• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,215
Očito je čim ga je ispustil 20- tak litri, a očito je sve i ispustil kad je 30 stalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,215
Stane možda i više ali ja sam se držal podatka o mjeraču, a očito više nisu ni imali za natočiti čim malo fali do MAX.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jel to i dole ima taj filter za hidrulik ja sam mislio da ima samo ispod sica? il ovisi o modelu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,215
Ovisi o modelu i godini proizvodnje.
Usisni ima svaki samo kaj se do nekoga može izvana kao na ovom, a na nekima treba vaditi pumpu.
Onaj gore je povratni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ma moraću napraviti kraći ili kupiti onaj originalni. Nego kolega jel znaš kako radi fina hidraulika na proximi posto ona ima dvije ručice hidraulike. Ako treba mogu staviti i sliku. Ugl. ja nisam baš služio kak se s tim barata jer nemam plug za njega pa da ga probam kako treba jer ta ručica može ići u plus i u minus i s tim regulirati fina hidraulika.
Bum pogledal u Gudovcu, pa ti rečem.
Kaj nisi dobil upute?
Tam bi to trebalo biti opisano.

Na tvojem nije Zetorova hidraulika, već talijanska Mita.
Klasičan sistem s dvije ručice: Prva je za podizanje-spuštanje, a druga za regulaciju vučnog otpora.
Za korišetenje regulacije položaja, ova druga mora biti u skroz prednjem položaju. Tada je regulacija vučnog otpora isključena. Prvom ručicom dižeš-spuštaš i određuješ visinu poluga hidraulike.
Za korištenje hidraulike s regulacijom vučnog otpora, na prvoj ručici spustiš priključak, a pomicanjem druge prema natrag određuješ njegovu dubinu, odnosno vučni otpor.
Probaj, pa javi :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Znam da je hidraulika Mita i da postoji i jedan krug koji se zavrće i odvrće za osjetljivost pa ću i njega probati, ali ništa do oranja na jesen.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ak imaš dva leptirića, jedan je za osjetljivost (brzinu dizanja), a drugi za brzinu spuštanja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Mjenjal sam jednom Čovjeku ulje pa reko da cilindar ispraznim kod zamjene.
U getribe je imala 20 l i getriba mu je počela zujat i jako je krcal sada kad sam mu del (na njegov nagovor)hipenol 90M1 marke vise se getriba ne Čuje i salta se ko putar.

Odma sam mu zmenjal filter i pocistil magnet.
Nisam do sada znal da ima magnet upresan na Čep getribe.
Mislil sam da ima dva šarafa za ispuštanje ulja al samo je jedan.

Kada sam nalijal svih 30 litara ulja na mjeracu je ulje 2mm ispod treće najgornje crtice.

ak nije nikad čistil magneta, ta je pumpa prozujila svoje..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Magnet dugo ni diran i bil je jako debel,pun smeća spene al pumpa ne zuji i dobro dize .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
bude videl kad bude trebal 4 tone peska iskipat nazad jel dela il ne... dela i moj hidraulik savršeno, ali je pumpa izgorela zbog magneta jel nije čiščen nikad, i neće izvući 3 i 4 klip cilindra prikolice van
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,215
I sad da ga opet izvadiš van bil bi pun špene. Nakupil je na sebe mulj pa je izgubil svojstvo magnetizma i sad nakon čiščenja je opet magnetičan.
Sad ga treba svako malo vaditi van da bi pokupil špenu od zupčanika
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
tako je...Kad smo već kod tih pumpi, neznam jel bi se dala na 6340 ugraditi vanjska pumpa umjesto one u diferencijalu, gledao sam to malo, dolje di ide magnetni filter ide koljeno iz vanjskog kruga, problem je sad jel mora unutra šta ići, šta s postojećom pumpom, i najveći problem, jel se ona da ugraditi uopće da ju motor okreče, tj jel ima predviđeno za nju
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle Čovjek je nakon čišćenja i zamjene ulje potanjural 19 rali brazde di bu kukruza s tanjuracama 24 diska i pofrezal pol rali ilovače s frezom od oko 2.2m ihhidraulik je ko beba s tim da je dobro zgrijal to ulje u 4dana rada.

Taj magnet mu pocistim još nakon sjetve jer mu onda kreće kosnja i baliranje i suma.
Sva sreća kaj mu to nije jedini traktor na gruntu jer bi jadan odavno bil u rasulu s njegovim održavanjem.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
jel kipao minimalno 4 tone (pijesak, ne žitaricu) tereta na zadnju stranu poslje??? Moj nosi i malčer od 700 kil, tanjuraču, i dela i prvi hidraulik, pa kipu nemože dignuti jel je pumpa u banani, razmeš?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Još nije Niš kipal.
Kipal bu prvo drva pa najesen gnoj.
Ima neku ogromanjsku doma delanu prikolicu sa teleskopskim cilindrom od nekog kamiona.
I kipal bu kad bu bral kukruzu sa beracem al berač ima dva cilindra i diže na leru bez da osjeti opterećenje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
jbg, đabe tebi pričat baš..... berač diže tonu i neš sitno, kuruzu iskipam i ja na izvučena 2 cilindra samo.. ah dobro, prvo kipanje kad bude pravo i max opterečenje pumpe budeš došel po savet šta dalje ;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zetorboy- moglo bi se ugraditi vanjsku pumpu ko na mome 6340, posto je skoro isti kao tvoj. Nova pumpa je oko 1500kn,al ima tu jos izdataka... Dal tebi dize straznji hidraulik kad potegnes rucku kuplunga kardana?
 

Najnoviji postovi

Na vrh