• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Širenjem prednje osovine rukavci idu bliže zadnjem kraju.
Tak je i na Z2511/5511, starijim Ursusima 330, 335, 350, 355...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Pa opisali smo ti i Muha i ja.
Prednja osovina nije ravna, već je lagano savinuta prema nazad, u obliku slova V.
Kad izvlačiš osovine s rukavcima van, kotači idu sve više unazad. Nije to puno, ali postoji.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,697
Kod mene su lani u 9 mj na orgniziranom teh mjerili razmake osovina, visinu od tla i vanjske rubove guma, kak na trakotru tak i na sve i jednoj prikolici kaj je bila tamo, a to se radilo zbog toga da če se sve drugačije vjerojatno obračunavati, jel i realno, nemože za 539 i recimo mog zetora biti ista cjena teh i ostalih stvari koji je duplo veći i teži od ovog prvog.. E sad, bumo videli jel to bu tak, rekli su slepi :)
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Nema ga na oglasima i kod nas je obicno cena oko 10000e ali ovo je moj otac nasao ga dlucajno cuo od ljudi a ovaj 6045 sto sam gledo je na oglasima.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa ja sam imao na svom zetoru 7245 16/9-30 zadnje gume i bez problema je išao u red,pa kultivirao sam sa njime i špricao kuruzu poslije nicanja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gogo, kod mne ima čovjek dva Zetora 6340, isti ko tvoj i kultivira s njima i IMT 4 reda kultivatorima i ono kaj sam vidio da ima sve original kotače gore kak su došli iz tvornice. Znači iza 16.9-30, a napred 11.2-24 i tak kultivira, ima preko 100 rali kukuruze.

E sad dali su redovi na 70 ili na 72-73 cm to neznam, ali ako 4320 sa 16.9-28 gumama može u redove, onda može i 6340, oni su potpuno isti u zadnjem kraju, nebi smjelo biti razlike u širini.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Sijem na 70 cm razmaka i kultiviram sa zetorom 6340, za sada. Ide na knap ali kad se uhodaš nije uopče problem
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Danas sam uređivao uvratine na pokusima kukuruza,pa sam bas stao u redove da vidim tocno kako to izgleda:


screen shot windows 7


pic host

Islo bi,ali kako kaze Dado,jako na knap. ovdje je sijano cetverorednom sijacicom,razmak 70cm,i jako je pravilno. a da su slucajno redovi grbavi,s nejednakim razmakom, pa malo mrdnes volanom,ili se zagledas u neku tetu koja prolazi po cesti...bilo bi tu puno gazenja,tako da bi uske gume,bar 13-6 bile bogomdane za ovak nesto... a znam da sam se ujesen vozio po tuđem kukuruzistu,i gazio je obadva reda,valjda je bio manji razmak.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ČUDNO :^):

Kolega ima Z 6340 s istim gumama,i šprica s njim kukuruz,i kak sam vidio ide sasvim bez brige...Ipak je širina redova 70cm,a guma je 42cm,to je nekih 14cm lufta sa svake strane a to nije malo..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ide nekak al treba pazit,zato sam u jednoj temi navel da je do 12.4sirina max.za ljepu medurednu a i sijanje je lakse.:(mm):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ČUDNO :^):

Kolega ima Z 6340 s istim gumama,i šprica s njim kukuruz,i kak sam vidio ide sasvim bez brige...Ipak je širina redova 70cm,a guma je 42cm,to je nekih 14cm lufta sa svake strane a to nije malo..

ovaj kotac na slici je desni,i on je skroz do reda,a slikal sam i lijevi,samo je slika magicno nestala s mobitela,tamo je bilo malo vise lufta,alI zanemarivo...
sirina traktora je nekaj preko 190cm,a felge nisu okrenute...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
htio sam i ja stavit takav radio,al ovo me sve skupa izaslo sto kuna, a mogu ga staviti u auto i kamion,napuniti mobitel u traktoru i tako to... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
To ti je kabina povećana za autoškolu.
Vodel sam jednog Same Dorada u Mariboru sa slično povećanom kabinom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
u pozadini se vidi hrpetina zetora,mozda je to bil neki prijevoz u krugu tvornice,za radnike,ili posjetitelje... a i pise na njemu Zetor bus...
 

Najnoviji postovi

Na vrh