• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Najvjerojatnije neka od brtvi na glavama, al da baš nimalo nije masno u hladnjaku, čudno.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ako pusti brtva nije obavezno da ti baci ulje u vodo!A ako voziš tako još dugo vremena,virojatno bacilo bi unutra i ulje. ovo je početak svega toga.

promjeni brtve sve 4.Kod zetora rade idu ove brtve,a srečno,jer djelovi nisu skupi.

Jedni mehaniki prave,da treba stavljati samo destilirano vodu u hladnjak,da kamen ne maši rupe hlađenja i motor se počinje pregrijavat i pusti brtva.!??
Kod mene prije 2000 sati rada jedan čovijek je mjenjao 2 puta brtve na 52...
Možda je to to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Lani sam mjenjao antifriz koji je izgleda bio u njemu od kad je traktora i od tada mi se to počelo dešavati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ček malo, pritisak neki i mora biti, mali ali tu je.
jel tebi u radu izbaci vodu iz hladnjaka van?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
prvo je bacao na čep van pa sam vadio hladnjak van da ga operem i usput promjenio sva crijeva jer su stara bila malo ispucala a sad čim zatvorim čep do kraja nakon 2-3 minute počne puštati vodu na crijevu dolje na kileru i kad otvorim čep čuje se kako izlazi zrak. dok je čep otvoren ništa ne curi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa mora višak bacit,a i čep ti je možda otišel,jer malo tlaka mora biti.
do kuda naljevaš antifriz?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Sad je voda dok to ne riješim. Znam da baca višak van ali nesmije baciti da ostanu čelije suhe
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da čelije nesmiju biti suhe.
Jel zbaca kad se ugrije?
Dal kuha ili ti se čini da se grije jače nego inače?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
hladan ili ugrijan zbaca kad je čep zatvoren do kraja. kod mene se nije pregrijao. ako na išta pazim to je temperatura i ulje
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ti nakon 2-3min pocne pustat na izgusku van onda ti je sigurno neki dihtung glave dobio!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Znači i moj bi mogao raditi sa 3 metra rotodrljačom, samo sa običnim valjkom.. Ja sam mislio da za njih treba više snage!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ipak je ovo svjeze poorano,i ne ide preduboko,i vidis da ide u cetvrtoj sporoj. tri metra je previse za ozbiljan rad,ali zeko se bori iznenađujuce dobro,nije ni prevelik gas. 2,5m je najtaman,za tri metra bi morao biti neki šestak od stotinjak ks.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to se podrazumijeva,ali ja sam bio uvjeren da traktor od sezdesetak ks ko ovaj na videu ne moze ni mrdnut sa rd od 3m,a mali se ipak koliko-toliko bori.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@dado6340 jesi sta gledo oko traktora zasto nabija pritisak i bacati vodu na izdusak??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma ti zetori su precijenjeni...

pa i jesu,ali su u narodu poznati kao dosta pouzdani traktori,koji se lako i jeftino odrzavaju,zetor je u mnogim krajevima jos uvijek bog i batina,i zato on drzi cijenu,pa za 20 godina starog duplaka,uz malo srece dobijes 10-12 tisuca eura. uostalom,na zetoru,ako ga pazis,u 4-5 tisuca radnih sati mijenjas par gumica,kocionih cilindara,eventualno lamelu,i jos neke sitnice za sitne novce,a na razvikanim traktorima se događaju puno veci problemi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh