• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Problem je jedino kad crkne MP motor vise ne koci.Ako nemas kocnica traktor ne staje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
MUHA-ja uvijek skidam sic,nevjerojatno je kolko se ispod tepiha smeca nakupi,a i vode od pranja pa treba to posusiti,tam sam stavil i dodatnu izolaciju,a sic uvijek skroz rastepem i namazem sve federe i klizace jer to hoce skripat... Pitanje je vremena dok ubacim grammera unutra...
Hodor-po stranim forumima pisu hvalospjeve o zetorovom mp-u,u doba kad su ga česi napravili,navodno je bio vrh tehnike! Ja ga isto nikad nisam probao,ali ga kolega ima na 6211 pa samo cekam priliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Jedina mu je zamjerka da previše krati brzine, pa je efekt kak da traktor ima 12 a ne 20 brzina.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa ajd et na kojem principu radi bilo koji mada du dvi valjda na isti sistem. Sta tu crkne tj sta se pokvari? pod kojime brojem :D kako sam ja skonto ovaj kajs pod okretanjem one rucice pravi odredjeni pritisak na kajs i onda pod tim pritiskom taj kajs izabere druge zupcanike kako? na koji nacin gledo sam ovu sliku pola sata skonto sam da ima ovih lamelnih ploca nekih al nikako da skontam sta to prebaci pa on ide brze sporije
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
felix-pa zar nema tvoj zetor multipower? Ako ima,kak to izgleda kad raspolovis,na primjer,treču brzu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Radi jednako kao planetari reduktor na malom fergusonu. Lamele spajaju direktne brzine, i cijeli reduktor se vrti istom brzinom (ulazna i izlazna osovina).
Kad kratiš brzine, pojas zakoči vanjski dio planetara (zupčanik s unutarnjim ozubljenjem), te ulazna osovina pokreće ova tri satelita, koji putuju po vanjskom zupčaniku, a njihov nosač se vrti sporije od ulazne osovine. Pri tome ove lamele odvoje direktni spoj osovina.

Gogo, treća kratka je malo brža od 2 brzine.

Dal ti je forumaš Reider omjere brzina OVDJE u ovim postovima.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Na mom ursusu(crystalu) kad mu popolovim brzinu nema bas toliki efekt kao sto ZJ kaze. Taman da okrenem na uvratinama ili da izvucem istom brzinom uzbrdo.
Nisam ga vidio raskopanog posto se nije nikad pokidao.
Odlicna stvar. Za svaku pohvalu pogotovo za ondasnje vrijeme.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ima on multipower al on tri puta polovi svaku brzinu ima H mjenjac a polovi on extra i super stvar kad se traktor optereti smanjis na mp jedan stepen pa ako treba opet povecas a uvijek me zanimalo kako radi znam da radi uz pomoc ulja barem su mi rekli ovi sto su imali ursusa i ja kad sam kupio ovog zetora oni su men rekli prodaji to odma to kad se za*ebe to je tesko napravit, a mene sad zanima sta to ode i hocu da skontam tak sistem prebacivanja trazio sam malo po yt al nisam nalazio nesto posebno :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Felix, kaj ti govoriš o 9540 ili nečem od te serije?
Ak ima tri stupnja, onda mora imati dva ovakva, jedan iza drugoga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Tvoj MF ne koči nizbrdo u sporijim brzinama?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
zetor je 8540 a ima 3 brzine i rikverc a svaku polovi 3 puta kolko sam ja sracuno sa radnim brzinama on ima 18+6 poklapa se ova prica od ZJ al fali jos jedan stupanj al fale i na slici i nema u katalogu :$ sta ovde strada i znate nekad kad je prazan i prebacis iz manjeg stepoena u veci zna poskocit na vecem gasu a na manjim normalno radi :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Prenaglo primi, a nema tereta da kočnice malo prokližu. A da je mekan kad je traktor bez tereta, klizal bi pod teretom.
Pomaže, ako malo otpustiš gas pri prebacivanju u viši stupanj.

Marko, taj MP na MF-u drugačije izgleda. Ima valjčastu jednosmjernu spojku, da se izbjegnu dva kuplunga i zato ne koči na dol. Nemrem ti reći detalje, jer ga nisam videl rastepenoga.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
zetor je 8540 a ima 3 brzine i rikverc a svaku polovi 3 puta kolko sam ja sracuno sa radnim brzinama on ima 18+6 poklapa se ova prica od ZJ al fali jos jedan stupanj al fale i na slici i nema u katalogu :$ sta ovde strada i znate nekad kad je prazan i prebacis iz manjeg stepoena u veci zna poskocit na vecem gasu a na manjim normalno radi :)

moj 9540 ima 4 brzine i rikverc,i svaku polovi 2 puta,pa mozda je shema od toga...
Ja mislim da najvise stradaju one lamele...
I meni tako na vecem gasu poskoci kada se prebaci u vecu,isto tako i naglo zakoci kada se prebaci u manju pod vecim gasom,to je normalno za powere,tako je na svim traktorima...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Zj jesil ovaj tip rasklapo? ima jedna 9540 sa drugog foruma i otisu mu mp od cega? i sta konkretno? a naviko sam ja vec njega gasa mu dodam pa pustim a u tom momentu prebacim stepen i on samo nastavi , problem je otac koji je naviko na mehanicki mjenjac i rijetko kad koristi al kad koristi kad mu skoci hoce cojk da ga zapali :D zivci su cudo
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
kod mene na mf poskoci kad ga vratim ali kad prepolovim brzinu nista ga naglo ne zakoci,kad sam u brijegu i kad nema snage,prepolovim i sam okretaje promijeni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Felix, pa nek stisne kuplung kad ga šalta, pa mu nebu poskočil.
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Dečki a kad MP prebaci i onda ni u toj brzini neće da izajde kaj onda vi radite?
Ja znam caku a vi?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
onda uzmesa presaltas glavni mjenjac i smanjis presnos ako ne moze da izvuce tj preoptereti se a ide ili uljucis prednju vucu a ako nemoze da makne eh onda ni pover ne pomaze :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh