• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
petar kaže:
Kiki, 5 spora bi ti trebala biti brža od 1 brze a sporija od druge.

da tako je i u sporoj 5 je jači i bržiji neg u prvoj direktnoj.
da nebi bilo zabune da se razumijemo. u prvoj se bolje muči nek u 5. a ja sam baš radi snege u prvoj probao i išao je, jest da je motor osjetio al išao je, a dok sam ga stavio u sporu 5 imao je više snage i sitnicu bio bržiji samo me nervirao spor rikverc morao sam ga ga stvalj stalno u brze da se okrenem a prdnji pogon treba onda isključiti pa dok proceduru napravim izgubim vrijem dok bi več povuko 10 metara
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
imam jedan problem. zetoru neče dizati hidraulik. na prazno diže poluge a tanjurače nemože dignuti. samo me zanima dali bi onaj otraga šeraf što je za štelanje na odvijač, dali bi se to moglo tamo pomaknuti ili nije regulator dobar????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Kad uključiš kiper dali motor dobi opterečenje?
Ona ručica gore na poklopcu dali je dobro okrenuta ?
Kaj se događa kad ugasiš motor dali poluge padaju?
Nekužim koji regulator?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
a si kad u regulatoru menjao gumice, najverojatnije bi ti to bila greška ak su poderane ili ispucane
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ovak izvađena stara pumpa van stavljena nova. repariran je cilindra koji podiže poluge i stavljene nove gumice i karika. regulator je ona kocka gore što ručice od hidraulika idu na nju. regulator je ostao netaknut. ali kolega je sjebao stvar odšerafio je je onu maticu koja drži šeraf za regulaciju i nekoliko krugova ju je okrenuo a nezan kolko. dali bi se moglo dogoditi da pumpa nemože pogurnut zrak van pa da falš zrak zbog tog nemože podiči hidraulik. ili bi bil problem ovaj šeraf ili nekaj drugo več me to malo nervira :evil:

dok je na staroj pumpi sve funkcioniralo savršeno i regulator jedino je cilindar koji diže hidarulik bil koma i pumpa nije više imala snage dizati samo je tulila i na punom gasu jedva jedvice dignuo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
muhanicar kaže:
Kad uključiš kiper dali motor dobi opterečenje?
Ona ručica gore na poklopcu dali je dobro okrenuta ?
Kaj se događa kad ugasiš motor dali poluge padaju?
Nekužim koji regulator?
Od toga svega si mi samo odgovori kaj je regulator.
Na tom šarafu se štela regulacija finog hidraulika i mislim da to nije problem.
Pošto veliš da na prazno diže onda nema falš zraka.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pogledat ču sutra. a ako je otišla gumica koja ulazi poklopac odozgora onda nebi uopče dizao jer bi mu tu ulje bježalojel tak. neznam vidjet ču sutra pa ču ti znati detaljnije reči
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo gumice sve su ok. pumpu uključim i povučem ručicu za kiper i motor skroz lagano osjeti dok je na staroj pumpi osjetio bolje. 200 kg diže bez problema a recimo tanjurače nemože dignut. sve je novo osim one kocke na koju idu ručice. a ona bi trebala raditi kad je radila na staroj pumpi.
neka caka postoji s štelanjem a više neznam gdi ni kaj več sam puko.

i ona opruga (feder) koja je ona je bila savinuta skupa s polugicom. čak mi se čini da bi ona uzrokovala probleme al nemogu ništa tvrditi. ako tko zna kaj bi se moglo tu još dogoditi nek kaže jer više sam lud od tog traktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Ako si provjeril ona 2 oringa ispod poklopca hidraulika onda provjeri i ona 2 ispod na poklopcu pumpe. Možda ti je kojega slučajno odsjeklo kod ugradnje. Usput provijeri i sigurnosni ventil na pumpi. Ako budeš skidal poklopac hidraulika sigurnjak ti je i na cilindru. Iako mislim da u njima nije problem pošto veliš da je prije bilo bolje.
Nisam skužil kaj je sa onom polugicom na kojoj je opruga?
Dali ti inače na prazno diže do kraja i dali ima regulaciju?

Nemoj gubiti živce još si mlad.
Nadm se da budemo riješili ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
gornja gumica na poklopcu je dobra još mi jedino preostaje da pogledam donju.
diže na prazno i do 200 kg normalno i regulacija radi.
evo slike.
29fb46ec.jpg

to je ta opruga koja je označena crvenom bojom s polugicom koja je savinuta a trebala bi biti ravna.
ovo zeleno značeno je ta mala gumica na kocki i ona se nije savinula.
ono tam plavo je poklopac na koji se šerafi pumpa sa plavim označeno dolazi gumica jedna također. nju nisam sad izvadio tak da neznam jel oštečena.

ovo je ta pumpa nova stavljena original zetorova i ovo drugo je cilindra koji diže.
44c060bc.jpg
46529ca1.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
¸Kikič ovaj svaki čepić koji si zaokružil plavo i zeleno se da izvaditi i sa svake strane na njega ide gumica. Znači po čepiću idu 2 gumice.
Ona polugica se nije sama savinula nego si ju ti savinul kod ugradnje ili vađenja ili neko prije tebe. To nema veze sa snagom dizanja nego sa regulacijom.
Provijeri te gumice i da ti se negdje nije omaknulo pa da nisi pod neki šuplji vijak ili sigurnosni ventil zaboravil metnuti bakrenu pločicu. Ili da nisi kojega dovoljno stegnul pa tu gubiš pritisak.
Postoji mogučnost da si možda okrenul naopačke gumice u cilindru (bez uvrede) ali mislim da to ionak nebi imalo veze jer ima još i karika.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma kave bi bilo uvrede. gumice sam 1000% dobro okrenuo jer kako daje pritisak tako one bolje brtve tak da nije to. negdi propušta drugdje ulje još ču vidjet da li je koja gumica oštečena pa da tu zeza nešto.
pumpa je stegnuta dobro i sve su bakrene šajbice stavljene sve brtvi. još ću te gumice provjeriti pa čemo vidjeti. a ako nije to kaj bi još moglo biti da odma pogledam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Neke druge ideje nemam. Ali sam siguran da negdje gubiš pritisak.
Ako nemaš sa čim izmjeriti pritisak moral bi motor na leru osjetiti opterečenje.
Dali imaš sa čim ispitati sigurnosne ventile?
I dali si možda kaj po njima štelal?
U razvodniku veliš da nisi diral ništa a prije je bilo bolje tak da ne vijerujem ali kad imaš več rastepeno promijeni gumice i u njemu. Ako to nisi nikad radil budi oprezan sa ventiličima i oprugama koji su unutra. Kad rastavljaš pazi da ti dijelovi ne iskoče iz njega. Obavezno prebrtvi cijeli razvodnik i one poklopce sa strane.
Koristi samo orginal garnituru oringa.
Ali ja nekak najviše sumnjam na onaj dio od pumpe do razvodnika ili na sigurnosne ventile.
Imal sam jednom slučaj da je zbog neispravnog ventila pukla pumpa. Pukotina je bila ko las tak da obrati pažnju i na to.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo jedna gumica je bila malo lošija i nju sam promjenil na kocki. izvadio sam pumpu ponovo van sve je stegnuto i donje gumice su dobre obadvije. tj nove su. pritisak ču probati izmjeriti s nečim.

sigurnosne ventile nisam dirao ništa tak da nisu taknuti. još uvjek su oni limiči na njemu osigurani s žicom. a to baš radi toga nisam htio dirati.
još mi jedino preostaje da prebrtvim razvodnik pa čemo vidjeti. pa sve sam i koristio original ništa zamjensko.

a kako poštelati točno te ventile???? kako budem znao da su dosta poštelani???razvodnik ču izvaditi van pa ču ga predihtati i staviti nove gumice i staviti sve nazad gore pa čemo vidjeti

i još sam zaboravio napomenuti da je pumpa od novijeg tipa tj seje 6245 i ostalih. sve je isto samo ima veči protok ulja i jača je podizna sila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Ako imaš aparat za štelati dize napraviš redukciju i u nju stegneš ventil.
Pritisak na kojem propušta bi trebal biti oko 175 na pumpi a onaj na cilindru ti je dosta 120.
E sad kaj se pumpe tiče to mislim da nije dobro jer ako je veči protok dali to može razvodnik propustiti?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ljudi koji su ugrađivali več u zetorovom servisu gdi sam i kupio djelove rekli su da su več nekoliko slučajeva tak složili i da nije bilo nikakvih problema. samo da je traktor imao veči kapacitet pumpe al također da su nešto morali poštelati e sa kaj neznam. sutra ču iči kod njih i pitati da li to mogu poštelati pa čemo vidjeti o čem je riječ jer više neznam gdi je problem. na to sam ja odma sumnjal da pumpa prejaka i da to onda razvodnik zeza al nisam biol siguran opet sam mislil da mi je nešto promaknulo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
A dali si onda otvaral razvodnik i kaj si unutra našel?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nisam ga diral sad ču ga rastaviti. išao sam završiti kombajn tak da onda krenem na zetora. sad je lagana pauza pa ja odma skuknuo do neta da vidim
 

Najnoviji postovi

Na vrh