• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Unutar kučišta cijevi su senzori kaj pale maglenke lijevu ili desnu ovisi kam okrečeš volan :icon_fU:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Sanana-sve se slazem,ali felge idu ral 1015 po propisu,bijele su gadne za vidjet. :) bude slika koliko budem mogel,kod mene bumo farbali samo trup i motor,a kabinu i limariju kod kolege. Sad bude to islo sporije,jer budemo radili neke prepravke,a i on radi,pa poslije posla bude rjesaval,a i mehanicar ima guzvu pa cekam na red.
Muha-ima majstora na svakom koraku,al nije to to,razgovarali smo o tome.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Hvala ti gogo.
Kolega NLO ti na svom 7011 imaš ovakav sistem volana i nema gumenih ublazivaca kao novije serije 5211-7211 muha je stavil sliku novije tipe u temi 7011 na upit NLO ja nisam mogel do slika al znak sam da ima drukcij.
SAD vidim da sve serije x0xx imaju ovakav sistem.

pa jel ovo zeko 7011?? kakvih gumenih ublazivaca? na cemu?
sad sam pronasao sliku pa sam napravio ispravku jel na ovu mislis?
image.jpg



kad je vec rijec o volanu,ovaj seraf na zadnjoj slici jel se tu sipa ulje isto kao u servo volana,to doskoro nisam znao i u kojoj kolicini...?
uef3.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na slici kaj si ti stavil je volan od serija 5211-45-7211-45.
Na tom sarafu sa druge slike ide hipenol 80 ako ga nem res najti može i hipenol 90.
Prvo ispusti na sarafu ispod na zvonu mislim da je ključ 17 pa natankaj novo do vrha znaci do šarafa a ide ga unutra oko 1.7litra..

Na tvom modelu je stanga volana kao kod Goge bez ublazivaca gumenih.

Edit:
Ako imaš lufta na volanu prvo pregledaj sve kugle (krajnike),ili rukavac na prednjem lijevom kotaču tam se zna kajla i vratilo pojest pa seta u prazno.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Edit:
Ako imaš lufta na volanu prvo pregledaj sve kugle (krajnike),ili rukavac na prednjem lijevom kotaču tam se zna kajla i vratilo pojest pa seta u prazno.
Tam je konus, to se ne dere nego se odpusti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da je konus al sam videl na par modela sve stegnuto i ipak seta i to dosta,vratilo se zajelo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Najprije se odpusti, onda šoferi to voze jer ne kuže da ima lufta, onda kad ga više nemogu uloviti od grabe do grabe idu dotezati, dotegnu (obavezno ide čavel preko za osigurač jer tak sused ima) i dalje ima lufta, dotoga se pojelo i onda napadaju sa novom kajlom, ponovno stežu do kraja ali i dalje ima lufta.

To je zato jer neznaju kaj su stegnuli, a isto tak ni kaj bi trebalo napraviti da anuliraju poderanost.
Moreš ti stezati dok ne presukneš maticu ili navoj na rukavcu ako se nisi pripremil kak treba
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nije da je moguče, nego je točno tak kak ti ja velim, jer ja nisam videl, ja sam stezal
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Znači ja sam imao lufta na svom 6245 i poskidao sam sve limove oko volana i zategnuo te vijke i stavio čavlić te sad nema lufta, ali puno teže mota udesno nego ulijevo. U čemu bi mogao biti problem??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koje si vijke postezal?
Mislim da to kod tebe nema veze s tim jer imaš pomoćni servo ureda i nekaj je do njega možda.
Jel imaš onaj amortizer volama sa desne strane difa?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Moj komso nema krajnike nego je kroz rupe provukao manile(spage od bala) koliko god je mogao. Ako do sad nije ih stavio nadam se da cu imat foto ekskluzivu.
Nego ako ima lufta na krajnicima jel to moze otezat motanje volana? Ili je to ipak do puza.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Znači ja sam imao lufta na svom 6245 i poskidao sam sve limove oko volana i zategnuo te vijke i stavio čavlić te sad nema lufta, ali puno teže mota udesno nego ulijevo. U čemu bi mogao biti problem??

To mozes stelati na cilindru.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
zetor 5011 nažalost nedavno prodan,,ovo je probna slika biće još sam da vidim jel sam uspio postavit

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ja sam na 5211 skidao pomocni cilindar mijenjao gumice a nijesam zabiljezio dokle je sta bilo stegnuto pa kada sam namontirao i upalio volan je u jednu stranu otisao i nisam ga mogao vratiti dok nijesam skontao da treba klip navrnuti na mjesto gdje je bio
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Oliver, kad postavljaš slike gledaj da ti link ide jedan ispod drugog, a ne jedan za drugim, zato ti slike idu tako.

Lijep stroj, sa koliko radnih sati je prodan!?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
stvarno je lijep,ja bi dusu dao za takvu kabinu na mojem 5011!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da jako lijepa kabina.
Vidim da ima rezervat od 70l,jeste ga VI ugradili ili je tak dosel?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
3250rh ak me pamćenje dobro služi,,dan danas mi je žao što smo ga prodali,,traktor je kupljen od prvog vlasnika djed umro i sinovi prodali traktor,,bio je pravi stroj..
 

Najnoviji postovi

Na vrh