• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo jos koja slika od mene...











traktor je potpuno razmontiran,osim felgi i guma,iscupali smo sve kablove,crijeva,alternator,zadnje poluge... limarija je isto sva u komadima,vecinom posmirglana i pokitana,sutra valjda ide prvi sloj temeljne... da mi mehanicar popravi ovo kaj treba,do srijede bi traktor bio u voznom stanju,ali vidjet cemo koliko ce se otegnuti... prva procjena troskova je 1500kn za boju,2 stakla s gumama i okvir oko 1500kn,mehanicar nek odnese oko 700kn,pa svi novi vijci za limariju oko 150kn,svi novi amortizeri oko 200kn,amortizeri zadnjeg stakla oko 350kn,majstor za limariju ne znam koliko bude racunao... sve skupa oko 6,5-7 tisuca kuna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je 5211? Iza ima 14-ke gume???

ma nebude ti žao niti kune, izgledal bude ko novi dok se sve sredi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,5011,1983. godina. iza ima 14,9-28, a u sezoni imam za njega 12,4-32.
ma ja sam racunao da ispod 10 000 nebu islo,ali nije sve skupa tak skupo. jedva cekam kad ga stavimo na hrpu,ima da se sjaji! :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uzmes sjekac ili malo jaci sraufciger naslonis na ivicu cepa i udaris cekicem.Tad bi trebao da se zakrene za 90stepeni.Zatim uzmes klijesta i iscupas ga.Taj grijac lagano nakbijes u otvor iz kojeg si izvadio cep.Mozes ga svaki slucaj malo namazati silikonom za dihtanje .

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
limarija je isto sva u komadima,vecinom posmirglana i pokitana,sutra valjda ide prvi sloj temeljne...

... prva procjena troskova je 1500kn za boju
Gogo, na limariju nema potrebe za temeljnu boju. Koristi dvo komponentni špric kit

Na farbi nemoj šparati, obavezno za sve koristi dvo komponentnu minimalno 2/1 da ti kasnije nebi bilo žal.
Veliki je to posel da ga sjebeš sa sitnicama.

Jedva čekam da ga vidimo u novom svjetlu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja se bas nis ne kuzim v limariju, al znam da bude to napravljeno s kvalitetnom robom,i nebu se šparalo. traktor je meni vazniji od auta,ili žena, i dobil bu kaj zasluzuje! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traktor more biti važniji od auta, to svakako, ali od žene ne, naravno, dobre žene...:)
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hehe,šanana,dalo bi se o tome rspravljati,ali ti si jedan od onih,i razmisljanje ti je subjektivno! :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki još ste mladi i svremenom svatit da nije Život samo traktori i poljoprivreda nego druženja s ljudima i obitelj.
Danas svi imaju fejs i "prijatelje" a ubiti se ne druze i nemaju pravog prijatelja.
Traktori su hrpa zelezda bez duše i može ih se uvijek popravit dok Čovjeka je puno teze složit kad ode,pukne.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
šanana- jedan od zauzetih! :) zena te okovala, i ne pusta te!
oficir- ljudi su vecinom gamad,a traktori nas hrane,daj mu kaj treba,on radi, pomaze ti,a ljudima mozes dati sve,opet ti zabiju noz u leđa. Za mene traktor ima dusu,ima je vise nego neki ljudi!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Traktori su hrpa zelezda bez duše i može ih se uvijek popravit dok Čovjeka je puno teze složit kad ode,pukne.
Svaka čast, ovakvu izjavu več dugo nisam čul.
Stvarno, kad čovjek pukne ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetor ti se uvuče pod kozu kao i mali fergo imt al gogo Žalosno je kaj 90% seljaka ne hrane vise traktori radi politike.

Al kad ti bu teško i htjel bus nekog zagrlit ili se stisnut uz neku traktor je i dalje hladan,nema onu ljudsku toplinu i suosjećanje.
Kad isprobas nebus vise tak gledal na traktore i ostalu mehanizaciju.

Nemoj me krivo svatit jako je lijepo kaj se brinete o svojim strojevima i naravno treba odrzavat i ja odrzavam i stalo mi je do toga da se Čuva i da radi.

Al nema mi boljeg i sladeg od "odrzavanja" zene:x: i ljubavi koju mi bezuvjetno vraća i daje.
Malo sam skrenul s teme:isprika.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Dečki još ste mladi i svremenom svatit da nije Život samo traktori i poljoprivreda nego druženja s ljudima i obitelj.
Danas svi imaju fejs i "prijatelje" a ubiti se ne druze i nemaju pravog prijatelja.
Traktori su hrpa zelezda bez duše i može ih se uvijek popravit dok Čovjeka je puno teze složit kad ode,pukne.


Oficiru moj najdraži, ovo je valjda prvi puta da se u nečemu slažemo i skidam ti kapu na ovom postu. Pravo si rekel, kad čovjek ode, pukne, gotovo je....





tebe su dobro uspjeli skrpati. ti su puknuo ko kokica
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
šanana- jedan od zauzetih! :) zena te okovala, i ne pusta te!
oficir- ljudi su vecinom gamad,a traktori nas hrane,daj mu kaj treba,on radi, pomaze ti,a ljudima mozes dati sve,opet ti zabiju noz u leđa. Za mene traktor ima dusu,ima je vise nego neki ljudi!

Aha, kužim sad!
Da, taj sam i ne žalim za nićim i nek me okovala i samo nek me ne pušta, neću ja ni nju:icon_exclaim:

A kaj se tiće traktora, to je opet nešto drugo, ponekad se i voljena osoba zanemari malo zbog traktora, no ja osobno nemrem ni bez jednog ni bez drugog:biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh