• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
To ti je ručno kvačilo za kardan. Znači to povuče i onda drugom ručicom uključi kardan, kad to kvačilo pusti kardan se vrti. Ako se sa nekim priključkom treba okrenuti na uzglavnici ne mora isključivati kardan niti stajati sa traktorom, samo povuče ovu ručicu kvačila i kardan stane. Pri tom ne mora držati tu ručicu rukom jer je poput ručne osigurana tzv. "skakavicom".

pa to isto imaju i starije linije, sam nije tak nego imaju ručku ko ručna, digneš ju u zrak, kardan stane, spustiš ju, on radi.... ubilo se za okretanje, pogotovo za berač i takve stvari.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Koje starije, to imaju i prastare linije, evo naprimer 4911.
pital je neklad davno jedan lik, kaj to ima dve ručne?
Aha, jedna za levu, a druga za desnu :icon_lol::icon_lol:

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Covek iz okolice vg kupil prije 3mj df oko 90ks ful oprema sve kaj se nudi osim prednjeg utovarivaca cak ima tipke za hidrauliku vani kod zadnjih lampi ko fend i kostal ga je s popustom ravno 50000eura.
Taj dajc je kraci od ove proksime,pa 15000eura je ipak velika razlika i da dajc je vodeno hladenje i rezervar od 110litara.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
decki,ako je clan Zetorproxima napravil s njim u dvije godine 400rs,ni nema potrebe za nekom ludom opremom,i velikim nadoplatama jer je neisplativo. malo mozda je skup,al traktor je cisto u redu,lagano ga je odrzavati,i kod njega bude izdrzal s takvim rezimom rada jako dugo.
evo,i ja sam zakacil "balirku" za svog,tak bar i nakon 4 godine svi misle. :D::D:

wqe8.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobra ti je balirka,al malo radi prevelike bale za moj ukus nemam ih s cime vozit doma....:D::D::D:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kolega nek te dugo služi.Ako si zadovoljan sa njime neka super.
ali isto ni meni se nesviđaju previše ti novi zetori,ai cijena im je prevelika. Mjenjač 10+2 pa to imaju stari zetori iz 80-ih godina,dva para hidraulike ja imam na universalu iz 97god,ti bi morao imati barem 4. Kolko vidim nemaš ni izvod za povrat ulja,onu nulu što imaju stari zetori jedino mi se svida sta ima klimu a ostalo 0bodova još kad cujem cijenu 34500€ koja je stvarno paprena,pa tolko sam ja dao za df-a koji je najmanje dvije stepenice iznad zetora. Kolega nemoj se ljutit,samo dajem svoje mišljenje :drink:

Ne pa ne ljutim se. Meni nije trebala neka luda oprema jer je ovaj zamijenio stari 6245 i njemu pomaže u poslovima tako da mi ne treba bolji mjenjač, a što osnovnije to će dulje ići i popravak će biti jeftiniji.

A što se tiče izvoda znači imam 1 i 2 jedan tjera ulje, a drugi je povrat ulja i to je dvoradni cilindar,a ako mi bude koji više trebao samo uzmem još jedan par... A imam i ovu 0 kod utičnica za zračno kočenje i to je valjda za neke kočnice nemam pojma jer to ne koristim. Meni se sviđa što ima i jednokružno i dvokružno zračno kočenje što nema ni dajc, ni hurlman,same,lambo,itd i još prednju vuču uključuje preko kompresora.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Covek iz okolice vg kupil prije 3mj df oko 90ks ful oprema sve kaj se nudi osim prednjeg utovarivaca cak ima tipke za hidrauliku vani kod zadnjih lampi ko fend i kostal ga je s popustom ravno 50000eura.
Taj dajc je kraci od ove proksime,pa 15000eura je ipak velika razlika i da dajc je vodeno hladenje i rezervar od 110litara.

Pa moj ima rezervar 130 litara. I imam i ja ovu ručku nazad s kojom mogu dizati i spuštati hidrauliku izvana.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Slikaj ti njega kad bu imal 4000, a ne sad dok se još nije ni razradil :icon_wink:

Slika ću ti moj 3511 koji je napravio preko 10 000 rs i još uvijek ide kao zmaj, a i 6245 mi sad ima 7400 rs i isto ide odlično. Na 6245 je generalka urađena na 7000 rs.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
ovaj zetor je super za našeg člana, a nebi se ni ja bunio da imam takvo što, ali općenito s obzirom na cjenu nije to to, trebalo bi tu bi još stvari i ljepše odrađeno nego li je to slučaj, više me podsjeća na neki farmtrac iznutra nego na traktor koji kao i druge marke tog ranga imaju to puno bolje odračeno.
i da ZETORPROXIMA90 nemoj se ljutit što smo baš tvog uzeli za raspravljanje o nedostacima, ali jedan je od primjera
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dobra ti je balirka,al malo radi prevelike bale za moj ukus nemam ih s cime vozit doma....:D::D::D:

Ma ima varijabilnu komoru,moze radit velike,male,kockaste,trokutaste... :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
i tak ljepo fino riješio magnetni filter, novo sito, sve složio, iskipao prekjučer 2 m3 šodera bez problema, i danas opet isti problem da neće kipu dizat... bit če red mjenjat pumpu :(
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
I dobro, ništ nisi pogrešil. Ionak bi sito trebalo mjenjati kod zamjene pumpe samo uz novu pumpu bi trebalo i novo ulje, pod obavezno.
Gornji dio si riješil, tj siguran si da je razvodnik u redu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nemam pojma ni di je uopće razvodnik niti kak izgleda, ulje sam lani stavio novo..imam na kiperici 3-djelni cilinder, prvi klip izvuče van i onda stane i samo zuji..,. a ovak, za stroj podić, to ide...sad kad budem mjenjao pumpu, budem i ventil pritiska zamjenio isto.. a za taj razvodnik, nemam pojma
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Potraži nekog ko ima manometar i ko se razumije da proba pritisak izmjeriti da ne bacaš lovu za pumpu i ventil bezveze.
Nezaboravi da je sigurnjak (ako je novi tip oko soma kuna)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pumpa je nekih 900, i ventil 250.. pa kaj ima u tom razvodu, jel ima i u njemu kakvo sito, ili nešta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj je to 6340?
U razvodniku su gumice i ventiliči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da je tam sigurnjak od novog tipa, ali nisam baš siguran.
Buš videl kad raskopaš.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
a taj razvodnik, jel on ispod sica, tj ispod one ploče na čem sic stoji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh