• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
u mom kraju su dvije,i tu ne kupujem nista,sve nabavljam kod hubzina,no on mi je malo izvan ruke pa idem tamo par puta godisnje i onda se opskrbim,ili dok je nekaj izvanredno.

Ja ponekad idem i par puta na dan 5km loše ili 10 km asfaltne cesta .
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Moze li mi netko reci nesto vise o zetorima 12045, 12145, 12245, u cemu je razlika osim u kabini? Je li preveliki potrošač i koje su mu mane, planiram kupiti nešto takvo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa navodno da svi oni hoce popiti,i to dosta,pogotovo u transportu jer su spori,ali i da su strasni radnici. u srbiji ima puno tih traktora,i tamo su na dobrom glasu. danas svi paze na svaku litru goriva,ali ako traktor ima dobar radni ucinak,ne vidim povecanu potrosnju kao veliku manu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Moze li mi netko reci nesto vise o zetorima 12045, 12145, 12245, u cemu je razlika osim u kabini? Je li preveliki potrošač i koje su mu mane, planiram kupiti nešto takvo.

Imamo ursusa 1224 koji je isti kao i 12145. Odlican traktor, veliki radnik. Na potrosnju se nismo nikad zalili jer stvarno nije velika. Moze biti da je u transportu velika posto je spor. Ako ces kupovati mogli bi trgovati :icon_winkle:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidi se i pravi je stroj!
Daj kad stavljas sliku odaberi link u post imageu hotlink za forume 1 i bit ce ti vece slike.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Vidi se i pravi je stroj!
Daj kad stavljas sliku odaberi link u post imageu hotlink za forume 1 i bit ce ti vece slike.

Dobro i Hvala. Znam da nije vezno za temu ali taj dan sam i ovo slikao usput. Valjda mi nečete zamjeriti ipak je to ljepota prirode

 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
jel to na njemu lagana zetorova vuča i koja je to godina, jer malo mi čudno da nema carraro prednju vuču i hidraulične klipove na prednjem mostu, a ne ovako sastrane, takvog još nisam vidio.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
jel to na njemu lagana zetorova vuča i koja je to godina, jer malo mi čudno da nema carraro prednju vuču i hidraulične klipove na prednjem mostu, a ne ovako sastrane, takvog još nisam vidio.

carraro,hidraulični volan, i pravokutne lampe na krovu su imali tek od kraja 95 godine
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Koliko sam čitao teškom vučom zovu ovu šta je kod mene ( zetorova proizvodnja ) a lakom vučom zovu cararo. Tako barem piše u uputstvu njegovom. Pa gore na kabini su pravokutne lampe a godina je 1994. Vidio sam ja jednog u sisku prije dvije godine samo je bio sav sje... Dečki rade u šumi
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imamo ursusa 1224 koji je isti kao i 12145. Odlican traktor, veliki radnik. Na potrosnju se nismo nikad zalili jer stvarno nije velika. Moze biti da je u transportu velika posto je spor. Ako ces kupovati mogli bi trgovati :icon_winkle:

Ajde posalji mi svoj mail na pp, pa da se dogovorimo
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zetor ima svoju laganu i tešku prednju vuču, a rekao bi da je ovo lagana jer mi je nekako tanka, ja imam carraro i čini mi se ovako po slikama da je deblja
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ovo je zetorova prednja vuca,i ona je kako ti kazes teska,masivnija,i ima kardan sa strane.
carraro prednja vuca nije tako jaka,i ima kardan ispod u sredini,sto mu dosta smanjuje klirens.
vidio sam i jednu i drugu,meni se vise sviđa ova opcija sto ja imam!
edit. tek sad sam skuzio da pricas i dadinom zetoru...
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cararo su navodno talijanske i kvalitetne i imaju veci ajnslag od zetorove masivne.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ajnslag ima veći to sam siguran, a sad koliko je koja jača to pojma nemam, jedino neki govore da carraro ima neki sistem kočenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh