• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Protu povratni, to još nisam čul :(giggle)::(giggle):

Jebo ga ti, kak je sito poslje ventila kad kroz njega prvo nafta ide?
Nije slika baš neka, ali ako treba tražim bolju.

 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
prije ventila od rezervar,krivo smo se razumjeli :) ak ima neki komadic veceg smeca onda zablokira gumicu pa nema funkcije...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hoce da kaze da bi bilo dobro staviti filter(sito) ispred nepovratnog ventila.Razlog je to sto se u nepovratnom ventilu brzo nakupi smeca i neodrađuje svoju funkciju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
prije ventila od rezervar,krivo smo se razumjeli :) ak ima neki komadic veceg smeca onda zablokira gumicu pa nema funkcije...

Ima smisla ta tvoja teorija, i sam sam o tome razmišljao da ga bude s vremenom zaštopalo smećem pa da bude opet isto, ali bar onda znaš u čem je problem, a i ak je rezervar čišćen, može tu dugo ići bez problema.. sam šta bi opet taj filter trebao ići između nepovratnog i čašice, pa mi to nema smisla opet, kak muha kaže, tu ima čašica sa sitom i stavljaš filter pred filter.. sad ga ebi šta je ispravno tu više :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ima smisla.Izbacis casicu i stavis nepovratni ventil i sito ispred.Cest uzrok vucenja zraka kod zetora su neogovarajuce bakrene podloske na kucistu casice.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Čitam priču vašu momčad o verglanju Zetora.E to je takva bolest njihova kažu jedni. Ovo zajebava i mene i to od tada,kad je zetor prvi put stavio se na dvor godine 2001 polovan.

Ne kužim zašto ne razumjete kolega kad kaže ovo o dodanom filtru prije nepovratnog. U tom slučaju stoji nepovratni između novo dodanog filtra i čašice. A monci ovo su i težke mahinacije i inovacije na traktoru.pitam se zašto ne radi stvar,koja je isprobana i radi kad je nova kod sebe?da trebamo nešto dodajati na sistem naftnega voda.

O tome ljeti priča i na slovenačkom forumu.
i šta kažu tam,koliko se sječam ,kad sam to brao?
I kod nas ima o tome puno štorija. No jedan je kaazo,da je mjenjao sve crjeva povratnih voda od dizna i stavio sve nove,prave objemke az crijeva,koja se da dobro pritegnut i ne ova orginal,koja su bolje nego ništa.
Al druge priče se pamtim,da je jedan kazao(to me zezalo i mene),da odmah baci čašico izpred AC pumbe vstran i crijeva direktno veži na pumpo AC.Jer filtrira nafto itak filtri fini u boci spodaj. Od tada kazao je taj tip,da radi bez hibno.

No ovo ču probati ja učiniti ,kad ču raditi servis u pomlad kod traktorja i tada ču vidjet.

I još ovo:Stavio ja nepovratni ventil upravo tamo,kdje je stavjen na sliki muhaničarja. I sva priča po starom. Nafta padne nakon 12 sati.A nekog vremena grijajo bakrane podložke,mjenjao ohišje čašice,mjenjao ručno pumpico,stavlajo nove objemke na crijeva. I priča naprijed po starom. Ne pali nakon 12 sati.

I sad prije paljenja-pumpam do nekog osječnog odpora na ročnoj pumpi :icon_rolleyes:i onda palim.....Ni to takav problem.To učiniš prvi put kad danom pališ,a sve naslednje palbe idu bre zproblema. Ma nije to takav problem,zbog kojeg noču nebih mija sna heh.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam mislio isto da sam riješio problem ugradnjom tog nepovratnog ventila na dovod goriva iza rezervara, ali problem je bio i dalje isti. Drugo šta sam napravio otpojio filter i ac pumpu spojio dirket na boš pumpu, i tad je palio bez problema, znači, u filteru je bio problem isto. Najveći problem u filteru je dosjed na onom oku na šta ide gumeno crijevo, nove pločice su pretanke i nemogu viriti iz onog oka i to sve skupa nemože vijak stegnuti. Njih sam isturpijao stegnuo, i više nikakvog problema nije bilo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moj Zetor 6245 jučer okrenuo 7500 rs, a getriba nikad otvarana :)


 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepi mi je i jedan od mojih favorita.
Jel ti iskace iz koje brzine?
Jesu mu prednje felge i utezi ili klasika?
Jer 5245 ima glatke obicne felge.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Normalni, stari češki most.
Poneki su imali lakšu izvedbu tog prednjeg mosta, s ravnim felgama, poput 5245.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Svaka ti čast.Kakvo izgleda osim toga da okrenio 7500!
Ovi model 72 imao je uvjek takvu vuču. Jednako vuču kao ima svaki 52 stavljeno,imali su poneki 6245!Ali nešto je bilo 62 i sa takvo kao na ovom na sliki.
Ovisno od naročila i za koji trg stvoren.Kod mog prijatelja stavljen ima na 62 most kao od mog od 5245. Ali taj most nije imao blokade diferencjala. Češki na sliki kod 72 pa su imali. Možda ne svi,ali bila je mogučnost naročila i vgradnje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Traktor je 89. godište i još uvijek nas služi odlično. Generalka je urađena na 7000rs i sad je motor odličan. Mijenjalo smo kočnice na njemu prije par godina, promijenili lamelu 2007., promijenili gumice u hidrauliku i na pomoćnom cilindru hidraulike, promijenili smo kardansku osovinu, radili smo prednji most znači promijenjeni ležajevi jer je "lavatao" po cesti. Uglavnom sad je u super kondiciji samo toči, pali i vozi i proxima je preuzela neke teže poslove tako da mu je sad lakše.

E sad onda kad smo ga kupovali prednja vuča je bila na izbor znači ona sa ravnim felgama ili original češka i mi smo uzeli ovu češku. Utega nema nikakvih, ali je prednji most sam po sebi dosta težak. S njim smo skidali preko 2t tereta. Znači 700kg viličar i paleta umjetnog 1300kg i to nosi na rikverc. Čak smo jednom i skidali paletu cementa 1500kg i naprijed je stalo par ljudi i uspio je i to skinuti s kamiona.

Ne iskače mi ni iz jedne brzine bilo kakav teret da smo vukli. Znači prije je vukao 15 metara drva sa jednosovinkom u koju stane 5 metara drva i sa dvosovinkom u koju stane 10 metara drva. I ja imam povjerenja u Zetora jer ih imam 3 u dovrištu i služe me odlično i ne bi ih mijenjao za bilo koju drugu marku traktora i valja napomenuti onu "Ako traktor onda Zetor" jer nema boljega :)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
I kod nas ima ljudi koji voze samo Zetore. Zašto tak,ima virojatno svak svoju priču. Ali dosta je virojatno ljudi,koji tako kažu kao ti,jer koji nije vozio ništa drugog i imao šta drugo.
Svim je dobar TV ako koji ne pokušava radit sa kojim novijim specialnim vinogradarskim traktorim,ali ljudi jih imaju još uvijek,jer nemogu da kupe novi traktor.
Nisam mislio u toj priči tebe jer te ne poznajem i samo znam,da je tako kod večih ljudi.!

ima dosta i ljudi,koji kaže jedan put Zetor i nikada više.
To je virojatno moj drug,koji ima tako mišljenje,jer žalio se mi jedanput oko njega.imao model 4341.

No ja ni sam neznam ,kod kojih sam ja u društvu:eek:nih koji hvale ili oni koji ga mrze.Sve ima svoje mane i dobre strane. U prvoj vrsti moj 5245 se mi ne sviđa je ima takvu veliku kabinu.Ovo je prva najbitnija stvar,koja mi smeta,ali više neču nabrojavat,jer sve drugo nije tako loše za mene,jer radim malo-vrlo malo sa njim.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Gledaj vozio sam ja i druge traktcimo sdf grupaciju i najbolje mi se dopao Zetor iz vise razloga i mali je cak 69. godiste i jos ide kao da je nov.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kod nas puno ljudi ima imt i iza je zetor,imt su ljudi znali prodat al zetora nisu nikad prodavali,zakaj pitam se?
Torpedo i dajc ima par ljudi al nisu toliko zastupljeni.
imt a ima najviše kod nas valda jer se radil kod nas u yugi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
U sistem hlađenja na zetoru 6340 mi nabija pritisak. Nema nafte ni ulja u sistemu samo zrak. Šta može biti razlog ?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
U sistem hlađenja na zetoru 6340 mi nabija pritisak. Nema nafte ni ulja u sistemu samo zrak. Šta može biti razlog ?

brtva na glavi.a sad koja to je teze znat.baca kompresiju u tekucinu i zato nabija pritisak.brtve nisu ni skupe pa najbolje promijenit sve i odma glave poravnat ako treba...
 

Najnoviji postovi

Na vrh