• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ak imaš dva leptirića, jedan je za osjetljivost (brzinu dizanja), a drugi za brzinu spuštanja.

Da imam ta dva leptirića. E da što se tiče ove osjetljivosti to mi je rekao serviser da si i tu poriktam za oranje. Znači kad krenem orati da obje ručice spuštim prema dolje i onda riktam samo ovu drugu što ide iz plusa u minus.

Muha
Evo ti slike
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nemre dizati, jer pumpa izgubi pogon.

To znam,tak su imale sve starije serije do majora,ali kad sam kupovao traktor,isao sam gledati brata blizanca od zetorboy-evog zetora,6340 iz 1997. i mislim da je njemu dizal hidraulik kod ukljucenog drugog stepena,ali nisam siguran,zato pitam.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=e0iIfw63K3Y[/YT]

Uh, je lijepa.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=IayihVGjPRo[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Neke kockaste serije, prije tvojega okruglog, su imale pumpu na motoru. To je bilo prvo viđeno na JD serije 2000, a kasnije i na Zetorima xx20/40 serije.
Više mi je čudno kak to nisu imali svi u tim serijama.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ovaj kockasti nije imal neovisnu pumpu,to znam sigurno,ali opet je dizal,jos je bilo vitlo zakopcno. Bar mi je tak ostalo u sjecanju...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Imao je, sam ovisi o tom kaj je na tržištu bilo trenutno.. pa pogledaj na njuškalu imaš ih svakakvih i svakakvog godišta, linije ko moj s tim pumpama. evo, 5320 98 god s pumpom unura, a znam 4320 95 god vanjska...
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
pozdrav
Zanima me prilikom rada sa rotacionom kosacicom u konbinaciji sa zetorom na koliko obrtaja stavljate kardan. Mislim na onu rucicu ispod cica jel nju stavite u lijevi polozaj tj 540 obrtaja ili u desni polozaj odnosno 1000 obrtaja kardana?
Hvala
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Neke kockaste serije, prije tvojega okruglog, su imale pumpu na motoru. To je bilo prvo viđeno na JD serije 2000, a kasnije i na Zetorima xx20/40 serije.
Više mi je čudno kak to nisu imali svi u tim serijama.

Ja mislim da je kod mene na proximi pumpa na motoru.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Vanjska pumpa hidraulike i turbina na motoru nađe se i na 7745 od 1986 god pumpa se nađe na Zetorima za Njemačko tržište a turbina za Talijansko tržište i naravno kvalitetniji su traktori nego za naše tržište .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Naravno da je. No, Proxima ima modificirani Crystalov motor, dakle drugačiji od prethodnih serija.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kristal ima sličan motor kaj i starci (a i on je starac) jedino kaj ima glavu od komada jednog sam slagal još je bila Juga (pomagal sam kolegi u bivšoj Biljnoj ) 80 ks je imal 4 celindera ., 120 ks 6 celindera ., 160 ks 6 celindera +turbo (klasično G puhalo) .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sale... sve ovisi koja je rotaciona kosilica predpostavljam da ne podrzava vratilo od 1000-obrtaja....

znaci rucka ti mora biti lijevo na 540,jedino ako ti na prikljucku pise da ima 540-1000 onda mozes raditi po zelji...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
jel onda ima razlike izmedu nekog zetora koji je kupljen novi u hrv i mog koji je za zapadno trziste, tetak ga dovezao 93. novog iz njemacke? jel moze biti ovaj sta kvalitetniji, osim opreme naravno
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
sale... sve ovisi koja je rotaciona kosilica predpostavljam da ne podrzava vratilo od 1000-obrtaja....

znaci rucka ti mora biti lijevo na 540,jedino ako ti na prikljucku pise da ima 540-1000 onda mozes raditi po zelji...

kosacica je Deutz Fahr KM22 165cm
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
jel onda ima razlike izmedu nekog zetora koji je kupljen novi u hrv i mog koji je za zapadno trziste, tetak ga dovezao 93. novog iz njemacke? jel moze biti ovaj sta kvalitetniji, osim opreme naravno

Kvalitetniji materijali,bolja zavrsna obrada,cobel sklopovi...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Za šta koriste dvije rupice na kraju hidraulične pumpe od zetora 6718?Počeo mi hidraulik slabo dizati,skinem pumpu,i vidim da kada ju vrtim šprica ulje iz tih rupa,a sa prstom sam zatvorio rupu kroz koju tera ulje gore u hidraulik.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
jel se mogu negdje kupiti manzete oko rucice reduktora i kardana.Cini mi se da su iste na svim zetorima a u pitanju je 7011
 

Najnoviji postovi

Na vrh