• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kvrcalo =cvrcalo ????:(giggle)::(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
da, najviše je zamaazan ak stoji mj dva da nejdem nikud pa kad prašina padne :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pa nije valjda da ga pereš svaki dan nakon posla sa njim!? Ja kako sam završio sa poslom i temperatura je bila oko nule stalno tako da nisam imao priliku do danas, al veći dio godine je čist..

El tebi hrđa ono tamo gdje je akumulator!?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Nakon jesenskog oranja, kabina na kemijsko, vani se detaljno čisti, tak i nakon sjetve, a između su transportni poslovi u kojima se i ne zamaže baš nešta. Kutija je premazana brodskim hempleovim prajemerom, pa temeljna pa boja, a tepsiju za sam akumulator sam napravio od kroma na poslu pa nema problema više...al ne sam on, sve i jedan stroj nakon završetka posla ide na pranje i konzervranje, kod mene je sve dobro garažirano i sve mora biti po ps-u, po tom sam pitanju ufff....
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni kutija još nije Trula,a tacnu sam prije dvije godine novu kupil stara je dokraja strula.
I moj je Čist veći dio godine,nakon većeg ili prljavijeg posla se opere i podmaze.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ma ja gledam boja lagano iznutra otpada, moram to riješiti što prije.. Kod mene je sve u suhom osima brnača/drljača/zubača, tanjurača i jednog pluga, jedino sam plug namazao rabljenim uljem..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
lepo je vidjeti čist i održavan stroj tu se potpuno slažem,ali veli jedna izreka: "čist traktor je produkt bolesnog mozga":confused::confused:
ja svojima prije svega gledam da im iznutra ništa ne fali,a izvana se na kraju sezone se opere i očisti i to je to, nema tu sad nekog pretjerivanja.
živciraju me ljudi koji glancaju i lickaju traktore i onda nakon desetak tisuća radnih sati on je praktički ko novi.vrate mu radne sate i kao takvog ga "utrape" nekom za masnu lovu, a jadnik kupi mačka u vreći..:icon_mad::icon_mad:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je tebi normalno da je traktor pun prašine i blata,tijekom cijele godine,ispiranje nemoj ni spominjat jer Niš ne vredi.
Jako puno ljudi ne održavaju a ni ne peru traktore i to je normalno aljkavom i neurednom covjeku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa sad moj stari Zetor je znal biti po 3 mjeseca blatan u šumi svakih 60 sati dobil novo ulje i bliži se 30 000 rh da sam ga svaki dan pral več bi odapel .:icon_hang:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Kod mene kod prodaje uvijek su prikazani stvarni sati i ako ima kakva mana sve se kaže kupcu! Ja kad prodajem prodajem na poštenje, a tako bi trebali svi ako očekujemo kupiti nešto, a da nas ne smuljaju! Muljatori se osjete na daleko.. Ali ima onih koji se dobro skrivaju! JA glancam traktor za sebe, ne za prodaju, održavam ga za sebe da me ne iznevjeri kad je najpotrebniji, jer ovakvim detaljnim pranjem ga pregledam cijelog, svaki dio njega, ako je nešto oštećeno ili neki šaraf otpušten da se to ispravi, a to se sve najbolje vidi kada je stroj čist, ujedno ako je po motoru prašina, sam motor ima lošije hlađenje i tako dalje!

Željko ma ne bi on odapel već ti od silnog pranja! neće pranje ništa popraviti rad motora, redovita izmjena ulja je daleko bitnija od blata po njemu, i naravno zračni filter održavati čistim i hladnjak...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se sa tobom samo sam htel reći da tada 1974 godine nisam mogel prati traktor kak bi današnja kvaliteta izdržala takve uvjete :icon_butt:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,510
Ja perem djelove samo iznutra. Vanjski dio je za mene totalno nebitan kak izgleda.
Dvaput godišnje (ako se ne znoji jako) je uvrh glave.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
izgled mojeg traktora varira od ovako-

p2nj.jpg


l7ff.jpg


pa do ovako-

photocolourstudiovirag3.jpg


dva do tri puta na godinu si uzmem jedan dan slobodno pa ga ocistim izvana i iznutra kak bog zapovijeda,operem stakla.sve podmazem, jednaput od toga je prije zime, a ostatak godine ga vise cistim iznutra,kad volim da je bar kabina uredna,a izvana ga od prasine bas i ne perem,jer izbjegavam namakati traktor vise nego kaj je potrebno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma nema sanse, ja sva tri traktora jednako odrzavam,naravno kolko se stigne,nema veze kolko dugo ih imam. ali sve u skladu s mogucnostima,ove godine su navrtili preko 2000 sati,a onda se bas nema vremena za lickanje!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Moj je ovakav iznutra, 1 slika zamazano, 2 kak treba biti :)
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Gogo tako nekako je izgledao i moj prljav, samo tvoj je prljaviji..
Zetorboy zar ova sjedala ne smetaju!?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ne, sam je problem za teh jer moram izvaditi jedno.. a prošao bi i sa tim tak...
 

Najnoviji postovi

Na vrh