• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zetori serije X745 (ne odnosi se na 7745) su imali tzv. laku prednju vuču. Slična je onoj na Fiatu i Univerzalu, ima okrugle tanke "trube" i diferencijal odnosno kardan sa strane.
Serija X945, X045, X245 imaju tzv. tešku prednju vuču. Kod njih su "trube" masivnije i imaju kardan u sredini, mada može i ona biti sa kardanom sa strane kao što je npr. na Kristalu 8145. Ove teške prednje vuče postoje sa automatskom blokadom diferencijala i bez te blokade.
Carraro vuča se može naći na traktorima serije X340, mada se može naći i Zetorova teška, to vjerovatno zavisi od tržišta. Carraro nema neki sistem kočenja nego blokadu prednjeg diferencijala a to imaju i neke Zetorove teške vuče.
Carraro vuča nema centralni bolcn kao teška vuča pa zato izgleda niza. Zapravo niži je samo "nos" haube a klirens je otprilike isti na obe vuče.
Što se tiče ajnšlaga neznam kakav je na Carraro vuči ali ni kod Češke tj. Zetorove teške vuče nije na svakoj isti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
ovo je zetorova prednja vuca,i ona je kako ti kazes teska,masivnija,i ima kardan sa strane.
carraro prednja vuca nije tako jaka,i ima kardan ispod u sredini,sto mu dosta smanjuje klirens.
vidio sam i jednu i drugu,meni se vise sviđa ova opcija sto ja imam!
edit. tek sad sam skuzio da pricas i dadinom zetoru...

Nemam kardan sa stranenego ispod po sredini. Znam da ima manji ajnšlag ali ne smeta i nemam blokadu prednjeg diferencijala jer kad uključim šperu ne kopaju obadva prednja ( barem mislim da je to to )
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Blokada prednjeg diferencijala je automatska i nema nikakve veze sa blokadom zadnjeg diferencijala. Ako je ima onda obadva prednja točka vuku bez obzira na to dali su zadnji točkovi blokirani ili nisu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Dali netko zna jeli ispod ovog čepa kakav filter, magnetni, ili šta, radi se o ovisnoj pumpi hidraulike 6340
 
Posljednje uređivanje:

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Šta mislite, jel može prednja vuča od 7045 da se stavi na 7011,dakle da se zamijene prednji mostovi sa pogonom i uključivanjem? Isti je volan u pitanju na oba traktora, dakle onaj klasični, nije sa orbitrolom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Može i na 77-icu. Obrati samo pažnju na dimenzije zadnjih guma, da bi mogao prednje uskladiti.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
A nema se para, a da ima, naisao sam na povoljan 7711 Turbo na oglasima, nema kabinu ali ima roll-bar. Da mogu da ga uzmem, prebacio bih sa mog 7045 prednju vuču na njega kao i kabinu i dobio odličan traktor a 7011 bi prodao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je i tebi puklo?
Nebu ti iscurilo ulje mozda 1dl meni na 5211 je iscurilo 1dl.
Nazovi agroprodaju i pitaj dal imaju i koja je cjena
Zg 016115725
Vg.016215021
0959015069
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kaj je i tebi puklo?
Nebu ti iscurilo ulje mozda 1dl meni na 5211 je iscurilo 1dl.
Nazovi agroprodaju i pitaj dal imaju i koja je cjena
Zg 016115725
Vg.016215021
0959015069

ma raskopao sam, zahvaljujem se svima na pomoći... Prva stvar, ono šta sam našao unutra na magnetu, mislim da to nije apsolutno nikad skidano, jel nisam ni ja znao da oni sa ovisnom pumpom to imaju, i dobro da je hidraulik radio ikako... a sito sa puknutom mrežicom sam izvadio van.. i sad, kad sam već u tom poslu, jel on ima na sebi još kakvih kerefeka osim ta 2 filtera na šta treba obratiti pažnju?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma raskopao sam, zahvaljujem se svima na pomoći... Prva stvar, ono šta sam našao unutra na magnetu, mislim da to nije apsolutno nikad skidano, jel nisam ni ja znao da oni sa ovisnom pumpom to imaju, i dobro da je hidraulik radio ikako... a sito sa puknutom mrežicom sam izvadio van.. i sad, kad sam već u tom poslu, jel on ima na sebi još kakvih kerefeka osim ta 2 filtera na šta treba obratiti pažnju?

Ako nisi mjenjal ulje duze od 5god bilo bi ga dobro promjenit oko 30l transhidrola,i imas filter kartonski ispred rezervara prvi od 3komada.

image shack
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jel nije onaj prvi lonac, od filtera ulja, (koji nosi na sebi broj 2) trebal biti malo udesno okrenut kod montaže?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj je puko unutra na sarafu prije 5god pa sam kupil novi i novi je bil srebrni i farbal sam ga tad kad je bil gore al tak je svejedno kak ga okrenes kad je okrugli.
Malo sam prejako stegnul patmi je na njivi u blizini kuce pukel i izbacal 5l ulja u 20sek i skuzil sam i odma stal i isel kupit novi loncic i ulje.
To mi je skola sad pazim kolko stezem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nijedan nije pofarban otraga, samo malo kolko ga magla vlovi, ali zato reba paziti kod montaže radi sveukupnog izgleda :icon_wink:.

Nisi trebal kupovati novog, to se da i popraviti :eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nijedan nije pofarban otraga, samo malo kolko ga magla vlovi, ali zato reba paziti kod montaže radi sveukupnog izgleda :icon_wink:.

Nisi trebal kupovati novog, to se da i popraviti :eek::

Ma pukel je unutra na dnu casice i imal sam posla i zurelo mi se mislim da sam ju platil tad oko 150kn plus bakrene plocice i 10l ulja i gumica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh