• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Moj ursus lupa kad se ugrije a vode nije vidio otkad se to počelo dešavati (oko 2 god) tak da taj majstor baš nema neku viziju svega toga a zetora da idem raskopati zbog toga što je par puta lupio nepada mi na pamet osim ako se ponovi. Još je zima pred nama a ima posla za njega pa bumo vidjeli šta bude.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
jlukaci7 možda ima pravo da treba prekontrolirat utege na radilici da se nije koji rasklimalo jer sam ja imao takav slučaj prošle godine prilikom paljenja mi je pao jedan uteg zalupilo išo otvarat karter i imaš što vidjet srećom nije puko blok ali ode 2 hijladarke euriča,a vi razmislite bolje spriječiti nego imat pizdariju
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kod ursusa je nesto drugo sigurno ako lupa vec 2 godine i to kad se ugrije,ja govorim opcenito za moj slucaj jer se desilo nakon pranja,znaci vjerovatno je negdje doslo vode i malo je zalupkao,to nije nista strasno...

ali ako se to ponavlja prilikom svakog paljenja ili nakon duzeg rada onda je to nesto drugo...

kao sto kaze dado,ako je nesto malo zalupkalo nema smisla ici raskopavat traktor kome se to vise ne ponavlja i koji radi normalno...

a svakakvih necistoca ima u gorivu,ja samo kazem da se to moze desiti ako dode vode u zracni filter,u auspuh ili u gorivu... sto je onda normalna pojava da malo kucne,pogotovo ako je leden traktor i ne moze to sagoriti,da je traktor bio vruc i dobro zagrijan i pod gasom to u auspuhu ili gorivu ili zracnom filteru ta koja kap vode bi brze sagorila i isparila i nebi doslo do toga....

a svakako moze se desiti i da traktor od vode dobije mali hidroudar da zakucka to sagori i vise se to ne desava,govorim iskljucivo za slucajeva u dodiru sa vodom...

kod komse je upravo to i slucaj mehanicar,bas je ribnjak posrkal,jer skoro da zracni i nedihta a to mu se ideva prilikom vozne drva preko rijeke isto da srkant pa zacekicat....

a moguce je i da na uljni filter dobije vode pa zacekica,kod mene nije bas dihtovao najbolje jer mi je gore na seraf pustalo po malo ulja uvijek pa sam stavio gumicu i sad ne pusta,ali ona okolo veca tanka mi je presjecena nije iz cjeline,pa je i to moguce...

danas cu bas pogledat mada imam klapnu na auspuhu,ali neznam dali ima na puzu rupicu odusak za vodu...
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Evo još jedan cjenik iz kraja 2003 kad je još bio kolko tolko dostupan..
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
6340-16300e? i kad je kupac si odbio pdv, danas moze iste novce bez pardona dobit za njega. nakon 10-11 godina!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
kolega na tu cijenu ide pdv, ali svejedno tom cijenom kojom je plaćen ima par dobrih na njuškalu koji toliko traže...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da dečki, ali to je anomalija. U to vrijeme su bili jeftiniji od zapadnih, a danas se približavaju cijenama zapadnih, pa su zato rabljeni i tak skupi.
To je kak i sa VW: isplati se kupiti novoga, jer dobro drži cijenu, a rabljenoga ne jer je precijenjen.
A Fiata se kupuje rabljenoga, jer je ne drži cijenu, pa je na novom preveliki gubitak vrijednosti.

Oba služe svoje vlasnike, a nezadovoljnih i zadovoljnih ima s obje marke :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znam da ide pdv. recimo, bas ovaj moj 6340,2004. godina. gazda ga je kupio za nekih 17-18 tisuca + pdv,dobio povrat pdv-a i kapitalna ulaganja,koristio se jos 8 godina s njime,i meni ga prodao za 16.500e. to je bilo jako isplativo za njega,ne?

zj- danas su zetori skuplji,jer vise nisu jednostavni kao sto su bili. ipak je to bio najobicniji motor,najobicnija getriba i kabina,bez ikakvih kerefeka,tehnologija stara 30 godina,obicne jeftine dijagonalne gume... danas hoces ehr,reverzer,powershift,klimu,zracni sic... je,treba to i platiti!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Gogo, sve ja to znam, no većina novih proxima ionak to nema. Posebno se doplaćuje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Najeftinja proxima, 2009 kad sam uzimao zetora je bila 26 000 eur, sa kabinom bez ičeg drugog, 6441, čisti golac...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a ja neznam sta se u temi zetora sad spominje fiat...

jao fiat mi je masinerija teska,normalno je to ko ima fiata da mu je on dobar i da ga fali,zbog cega???? ni jedan zetor ne zaostaje ni za bilo kojim drugim traktorom cak je napredniji,pa bio sam ja u raznim traktorima od forda pa nadalje...

kao i to za proximu pa u sve i jednog traktora se sve posebno naplacuje osim serijskih djelova pa to znaju i ptice na grani,ako hoces nesto to ti je extra,dok je u nekih to extra vec naplaceno... a zetor te pita hoces neces ima ljudi koji kazu sta ce mi to manje plati i pici dalje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nlo, VW ne proizvodi (još) traktore.
Odnosilo se na usporedbu s autima.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ne samo na usporedbu s autima,vec je bila rijec o cijeni zetora,sa ili bez dodataka,i o cijeni novih kao i o cijeni sad polovnih... al otom potom ono sto sam htjeo reci sam vec napisao u prijasnjem postu...:icon_thumright:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Kad smo vec kod cijene Zetora, mi dok smo 2000.-te kupovali traktor djed je htio nesto od ova 4 modela sa cjenika ispod i tako otisao u trgovinu i dobio cjenik i skoro sve dogovorio (mislim da je 4320 bio u pitanju) i na kraju se odlucio za IMT 539. To mu je bila ogromna greska..
A tada taj 4320 je bio samo 3000 eur skuplji od 539, ali ti dva traktora su kao da se usporeduje Mercedes i Zastava..
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
pozzzz. novi sam na forumu imam dva zetora jedan je 5211 a drugi je 7341 oba su uvezena iz Amerike i vec par godina ih maximalno koristim i nijesam imao nikakvih problema sa njima a sto se tice potrosnje zadovoljan sam
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
daj slike od 7341! kazes,iz amerike je? ima kakvu dodatnu opremu?
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ok. drug malo kasnije cu slikati a od opreme samo klima i reverser sve drugo je klasika pozzzz.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ako imaš problema sa postavljanjem slika javi se na pp
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ovdje kod nas ima covjek koji uvozi traktore iz Amerke a meni je vaj 7341 cetvrti koji sam uzeo i prezadovoljan sam sa njima stim kada ih uzmes odmah moras mijenjati im sve cilindre ˙kvacilo kocnice a sve drugo je ok
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ovak kabina kod mene manje više izgleda :) danas malo čiščenje hehe
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh