• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ma ne, problem je kog zapadne, pronar nebu garant više od hiljadu eura
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
oooo krv ti otmem!!!!
hiljadu eura, a takva krasna prikolica, evo več plačem, ja ti dam duplo za nju!!! :)
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi danas prao zetora i kosilicu,i kasnije kad sam ga utjeravao upalim ga izidem napolje da zakacim sigurnosni seraf na kosilici,potom udem u traktor smanjim gas do kraja tek toliko da radi,kad zacujem kao lupkanje izidem napolju i uhvatim jos jednom da lupnu kao cekicem i onda je stalo,sta bi to moglo biti? sad neznam da mi nije sta prenijelo zvuc jer mi je u auspuhu otisla unutra mrezica pa mi i on zvoni...

al kako ja skontam cini mi se da nije bio auspuh i da onako nemoze kao da cekićne...

pa me to sad zabrinulo,ugasio sam ga i upalio i radi normalno nista se vise ne cuje,dodavao mu gas stavljao ga opet u ler tek toliko da radi nista se vise ne cuje...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
To se meni desava na ursusu a neki dan par puta zalupalo na zetoru. Poslje toga sam radio sa zetorom i nista vise nelupa. Sta je lupalo nemam pojma. Najgore je sta se to vise ne ponavlja pa me majstori malo bljedo gledaju i smiju se
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
i meni neide u glavu,ono bas je bio u leru jedva da je radio,jeli i u tebe bio u niskom leru ili?
pa sta kazu majstori za to?

ja sad neznam da nije prenosilo od auspuha,nemam pojma meni se cini da nije,pa me to zabrinulo,neznam zbog cega se to inace desava?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Jedan stari majstor (iskusan) kaze dizne. Odnesao dizne i sve ispravne. Ursus i dalje ponekad zalupa a na zetoru nista vise. Samo je jedan pristao da raskopa ursusa i da nade kvar. Kad bude para ide kod msjstora pa bumo vidjeli sta je.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
do dizni znaci.... pa sta je kod ursusa bilo?

ja se nadam da nisam dobro cuo,i da je od auspuha,ali ako normalno radi i necuje se nista neznam sta bi bio problem eto i kod tebe isto,pa koliko radis sa zetorom od kad si to cuo...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Nije do dizni jer su ispravne na obadva traktora. Posljje toga sam izorao oko 3 kj sa zetorom a za ursusa tek sljedi raskapanje i tko zna kakvo iznenađenje. Kad se raskopa sve je moguče.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
Probajte skinuti karteri prekontrolirati utege na radilici da se nije koji uteg na radilici rasklimam pa da ne izleti kroz blok van.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
danas sam saznao sta je problem,posto mi je komsija covjek mehanik,jutros sam upalio zetora i nista radi kao sat,odem do njega i objasnim mu tako,kaze on vidio sam ja ti si jucer njega prao,kaze nije to nista,to je od vode znaci negdje je koja kapljica vode uopala i ako se culo kao da zacekica ili kao da cikne kao cekicem to je kao mali hidroudar posto je traktor bio leden i u ler gasu nije mogao da sagori,da je bio vruc i pod obrtajem nebi ni osjetio,on ima dva kaze i kod njega se to desava kad ide u sumu pa kroz vodu i to ili kad ga isto pere kaze zna cekicat nekad po 5 minuta... tako da sada vise nisam zabrinut oko toga,a ja nisam znao jeli se cuje auspuh ili to da je zacekicao par puta,bilo kako bilo nista strasno...

on kaze po pravilu nije losa da traktor radi kad se pere ali otom potom i od goriva osto moze da mu se to desi ali onda prije zatrokira itd... sve u svemu svakodnevnica i nista ozbiljno... tako da mi je drago pa da i ostalim prenesem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Loš ti je taj komšo mehanik, to do vode i pranja nije.
Onih njegovih 5 min. ne želim uopče komentirati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moja dijagnoza bila da lupa diza ponekad lupalo kad sam pustil gas umirilo se bila se otšarafila matica na klipnjači i tak povremeno lupkalo oko 3 godine dok ni je pukel šaraf na klipnjači zahvaljujući kolegi Muhaču radilica proživjela .:icon_super::icon_super:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kako nije ako dode vode u zracni filter il ako dode u auspuh ili u gorivo...

meni se to i desilo taj dan kad sam ga prao,to je bilo par puta samo ciknulo,da je sta culo bi se i dalje,a vode ako gdje dospije to je normalno,pod jacim gasom to traktor sagori ali ako je leden ne kao sto je kod mene bio slucaj...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
U tom slučaju je moguče, ali iz auspuha bi izbacil pri okretu ključa, u gorivo nema šanse da dođe jer bi onda proizvođač kišobran na rezervar ugradil.

Kaj se tiče usisa tu je vjerojatnost največa da dođe, ali kad bi ušlo u usisnu granu onda bi to značilo da nevalja filtriranje usisanog zraka, a i nebi to posrknul na leru več na večem gasu kad usisava veču količinu zraka.

Kod komše mehanika čekića po 5 minuta, kaj je taj onda ribnjak posrknul pa dok ne izbaci jadan .....

Moja dijagnoza bila da lupa diza ponekad lupalo kad sam pustil gas umirilo se bila se otšarafila matica na klipnjači i tak povremeno lupkalo oko 3 godine dok ni je pukel šaraf na klipnjači zahvaljujući kolegi Muhaču radilica proživjela .
A ko je kriv za čepove :(whew):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kvalitetni djelovi i kvalitetna ugradnja :mur::x:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
A možda je ipak do antifriza :icon_scratch::icon_scratch:
Zbučkaj ti njega ovaj put na malo dulji period nego kaj se prije mešal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nije to istrunulo, potrošila ga voda ili nepravilna koncentracija antifriza
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa kak su onda stari izdržali 39 god i još su bili cjeli a NOVI samo 6 mjeseci ? Možda bi Z,J,,,,, to znal :icon_scratch::icon_scratch::icon_thumright::icon_thumright:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prije ugradnje nove cepove premazes bitumenom ili nekom drugom zastitom za lim i nece biti problema zadugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh