora? Desni mi malo pušta ulje, ništa značajno (trebalo bi mu pola ljeta da svo ulje izadje) ali prlja felgu strašno. Znam gdje se semering nalazi ali mi rasklapanje nije jasno, nisam siguran sa koje strane treba krenuti, jel spolja ili iznutra (ako je iznutra prvo bi trebalo potpuno skinuti reduktor sa traktora)? Ako je neko radio svaki savjet bi bio koristan, da ne rasklapam nešto ako nema potrebe.
Imaš ovakve reduktore gore?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nije potrebno rastavljati reduktor na način koji ti je Cowboy opisal (zajebo ga majstor ili se i on učil)

Skineš reduktor na način da odšarafiš ova 4 šarafa odozgo i 4 odozdo, na nosačima ležaja imaš 2 rupe sa navojem u koje mečeš šarafe koji služe kao radapciger (pazi navoj je fini i ako ih sjebeš najebo si), izbiješ barem jednu košuljicu ležaja van da bi skinul reduktor, kad ga imaš vani videl budeš 8 šarafa kojisu osigurani limičima, skineš ih dole i ispod budeš videl tri gumena čepa, izvadiš ih van i u njima su isto navoji koji služe kao radapciger (opet fini navoj pazi da ne sjebeš) To ide van jako teško i ako to uspiješ izvaditi na konju si, kad je to vani dolaziš do semeringa koji tebe zanima. Zamjeniš semering i naprešaš pod 20 tonskom prešom nazad.
Problem je samo skinuti nosače ležaja (obično zahrđa) i onaj dio glavčine koji se vadi sa tri vijka,ostalo je sve bajka.

Jedva jedna slika rastepenog , ako bu trebalo ima još.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako bi trebala izgledati presa za taj podhvat .Za nekih desetak dana ja cu imati jedan takav posao pa mogu ti detaljno poslikati postupak rada.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Dal bi mogao da napunim reduktor nekom mašću, ne previše gustom i ne previše rijetkom koja n e bi isticala napolje? Rasklapanje djeluje kao prilično nezgodan posao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Pošto veliš da ga za pol godine nemože isprazniti, nadoljevaj dok ne počne teči, a ako te smeta za oko postupak znaš.
Tekuču mast nebi preporučil da nebi bilo žeščih kvarova
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma nije me zajeb'o majstor nego sam to skinuo da to sran*e bude što lakše jer sam ga morao nositi pod presu da ga rastave. Ovim vijcima kod mene nije išlo a čisto sumnjam da će i kod njega ići. Zato ako bude morao nositi pod presu nek to olakša što je više moguće jer tu dvojica ljudi imaju šta nositi a gepek u auta ne smije biti trul da ga ne psovali :p :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh