• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ja nemam zetore, ali mi je zanimljiva ova rasprava o pranju traktora.. I ja volim da mi su mi traktori uredni, a perem ih detaljno tri puta na godinu. Prvi put u proljece, jer je tehnicki, drugi puta poslije susnje otave, tj. prije berbe kukuruza i treci puta pred zimu dok su svi poslovi gotovi. A ovo sto je Mike rekao da je "cist traktor produkt bolesnog mozga" je tocno ako netko pere traktor doslovno poslije svakog posla, tj. svaki dan. Inace ta tvrdnja je po meni glupost.

Evo jedna s imt-ima u temi Zetor: :(rofl):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
steta sad kaj nemam sliku da vidite kak sam spasao na pod komad linoleuma, sad prek zime ako se bude vozilo ista s traktorom da mi ne kaplje voda s cipela po podu. morem samo reci da to jadno izgleda,i da nisam nikakav krojac. ali budem se popravio valjda u sljedecem pokusaju.

Šima,po kakvom blatu se oralo,jos je i dobro izgledao!

Ivan-joj,kaj ih je lijepo vidjeti,pogotovo ovoga s kabinom! nekak mi je poznata ta kuca,to tvoje?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
steta sad kaj nemam sliku da vidite kak sam spasao na pod komad linoleuma, sad prek zime ako se bude vozilo ista s traktorom da mi ne kaplje voda s cipela po podu. morem samo reci da to jadno izgleda,i da nisam nikakav krojac. ali budem se popravio valjda u sljedecem pokusaju.

ja sam sebi napravio od neke sive protuklize gume šta sam našao na city centru, inače stavljaju ju na ravni krov poput ljepenke, i tog... dobra stvar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Nakon svakog zavrsetka jednog sezonskog posla operem ga i ocistim podmazem pofarbam zguljeno i to je to od mene.
Jeli treba otpajati lajtung kocnice ili sta drugo da skinem zadnji reduktor ?
Zadnji lijevi kotac mi blokira pa namjeravam to ovih dana popraviti.
Nadam se da se mogu osloniti na vasu pomoc ako gdje zapne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To na 6340?
On ima diskove, a ne tromble za kočnice?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
zato i pitam jer ima diskove. citao sam o tome vec ovdje ali neznam sta me totocno ceka. ponekad mi zasteka kad idem unaprijed a svaki put zasteka kad idem u nazad. kao da nesta pukne i onda zasteka. ove god promjenio ulje u kocnicama vanjske kocione cilindre a lani izjednacivac tlaka u kocnicama i opet isto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Treba skinuti cilindar s nosaćem i štangicu odšarafiti ... buš videl kad skineš onaj plastični poklopac
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
najbolje oba dva kotača u zrak prije ikakvog raskapanja pa ona viditi šta je šta se dešava na dodir papučice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nema tu pomoči izvana, samo širom.
A onda najvjerojatnije po nove ploče jer su se kuglice zajele, a možda i nisu...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
A je... pa zar sa par stotina sati se je to moglo zajesti ? Pomalo mi vec ide na zivce. Kao da je od sira napravljen. Nekad koci normalno ali vecinom zablokira. Budem ovih dana to raskapao pa cemo vidjeti sta je
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Možda treba samo podmazati, ako nisu ovakvi djelovi ugrađeni :mad::

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Evo mene sa problemčićem opet. Danas stavljam utege na zetora da probam malo orati kad on zalupa 4-5 puta i nakon toga više ništa. Ista stvar mi se dešava na ursusu. Kad stavim ruku na lajtung od dizne prve glave osjeti se kao da malo udara. Poslje sam orao i ništa se nije čulo ali kao da nema snage ili mi se pričinja. Neznam jesam više poludio ili šta je.
Nakon svega jedno pitanje oko bosh pumpe.
Servis Balog je nekad glasio kao najbolji pa jeli to još uvjek tako ? Jeli ima ko kakva iskustva sa njima ili da tražim drugog i kakvi su sa cjenama ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Je pušto ga je, al ne može pomaći Zetora, pogledaj samo kolika je razlika u veličini, na prvu kada se pogleda izgleda kao da će Same pojesti Zetora.. Nije bez veze uzrečica ''Ako traktor onda ZETOR'' :Kiss:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da, samo koliko kila ima taj Zetor? Utovarivač ima skoro tonu, nekakva željezurija na zadnjim kotačima.. pa su podjednako teški.
Za ovakve gluposti važnija je masa nego snaga motora.

''Ako traktor onda ZETOR'' - vele oni koji nisu probali nikaj drugo
Rabljeni, naravno ;)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ajmo se sad malo prepirati! :icon_madu:
Slažem se sa tobom da je ovdje prednji utovarivač veliki plus, a i mislim si da su na tvrdoj podlozi da bi ga Same odvuka, tj. morao bi, ako ne može, šibice i vratiti ga na onu livadu i zapaliti..:icon_fU:

A ti Zetora stavljaš među najgore traktore, bitno da ti je Štore dobar ili Univerzal, samo po čemu! Vidio sam svakakvih traktora i bio sam u njima, ima i udobnijih dakako.. Al Zetor sa minimalnim održavanjem samo ide i tako jako puuuno primjeraka, dok kod drugih marki ima kvarova koji nisu jeftini, naravno ima i kod Zetora kvarova, ako ti ne paše i ne odgovara traktora ne mora odmah ne valjati, svaki traktor ima svoga kupca, pa tako i Zetor.. Bez ikakve uvrede..:icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh