• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
U dobrom je stanju jedino su mu prednje gume losije a i cena za njega mi je prihvatljiva 8000evra ima sva stakla na kabini i 3200i nesto radnih sati
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
8000e nije puno,kod nas su cijene dosta vece,mislim da je to jako isplativa kupovina. jel traktor na oglasniku negdje? ako je stavi link da ga vidimo!
a sto se tice dimenzija guma, za sjetvu nece biti problama,ali ja sa svojim zetorom ne bih mogao kultivirati,ne ide u redove,a isti je kao i taj 7245.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Ma za kultivaciju je jedostavno.
Prednje su (pretpostavljam) 12.4-24, a zadnje (pretpostavljam) 16,9-28.

Prednje se ostave takve kakve jesu, a zadnje se zamijene užim gumama, odgovarajućeg promjera, npr. 11,2-36...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
naravno. s uskim gumama je onda to jedan svestran traktor za sve poslove. Samo bih ja preporucil straznje gume 12-4 ili 13-6,dovoljno su uske za kultivaciju,a opet ne propadaju kad je vlazno,jer je to dosta tezak traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Napisal sam glupu dimenziju, jer neznam koje su prave postojeće dimenzije guma, da se osigura omjer između prednje i zadnje osovine...je 12,4-34 nisam siguran da postoje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Kak ta zamjena guma kasnije na tehničkom igra?
Neki dan je bil kolega sa 7745 i mjerili su razmak kotača i visinu od zemlje :icon_toilet:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Ovisi na kojeg se namjeriš...na tehničkom nam radi samo jedan čovjek i drugog neželimo,samo poslika,vidi broj i gotovo,išo susjed sa svojim i mjeril mu ja razmake,visine i bog zna kaj
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nebudu više dugo to mjerili. Dok sam lani bil na tehničkom rekel mi da su to počeli mjeriti od 1.7. znaći od ulaska u EU, i da to samo jednom izmjere svaki traktor i gotovo, tak sam ga bar ja skužil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam lani prvi put regal nakon juge i naravno sve je mjeril s metrom i zapisival i dimenziju guma i brojeve....
Ove godine ga je poslikal i to je to 1050 kn i ajd doma.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lani sam u 12 mj bil na teh mjerilo se od sredine osovine do naj isturenije točke ove god sam u 4 mj bil na teh sad su mjerili raznak između guma na osovini . .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Gume moraju odgovarati onima upisanim u dokumente. Isto kao i za auto, a za uže gume se stavlja napomena isto kao i za zimske na autu ako su manje. Ako nisu upisane u dokumente i nedaj bože desi se nešta na cesti bičete krivi i za ono šta nema veze sa tim slučajem. Tada se hvataju za svaku slamku da nas oderu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Ne kužim čemu mjerenja i gledanja dimenzija guma, kad za svaki posel ionak možeš mijenjati razmak kotača i dimenziju guma, pa i prohodnost. Traktor nije auto, da su mu dimenzije nepromjenjive. Uostalom, u knižici piše valjda 20-tak dimenzija kotača i razmaka...
Ono kaj je važno, je osovinski razmak, i to se ne mijenja. Koje gluposti izmišljaju...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da gluposti nema logike.
Zj na zetoru se i meduosovinski razmak moze promjenit.:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Službeno nemre (iako pouzdano znam da je to Željko napravil na svojem). Za to su bili predviđeni samo 2511 i 3511.
Naravno i baćuška Vladimirec.
No dobro, čemu mjerenje ak je to ionak predviđeno da bude promjenjivo (na onima na kojima je to izvedivo)?
Registracija traktora je glupost i pobiranje novaca. Nizozemska to nema (koliko znam), a njihova poljoprivreda nije baš za hititi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Ja mislim da moj 6245 moze u redove bez problema sa svojim 16.9-28 gumama. Ali taj posao trenutno obavlja 3511 jer je puno okretniji i ne treba mi veci traktor za spricu i kultivator.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svi zetori i vecina ursusa ima mogucnost zakretanja sunki (reduktora) pa time i promjena medu osovinama.
A i prosirenje sirine izmedu zadnjih kotaca moze skoro svako traktor na felgama,tak da to mjerenje vise proforme i slazem se da je vise manje uzimanje novaca.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Prije mjesec dana na tehnickom mi je mjerio razmak prednjih i zadnjih od sredine do sredine. Naravno prednji su bili rasireniji posto su manjih dimenzija da prate vanjski trag zadnjih. Sto je i logicno i sto dolaze svi iz tvornice tako. Zbog toga me htio rusit. Nakon par dana dolazim s drugim traktorom, kotaci isto namjesteni ni govora o tome. Isto je razmjerio i upisao. Naravno kontrolor je bio drugi.

Sa 16.9 nema sanse da udjem u red dok sjetva ide posto su baterije par cm od vanjskog ruba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
I ja se slažem da je to glupost i samo sam htel čuti iz prve ruke jel to stvarno tak.
E da, i na malim IMT-eima je međusovinski razmak promjenjiv širenjem kotača.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cek muha jel mislis na sirinu gaza zadnjih kotaca ili razmak od prve do zadnje osovine?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Proširivanjem širine gaza mjenja se međuosovinski razmak.
Tak mislim, kužiš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh