• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Ko je proizvođač?
Češke ili neki domači gumar?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam pojma.
Samo znam da su dosta elasticne i cvrste e sada vrijeme ce pokazat gore su dada 3 godine i jos nisu pocele pokazivat znakove starenja.
Tam na mjenjac sam del gumu od homokinetickog mislim od stojadina ili golfa duje ljepo pase i plasticnom vezicom stegnul i super je ispalo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Evo i video te forterre. :icon_pidu:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=e0iIfw63K3Y[/YT]
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
sve to super zgleda,al iz 4 cilindra 140ks, to mi se baš ne sviđa...lani je kupljen jedan kod mene u selu i zbilja super izgleda,ali zvuk mi malo vuče na starog golfa 1. :icon_scratch:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tu se vise nikaj ne moze napraviti... uzmi bilo koju marku traktora,svi te snage su cetiri cilindra... po meni je glavni adut cijena. u gudovcu je sa sajamskim popustom je JD od 125ks,4 cilindra, bez ikakve opreme osim klime dosao 60 000e s pdv-om, a nova forterra 140ks full oprema s prednjim hidraulikom i kardanom kosta 50 000e sa pdv-om.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima! mislim da je sad ogibljena osovina obavezna kod traktora koji idu 50km/h, isto kao i kad su oni s 40km/h morali imati prednje kocnice...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,926
Ne da je obavezna, nego bi traktor bil neupotrebiv pri 50km/h. Nemreš ni 40 voziti kak prednji kraj pleše.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno ZJ imaš osječaj da je premali osovinski razmak od đipkanja nakon više od 25km/h ,
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa iz 4 cilindra se izvuce i 300ks,sta tu ima biti cudno,zetor je nekim ljudima uvijek bio cudan al je cudno najbolji...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa ni je čudno ali popravak turba ti dođe puno više nego generalka a turbaci više troše po meni jedina prednost turbaka je grijanje u zimi pitaj cijenu turbine za Proksimu pa će ti biti jasnije .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nakon odredjene snage turbo je neizbjezan a radi downsizinga motora tesko je vise i naci traktor a da nije turbak.
nije mi jasno ovo o grijanju zimi i turbu? isto tako nebih se slozio ni s time da turbaci vise trose ali bude taj dio netko vec proargumentirao.
reparacija turbine za 1,9 motor je cca 2tkn. za traktor sigurno je skuplja, ali skuplja od generalke? zavisi o generalici kojeg motora je rijec :icon_wink:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,478
Ne samo zbog downsizinga turbo je neizbjezan zbog eko normi. Primjer mali nh sto imam 76 ks, 4.5 litre motor a ima turbo.

Konstrukcijski takvi nabrijani 4cil. imaju dosta prednosti samo ce vrijeme pokazat izdrzljivost i iskoristivost. Pogotovo kod zetora kojemu ostatak traktora ne prati 'moderan' motor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,208
Odlicne slike, a strojevi jos bolji :). Koliko treba vremena da se cijela prikolica samelje??
 

Najnoviji postovi

Na vrh